Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav, potreban mi je televizor 40" +, cene do 100k dinara iz domacih prodavnica posto ce kupovina biti preko cekova. Bitno mi je da TV ima dobru sliku(T2), da ima mali lag posto planiram da ga povezem sa PC i igram igre, i da ima mogucnost za pustanje video materijala iz lokalne mreze. To su 10-20GB x264 mkv materijali sa DTS zvukom i domacim titlovi.

KDL-43W755C, KDL-43W756C i KDL-48W705C mi se cine OK ali generalno mi nije bitna marka...

PS. Mozda ja trazim mnogo za ovaj novac, pa su moguci i kompromisi... :)
Za sve je dobar izbor osim za puštanje kroz mrežu. Sony ima loš media deo, pa ako je to prioritet bolje gledaj neki drugi brend.



Jedno pitanje za strucnjake. Kupio sam Panasonic 50DS630E i kada ga povezem na HDMI 1 sa AV risiverom imam opcije intelligent frame creation, noise reduction itd. Ali kada ga povezem na HDMI 2, koji je ARC enabled, nemam te opcije. Zbog cega? S obzirom da mi risiver ima HDMI ARC izlaz, logicno mi je da iskoristim ovu opciju.

I pitanje broj 2. Kada menjam source, ili samo kliknem "i" dugme za info, pise mi gore levo 1080p/50hz. Zanima me zasto pise 50hz, kada je tv 100hz? I da li to moze da se promeni.

I pitanje broj 3. Ako ne ukljucim intelligent frame creation, slika kada gledam npr. fudbal je blago receno ocajna, prekida, slika se lomi, kao da je u 15 frejmova. Nije mi jasno zasto na 100hz panelu to izgleda tako, pa mora da se pribegava nekim softverskim da kazem hackovima da bi slika bila gledljiva?
1. Sigurno je vezano za ARC deo, a možda će se te opcije pojaviti ako nešto uključiš/isključiš.

2. Jel si siguran da TV ima pravih 100hz?
Predpostavljam da ti se ovo javlja kad je povezan sa PC-em. To onda zavisi od grafičke kartice i njenih podešavanja, pa tamo potraži opcije (kada ti je TV povezan na nju i izabran kao izvor slike).

3. Ako je slika sa kablovske onda proveri sa nije do njih. Ako je stream onda moguće da je on problem.
Ako ništa od predhodnog nije, onda izgleda da TV ima 50hz a ne 100hz.
 
Mala pomoc i vasi saveti/utisci.

Samsung 48J5500 Vs Samsung 49K5502 Vs LG 49LH590v?

Sta uzeti, cena je za sve slicna -+20e?

Ili nesto slicne velicine, smart, wifi, full HD...

Hvala!
 
Poslednja izmena:
Za sve je dobar izbor osim za puštanje kroz mrežu. Sony ima loš media deo, pa ako je to prioritet bolje gledaj neki drugi brend.




1. Sigurno je vezano za ARC deo, a možda će se te opcije pojaviti ako nešto uključiš/isključiš.

2. Jel si siguran da TV ima pravih 100hz?
Predpostavljam da ti se ovo javlja kad je povezan sa PC-em. To onda zavisi od grafičke kartice i njenih podešavanja, pa tamo potraži opcije (kada ti je TV povezan na nju i izabran kao izvor slike).

3. Ako je slika sa kablovske onda proveri sa nije do njih. Ako je stream onda moguće da je on problem.
Ako ništa od predhodnog nije, onda izgleda da TV ima 50hz a ne 100hz.

Tv ima 120 hz,posedujem isti model.
 
Imam isti problem, a moj TV je zasigurno 100Hz (UH8507)
U opcijama nemam preko 60Hz?

Sent from my Samsung S7
 
Par pitanja,
Kupujem TV za spavaću sobu. U dnevnoj mi je LG lf652v sa kojim sam zadovoljan tako da sam bio blizu odluke da kupim isti model samo manji (40-43") ako ih još ima. Vidim da Panasonic ima na kp ali retko ko je stavio cenu. Deluje da se može dobiti "više" za iste pare (ili isto za manje).
Prvo pitanje, pošto ih ima na kp i svi pominju dve godine garancije pretpostavljam da je neka internacionalna u pitanju (slično kao LG)?
Drugo, koji model(i) Panasonic-a (40-43"), smart (mada nije obavezno), najbitnije tačnije obavezno je da mu plejer čita h265 10bitni, i zadnje da je jeftiniji od LG u toj veličini tj 400e? KP kupovina naravno.

Da uprostim pitanje, najbolji model (sa KP), 40-43", do 400e, garancija 2 god, imperativ da otvara h265 10bita? Za 400 ima LG42lf652v ili 43lh590v. Ima li nesto bplje,novije, jeftinije...?

Neki od ovih su malo skuplji ali bi ih uzeo u razmisljanje
LG 43LH6047
LG 43LH590V
LG 43LH541V
LG 43LH630v
LG 43LH570V
svi su smart ali mozda bih uzeo i veci da nije smart (ako otvara h265 10bita).
 
Poslednja izmena:
Imam isti problem, a moj TV je zasigurno 100Hz (UH8507)
U opcijama nemam preko 60Hz?

Sent from my Samsung S7
A zašto neko od vas dvojice ne pojasni kad tačno ima Xhz?
Da lepo kaže koji je signal, šta je povezano (ta i ta grafička), preko kog kabla, koji video materijal je pušten, preko kog plejera...

Ne možemo da gledamo u pasulj...
 
A zašto neko od vas dvojice ne pojasni kad tačno ima Xhz?
Da lepo kaže koji je signal, šta je povezano (ta i ta grafička), preko kog kabla, koji video materijal je pušten, preko kog plejera...

Ne možemo da gledamo u pasulj...
Spojen TV sa računarom (HDMI) i podesio sam da je input baš PC. U opcijama grafičke karte gdje je podešavanje za monitor, maximalno imam 60hz.

Sent from my Samsung S7
 
Spojen TV sa računarom (HDMI) i podesio sam da je input baš PC. U opcijama grafičke karte gdje je podešavanje za monitor, maximalno imam 60hz.

Sent from my Samsung S7
Koja grafička kartica? Koja verzija HDMI izlaza je na grafičkoj, koja na televizoru? Koju verziju HDMI kabla imaš?

Koja rezolucija i osveženje je (kada je slika na TV-u, ne na monitoru)?
 
Da uprostim pitanje, najbolji model (sa KP), 40-43", do 400e, garancija 2 god, imperativ da otvara h265 10bita? Za 400 ima LG42lf652v ili 43lh590v. Ima li nesto bplje,novije, jeftinije...?

Neki od ovih su malo skuplji ali bi ih uzeo u razmisljanje
LG 43LH6047
LG 43LH590V
LG 43LH541V
LG 43LH630v
LG 43LH570V
svi su smart ali mozda bih uzeo i veci da nije smart (ako otvara h265 10bita).


LG 43LH541V nije smart imam isti
 
Koja grafička kartica? Koja verzija HDMI izlaza je na grafičkoj, koja na televizoru? Koju verziju HDMI kabla imaš?

Koja rezolucija i osveženje je (kada je slika na TV-u, ne na monitoru)?
GTX1060, trebala bi biti 2.0 verzija kao na TV-u. HDMI kabl 1.4, a rezoluciju koristim nativnu tv-a 3840x2160 tako da moguceq da je u kablu patka. da ne moze 4K @ 120Hz na ovom kablu, mada ne vidim podatak u specifikacijama za ovu verziju kabla.

Sent from my Samsung S7
 
promeni kabal na 2.0, a 4k na vise od 60hz ne moze na tvu, samo na nekim g-sync monitorima i display portom vecim od 1.3, tako da ti je tu sve ok. Iskreno ne znam da li neki tv trenutno moze 4k i 120hz.
 
promeni kabal na 2.0, a 4k na vise od 60hz ne moze na tvu, samo na nekim g-sync monitorima i display portom vecim od 1.3, tako da ti je tu sve ok. Iskreno ne znam da li neki tv trenutno moze 4k i 120hz.
Display port ide na 4k sa 60hz i jedino hdmi 2.0 to moze. 120hz? Jel postoji takav monitor? Znam da tv ne postoji.
GTX1060, trebala bi biti 2.0 verzija kao na TV-u. HDMI kabl 1.4, a rezoluciju koristim nativnu tv-a 3840x2160 tako da moguceq da je u kablu patka. da ne moze 4K @ 120Hz na ovom kablu, mada ne vidim podatak u specifikacijama za ovu verziju kabla.

Sent from my Samsung S7


sent from crappy S7 edge
 
GTX1060, trebala bi biti 2.0 verzija kao na TV-u. HDMI kabl 1.4, a rezoluciju koristim nativnu tv-a 3840x2160 tako da moguceq da je u kablu patka. da ne moze 4K @ 120Hz na ovom kablu, mada ne vidim podatak u specifikacijama za ovu verziju kabla.

Sent from my Samsung S7
Rekao ti je već Markom.
TV ne možeš poterati na više od 60hz.

Za 60hz moraš uzeti drugi kabl verzije 2. Iako pišu da i 1.4 može da pušta isto, praksa je pokazala da nije tako. Neki televizori čak traže premium sertifikat za kabl ali koji su to uređaji ne znam. Dobri kablovi ne moraju biti skupi (čitao sam nedavno da su hvalili neki od ispod 10$).

DP na HDMI adapter je online 30$ a preko mađara 40€.
 
Pa imam vec opciju za 60hz?

Sent from my Samsung S7
 
DP na HDMI adapter je online 30$ a preko mađara 40€.


Koji adapter, Club3d cac-1170? Ima ih sad dosta koji tvrde da daju 4k@60, mora da je isti chip Parade PS176 (adapteri: Plugable, Uptab, Acell, Topoint, ...)


Kog Madjara? Ubih se cimajuci prodavce iz Subotice na KP, svi se krste kad pomenem adapter iz Madjarske, u stilu "Pa ne bavim se ja svercom, nemam ja veze sa Madjarskom, sram te bilo!"...

Sto je najgore, cimam ljude da bih ustedeo napor, mrzi me licno da odem u Segedin, gradskim autobusom, iz Subotice :D Najverovatnije cu da narucim ovde: ://www.atipc.hu/club3d/club3d-minidisplayport-hdmi-2-0-adapter, stize im roba utorkom, pa cu otici po to. Da sam pametan da narucim 10 komada, pa rasprodam kod nas...
 
Da, taj. Za druge ne mogu da tvrdim jer niko nije probao. Ima ga kod mađara, javio se u drugoj temi lik koji je skoro kupovao.

Koja je cena na tom linku (meni ne otvara ništa)?

Ne razumem pitanje.
Mislim, u opcijama mi je vec namjestena 4K rezolucija i 60hz. Koji je najlaksi nacin da se testira je li stvarno 4K @ 60hz?

Sent from my Samsung S7
 
Mala pomoc i vasi saveti/utisci.

Samsung 48J5500 Vs Samsung 49K5502 Vs LG 49LH590v?

Sta uzeti, cena je za sve slicna -+20e?

Ili nesto slicne velicine, smart, wifi, full HD...

Hvala!

Barem pomazite koji brend odabrati? A sto se tice ovoh modela Samsung 49K5502, da li postoji mogucnost da je on mozda samo za trziste Balkana jer vidim da ga nema previse na netu?
 
Imam tv lg42lf652v i prezadovljan sam njim(najvise zbog fudbala)jer je slika odlicna.
E sad hocu da kupim za drugo mesto pa me zanima njegov naslednih.
Problem je sto ne mogu na nadjem tu brzinu refresh rate zbog sporta.
Da li bi imao problem sa ova dva tv-a
LG 49LH590V 60hz
LG 43LH630V 60 hz
U drugoj opciji bi kupio provereni ali zastareli lg 50kf652 120 hz jer se jos moze naci na kp..
Sta preporucujete
 
Poslednja izmena:
Jel mora bas taj 3D Club DP to HDMI adapter? Moze li neki drugi koji su znacajno jeftiniji? I predpostavljam uz taj adapter se nastavlja iskljucivo hdmi 2.0 kabal?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno