Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je 49xe9005 dobar izbor za 1200E?

Trenutno ga korsitim kao PC monitor i TV za PS4 Pro, i odusevljen sam. Odlican je za te pare, mada mislim da bi mnogi bili zadovoljniji sa drasticno jeftinijim 43XD8005 za ~700-800e, al njega nema vise na trzistu [jedini znacajniji penal mu je sto panel ima duplo manje osvetljenje, al i to je vise nego dosta za nocno igranje].

Kako bi ocenio HDR vs non HDR dozivljaj slike?
Kako ti se cini prelazak sa Full HD na 4K generalno, u smislu subjektivnog dozivljaja kvaliteta i ostrine slike, na nekoj srednjoj udaljenosti? Zanima me iskljucivo za PS4 gaming.

SDR>HDR mi je bitniji skok od 1080p>4K. Zaista fino pegla sve na ekranu, a igre sa HDR-om izgledaju ili upecatljivije [jer developeri namerno preteruju sa jarkim svetlima radi atraktivnije atmosfere] ili REALNIJE [gameworld vise nema "videogamey fake" osveteljenje, sto u nekim slucajevima moze doci do prikaza malo ispranijih boja i sl, al to je krastavac, realniji prikaz slike]. Mada moram reci, ko god prelazi sa nekog dosta starog panela na noviji, i SDR slika ce mu izgledati bolje. Npr, XE9005 fantasticno se snalazi sa tamnim SDR sekvencama u igrama, mracne zone su mi postale TOTALNO drukcije sada. :)

Sto se tice 4K rezolucije, ostrina slike je fin bonus, ali sam kvalitet panela i mnogo veca povrsina panela su mi doneli veci uzitak. Na primer, sada kada sa iste razdaljine igram 49" TV umesto moj stari 32" TV, odmah sam postao dosta bolji igrac Nex Machine jer jednostavno lakse mogu da ispratim sta se desava na battlefieldu oko mene. Trenutno imam vremena da igram uglavnom samo Destiny 2 i ProjectCARS 2 na Pro-u, i D2 bas fino ostro izgleda, dok je pCARS2 dosta grublji ali i dalje OK jer TV pegla 1080p rezu bolje nego sto sam mislio.


Inace, moram priznati i gledanje SDR video snimaka je skoro uvek epic experience. TV moze da izbaci toliko svetla da to nije normalno, a FALD se trudi da koliko toliko odrzi mracne zone crnim [nije as bperfect, daleko je ovo od Z9D koji ima 600+ individualnih zona]. Pogeldao sam Manhunt: Unabomber, i kad gledam nocu, svetle scene me nekad skoro zaslepe. Da je HDR snimak, isao bih kod ocnog. :D


Jel moze mala pomoc? Dvoumim se izmedju sony 49" xd ili ovogodisnje xd serije. Zanima me da li xe ima android i da li vredi 100e vise

I proslogodisnja XD i ovogodisnja XE serije imaju Android TV, osim mislim entry level X720E [ne znam koje je ime kod nas] koji nema SmartTV, ima neki Linux umesto toga sa svega par appova [netflix, yt i sl].
 
Poslednja izmena:
Ajde neka mi neko kaže šta bi on kupio od ovga, pošto je u principu sve isto, a ja se dvoumim. Unapred zahvalan, evo liste,

1. LG 49LH570V-430e Full HD Smart(Youtube) 300Hz T2;
2. LG 49LJ594V-500e Full HD Smart 1000Hz T2;
3. LG 49LJ624V-530e Full HD Smart 1000Hz T2;
4. LG 49UF640V-480e UHD 4K Smart 1000Hz T2;
5. LG 49UH603V-500e UHD 4K Smart 1200Hz T2;
6. SAMSUNG 49J5202-450e Full HD Smart 200Hz T2;
7. SAMSUNG 49K5570-480e Full HD Smart 400Hz;
8. SAMSUNG 55K5170-520e Full HD 300Hz;
 
Par pitanja za drage kolege,
imam 40inca samsung lcd od 2012 koji je vec bio bajat model, sada bih presao na 55, pretezno netflix i skinuti sadrzaji, soba zamracena, pa sam po komentarima ukapirao da gledam LED VA panele, tako da je otpao LG, idem na neki samsung preko kp, samo sto nemam gde da pogledam te modele uzivo, budzet je prvo bio oko 700, pa je porastao na oko 800 :D, u sustini nemam preterane zahteve osim da su fine crne, boje i kvalitet panela za te pare maksimalan, zvuk nije bitan jer sve ide preko AV risivera na pojacalo.
jedino sto tv ne mogu da gledam direktno upravno nego iz blagog ugla, ali dosta blagog, mozda sam u odnosu na tv u stranu pomeren nepunih metar i udaljen jedno 3. cenim da nece predstavljati problem?

od modela koje mi nude>

Samsung 55MU6102 -820e

Samsung 55MU6402 -920e

kao alternativu su mi nudili LG

LG 55UJ6307 - 800e


takodje me bune oznake, recimo nalazim na zvanicnom sajtu samsung mu6100 model, ali ovaj je mu6102, izgleda da su isti samo drugacija oznaka zbog regiona?

hvala
 
Posto znam da je ovde dosta forumasa kupilo lg da li neko ima mozda misljenje o lg modelu
LG55UJ701V
http://www.lg.com/uk/tvs/lg-55UJ701V

ako moze neko misljenje o ovom modelu?Da li panel ima pravih sto herza i kako se pokazao ovako uopsteno?Moze se naci za nekih 950 eura pa me interesuje da li je ovo dobra kupovina za ovaj novac ili mozda ima nesto bolje od 55 incha a da je u ceni do soma eura?
 
LG serije 700 su uvijek bile dobar izbor.
 
Ajd da probam: koji tv kupiti za spavacu sobu, 43-49", potrebno je da podrzava EON platformu, jer necu da razvlacim kablove...
Voleo bih da bude do 500e, nemam nikakve posebne zahteve vezane za kvalitet slike ili bilo sta slicno.
 
Da pitam zadnji put pre nego sto povucem obarac. :D

SONY 49XD70 ili LG 49UJ701v, ili nesto trece u ovom cenovnom rangu? Skoro da sam presudio da bude XD70 ali ako neko ima neki savet, dobrodosao je. :)
 
Poslednja izmena:
@tv strucnjak
Hvala na predlogu ai mislim da mi vise odgovara TV sa VA panelima
Sta mislite o 55XE8577SAEP?
Vidim nasi ga daju sa 5god garancije.

Njegove predloge ne uzimaj za ozbioljno posto je lik opste poznati Philips bot tj nista sem Philipsa ne valja...

Ne kazem da Philips ne valja vec uzimati njegove postove sa debelom rezervom
 
Da li neko ima iskustva sa TVom u garanciji preko Subotice na KP? Tip mi kaze da seljem u Servis u BG-u a on njima salje racun i ostalo, malo mi zvuci sumnjivo. Gledam da kupim tv pa se raspitivao oko garancije u slucaju kvara.
prodavac zanimljiva tehnika
tnx
 
Da li neko ima iskustva sa TVom u garanciji preko Subotice na KP? Tip mi kaze da seljem u Servis u BG-u a on njima salje racun i ostalo, malo mi zvuci sumnjivo. Gledam da kupim tv pa se raspitivao oko garancije u slucaju kvara.
prodavac zanimljiva tehnika
tnx
Koliko sam ja upoznat, to tako funkcioniše jer imaju dogovor sa servisima u Beogradu. Takva je priča bila i pre par godina kada sam ja kupovao sebi TV, pa pitao prodavca šta ako se pokvari. Svejedno, dobićeš (valjda) revesr iz servisa.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Jaci prodavci su uglavnom vrlo korektni, ali niko ti ne garantuje da se nece preseliti u Kanadu ili kojim slucajem zavrsiti "iza resetaka" na odredjeno vreme :)

To sto rade nije legalno ni pod razno.
 
40j5100 samsung - 40000din
40k5102 - 45500din
40wd650 sony - 50000din
40k5502 samsung - 58000din
40j6202 100hz panel- 70000din
40j6302 100hz - 70000din

Koji? :)
Moraju ovi modeli i cene zbog beskamatu kredit kupovine... imam samo 200e za tu lovu madjari ne dadu nista.
Velika je razlika u ceni.. a kolika za gaming I filmove sto se tice blura I seckanja slike? Da li neko zna da li su ove jeftinije verzije samsunga bas lose sto se tice sporta? Koristicu ga I kao monitor...
trenutno imam 7godina starog philipsa 32" sa va panelom I 100hz.... navikao na va panel I zato ovi modeli ali da li ce mi presesti kupovina ako uzmem50hz panel to je pravo pitanje :) Za ova dva skuplja modela bi rata kredita bila osetno veca... nabili cene a toliko su preko kostale verzije sa 48"dijagonalom...... naginjem ka soniju... koga na nekim recenzijama pljuju a nekim velicaju :D

I da... info ako neko planira kupovinu 40j6282 preko madjara neka zna da je 50hz panel, procitao na ceskom I hungaru forumu. Samo su j6202 I j6272 100hz
 
Probam opet - da li bi na samsungu ue40k5582suxxh radio EON?
Ovaj mi je posebno zanimljiv jer je bele boje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno