Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Heh, ima nesto u tome kad razvuces browser preko pola ekrana (bas 49ku6172) pa pogledas kako je address bar blago zakrivljen - kao da su ispred tebe velike novine, tako nekakav analogni osecaj... Meni za desktop monitor prija.
Kakav mu je ugao gledanja tj jel' se mora gledati samo ravno spreda ili može i s drugih strana?

Послато са Nexus 6P
 
Ima se znacajan kolor shift, nema poricanja. Moze da se gleda sa strane ali nije preporucljivo, cini mi se budu isprane boje..


E sad, ja sam ovo uzeo da mi bude monitor a ne TV, sedim tacno po sredini, a do skora sam koristio Samsung Syncmaster 245B tako da mi je posle njega sve super.

PS - da sam hteo ips panel morao bih da uzmem lg 49uh7707 za 1000e (a monitor Dell u2311h me je oducio od IPS panela, pazi kad sam koristio 10 godina stariji va panel radije nego tog Dela..)

Vidim da si iz NS, naleti u Su, dodji kod mene da vidis kako izgleda, pa ako ti se svidi lako ces kupiti ovde u Su. A da ga sam doneses iz Hu, ne znam kako to moze bez veze na grani.. Poz
 
Mnogo zivlje, realisticnije, toplije boje i siri viewing angle nego kod Samsung VA panela - ali kao da ih gledam kroz zamuceno staklo, takav mi je osecaj.

Valjda je Samsung davao ostriju sliku, pa mi to bilo olaksanje. Godinama sam koristio samo Dell, pa sam doneo sa posla matori Samsung, namestio dual-monitor setup, i posle nekog vremena shvatim da sav tekst guram na Samsung, a da na Dellu razvucem samo konzolu i to je to.
 
Nego, ja kao ciganka, samo trazim nesto.. Je l ima neko u Subotici hdmi kabal koji provereno radi na 18gbps, provereno kroz njega ide uhd@60 ? Hocu da uzmem na zajam ili na probu ili odmah da kupim, samo da radi.

Izludeh, ne mogu na tv da izguram jace od uhd@50, i to nije chroma 4:4:4 :( Treba mi proveren kabal (na pola sata) da znam da nije do mog kabla, pa da dalje jurim firmware za adapter i slicno.

Dajte PM ako ima neko voljan da naleti da probamo, ili da mi proda takav kabal, duzina nevazna, sto kraci to bolje za signal.

Poz,
Voja
 
Nego, ja kao ciganka, samo trazim nesto.. Je l ima neko u Subotici hdmi kabal koji provereno radi na 18gbps, provereno kroz njega ide uhd@60 ? Hocu da uzmem na zajam ili na probu ili odmah da kupim, samo da radi.

Izludeh, ne mogu na tv da izguram jace od uhd@50, i to nije chroma 4:4:4 :( Treba mi proveren kabal (na pola sata) da znam da nije do mog kabla, pa da dalje jurim firmware za adapter i slicno.

Dajte PM ako ima neko voljan da naleti da probamo, ili da mi proda takav kabal, duzina nevazna, sto kraci to bolje za signal.

Poz,
Voja
Gledao sam u prodavnici Hama kabal koji je deklarisane brzine za high speed... 2.0 hdmi. Mislim da je oko 1200 din

sent from tractor
 
Nego, ja kao ciganka, samo trazim nesto.. Je l ima neko u Subotici hdmi kabal koji provereno radi na 18gbps, provereno kroz njega ide uhd@60 ? Hocu da uzmem na zajam ili na probu ili odmah da kupim, samo da radi.

Izludeh, ne mogu na tv da izguram jace od uhd@50, i to nije chroma 4:4:4 :( Treba mi proveren kabal (na pola sata) da znam da nije do mog kabla, pa da dalje jurim firmware za adapter i slicno.

Dajte PM ako ima neko voljan da naleti da probamo, ili da mi proda takav kabal, duzina nevazna, sto kraci to bolje za signal.

Poz,
Voja
Ajde se prebaci u ovu temu:
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=376385
U njoj uglavnom (pored još par) razgovaramo o tome. Napiši kako testiraš 4k @60hz i chroma pa da vidimo šta dalje.

Skraćena verzija: treba ti DP na HDMI adapter od ~40€ ako hoćeš 4k @60hz. Obrati pažnju da je forumaš dobio 4:4:4 baš preko tog adaptera, dok direktno preko HDMI kabla nije moglo.
 
ma matori, it is I, Leclerc! Pricali smo vec za adapter, ali evo napisacu post i tamo, vidim da je sve poznata ekipa :)

Nego, taj forumas svejedno koristi isti hdmi kabal i sa i bez adaptera, tako da je to onda do timinga itd...
 
Ma Samsung-ova KU6000 serija je definitivno best buy, sem ako si spreman da daš preko 1000€ za TV.

Послато са Nexus 6P
 
Ma Samsung-ova KU6000 serija je definitivno best buy, sem ako si spreman da daš preko 1000€ za TV.

Послато са Nexus 6P

Kako može biti best buy, kad nema ni 100Hz panel.:D A još nekoliko mana: slaba HDR svetilnost tek..259cd/m2, uočljiv Dirty Screen Effect,slaba pokretna rezolucija/300 linija bez Auto Motion Plus/ uz LED Clear Motion jako dupliranje.. slaba oštrina slike u dinamici itd..Tako, da se ja baš ne bi slagao, sa tim komentarom o best buy televizoru.;)
 
Poslednja izmena:
Meni nije jasno ,zasto narod ,nagrnuo na donju I srednju klasu uhd ,kad u full hd svetu ima boljih televizora.

Ovdje se baš ne slažem tobom.Kao prvo, srednji rang UHD televizora ima bolju sliku od bilo kojeg FullHD televizora.Kao drugo, se UHD več isplati pošto je nešto malo skupiji, a poneki modeli koštaju skoro isto..Tako, da kod nas se veoma malo proda FullHD televizora.
 
Koliko ja vidim tog Philipsa nema nigde...

02dde10ea8fe4bde1b796a2cd2ba7e7e.jpg


Послато са Nexus 6P
 

Iskreno nista mi nije jasno :D . Tv bi bio za dnevni boravak .Sbb i po koji film sa USB-a . Neverovatno je da se osecam kao da kupujem spejs satl a ne televizor .
 
Ne odustaješ od PUS6501? :D

Послато са Nexus 6P
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno