Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
untitled.png


tjedan dana star Samsung televizor, model ju6400 i več pokvaren.
 
Poslednja izmena:
Kakvi su JVC televizori, konkretno LT-40V751? Ili preporuka šta je trenutno bolje uz MTS BOX pakete, 39-43"?
Najviše bi se koristio za iptv i dvb-t2, filmovi i sport.
 
Znači to više nije onaj JVC iz devedesetih?! [emoji17] Pročitao negde da im ista firma pravi softver, pa su zato slični. Izbor mi je između njega i
LG 42LF561V
FOX 43D550A
SAMSUNG 40JU6072
SAMSUNG UE40J5100AWXXH.
Ima i neki Philips, ali samo 100Hz i Toshiba bez DVB-T2.
 
@Dark Angel

Kako si zadovoljan sa tvojim Sony 55KDL-W809C tv-om? Kako radi android os, pominje se da ima problema?

Da li mozda koristis SBB D3 i kako ti se cini slika?

Dvoumim se izmedju Sony 50KDL-V809C i LG 49UF695V...
 
I ja sam u slicnoj dilemi oko dva modela tv-a pa me inteesuje neko vase misljenje.Covek koji donosi televizore mi je preporucio jedan model philips-a.Ja sam vise zainteresovan za sony ali on kaze da razmislim i ovom modelu philipsa na drugom linku.
1.Sony 55KDL-W809C link
http://www.trustedreviews.com/sony-kdl-55w805c-review


2.PHILIPS 55PUS7150/12 link
https://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/philips-televizor-led-lcd-55pus7150-12.html
Razllika u ceni je na strani philipsa i to skuplji je nekih 100 eura vise od sony modela.
Sad nisam pametan sta je bolje kupiti.Znam da je philips 4k ali citajuci ovde vase komentare sony 809c ima dosta dobru 2d sliku.Koristim sbb-ov d3 hd risiver koji ce biti nakacen na tv a bice spojen i sony blyray player BDP-S7200
Pa ako je neko imao iskustva sa pomenutim modelom philipsa cekam odgovore i neke vase savete i preporuke.
 
I ja sam u slicnoj dilemi oko dva modela tv-a pa me inteesuje neko vase misljenje.Covek koji donosi televizore mi je preporucio jedan model philips-a.Ja sam vise zainteresovan za sony ali on kaze da razmislim i ovom modelu philipsa na drugom linku.
1.Sony 55KDL-W809C link
http://www.trustedreviews.com/sony-kdl-55w805c-review


2.PHILIPS 55PUS7150/12 link
https://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/philips-televizor-led-lcd-55pus7150-12.html
Razllika u ceni je na strani philipsa i to skuplji je nekih 100 eura vise od sony modela.
Sad nisam pametan sta je bolje kupiti.Znam da je philips 4k ali citajuci ovde vase komentare sony 809c ima dosta dobru 2d sliku.Koristim sbb-ov d3 hd risiver koji ce biti nakacen na tv a bice spojen i sony blyray player BDP-S7200
Pa ako je neko imao iskustva sa pomenutim modelom philipsa cekam odgovore i neke vase savete i preporuke.

Za ovaj model Philipsa sam več nešto pisao.Veoma dobar tv,kao i Sony.Ako kupuješ televizor za par godina,se ti svakako isplati uzet Philipsa.A ako ga kupuješ za godinu ili dve onda svakako Sony.
 
Pa ne mislim da menjam tv u sledecih 7-8 godina sigurno_Ono sto mene interesuje koji tv od ova dva ima bolju sliku?Tu mislim na 2d sliku.3d me za sada ne interesuje nesto preterano.I koji je bolji za sport sto se tice odziva?Ja sam vec bio prelomio da iz madjarske kupim sonu 55w809c ili 55w805c ali mi je covek koji donosi robu iz madjarske pomenuo i ovaj philips.Kaze mozete da razmislite i o ovom modelu.Pa sad sto bi se reklo razmisljam.:D
 
Pa ne mislim da menjam tv u sledecih 7-8 godina sigurno_Ono sto mene interesuje koji tv od ova dva ima bolju sliku?Tu mislim na 2d sliku.3d me za sada ne interesuje nesto preterano.I koji je bolji za sport sto se tice odziva?Ja sam vec bio prelomio da iz madjarske kupim sonu 55w809c ili 55w805c ali mi je covek koji donosi robu iz madjarske pomenuo i ovaj philips.Kaze mozete da razmislite i o ovom modelu.Pa sad sto bi se reklo razmisljam.:D

Što se tiče 2d slike su oba tu negdje.Philips je možda nešto bolji zbog upscalinga.Sony ima 100hz panel,dok Philips ima 50hz panel.Ali ima Philips snažniji chipset,pa zato nema baš razlike u 2d kvaliteti slike.Za sport, je možda Sony malo bolji.Ali pošto češ uzet tv za par godina,nemaš šta razmišljat.
 
Ja sam pazario Sony Kdl55W756c. Prezadovoljan sam. Razlika u odnosu na 809 je u izostanku 3D-a. Slika je fenomenalna. Jedino je mana što sa povećanjem ugla pod kojim se gleda tv, slika zaista postaje da kažem bljutava. Ali to sam znao i pre kupovine, jednostavno mana panela. Android radi prihvatljivo dobro. Instalirao sam KODI, Showbox, Popcorn i sve radi sasvim ok. Slušam preko KODI-ja i Hi-res Flac. Desilo se par puta da zabaguje Android ali sve u granicama podnošljivog. Moja prvobitna namera je bila da uzmem 809c, ali sam odustao od kupovine istog jer realno nisam ljubitelj 3D-a u kućnoj varijanti, a i ostao mi je neki evro u džepu.
 
Ja sam pazario Sony Kdl55W756c. Prezadovoljan sam. Razlika u odnosu na 809 je u izostanku 3D-a. Slika je fenomenalna. Jedino je mana što sa povećanjem ugla pod kojim se gleda tv, slika zaista postaje da kažem bljutava. Ali to sam znao i pre kupovine, jednostavno mana panela. Android radi prihvatljivo dobro. Instalirao sam KODI, Showbox, Popcorn i sve radi sasvim ok. Slušam preko KODI-ja i Hi-res Flac. Desilo se par puta da zabaguje Android ali sve u granicama podnošljivog. Moja prvobitna namera je bila da uzmem 809c, ali sam odustao od kupovine istog jer realno nisam ljubitelj 3D-a u kućnoj varijanti, a i ostao mi je neki evro u džepu.

Ajd ako ti nije problem napiši pod kojim uglom slika na tv-u počinje da bledi
 
@vladabg

Sa kog rastojanja koristis tv?

Da li mozda gledas SBB D3 ponudu?

Kako ti se cini skalirana slika?

Ako te ne mrzi malo napisi jos ponesto o tvojim utiscima, znacilo bi...
 
TV gledam sa udaljenosti od tačno 3m. Koristim IKOM digitalnu, imam Conax CAM karticu u samom TV-u. Slika je odlična. HD kanali koje IKOM ima su u 1080i, slika je sasvim dobra za tu rezoluciju. Imam i HBO HD paket. Ista situacija, 1080i.
Što se tiče pune rezolucije 1080p, slika je fantastična. Mogu to da izjavim jer je poredim sa Panasonic GT50 plazmom koju imam u drugom stanu sa SBB D3, na kojoj takođe koristim i HTPC te gledam i 1080p sadržaj.
SONY me iskreno oduševljava dubinom crne i oštrinom. Naravno ugao gledanja ne može da se poredi sa plazmom.
Naravno svaka tehnologija ima svoje prednosti i mane, tako da svako treba da izvaga šta mu je najbolje. Ipak je to i subjektivna stvar.
Android TV mi se prilično sviđa, mada imam u planu nabavku nekog Android player-a u budućnosti (uvek sam voleo da imam odvojene uređaje :) ).
Sve u svemu, najtoplija preporuka za Sony.
Ako neko ima nedoumica oko veličine ekrana, slobodno što veći ekran. Prvi dan je bio wow efekat, sad su se oči skroz navikle, čak i žena više ne priča "šta si to doneo u kuću" već je u fazonu kad ćemo nešto da gledamo. :)
 
TV gledam sa udaljenosti od tačno 3m. Koristim IKOM digitalnu, imam Conax CAM karticu u samom TV-u. Slika je odlična. HD kanali koje IKOM ima su u 1080i, slika je sasvim dobra za tu rezoluciju. Imam i HBO HD paket. Ista situacija, 1080i.
Što se tiče pune rezolucije 1080p, slika je fantastična. Mogu to da izjavim jer je poredim sa Panasonic GT50 plazmom koju imam u drugom stanu sa SBB D3, na kojoj takođe koristim i HTPC te gledam i 1080p sadržaj.
SONY me iskreno oduševljava dubinom crne i oštrinom. Naravno ugao gledanja ne može da se poredi sa plazmom.
Naravno svaka tehnologija ima svoje prednosti i mane, tako da svako treba da izvaga šta mu je najbolje. Ipak je to i subjektivna stvar.
Android TV mi se prilično sviđa, mada imam u planu nabavku nekog Android player-a u budućnosti (uvek sam voleo da imam odvojene uređaje :) ).
Sve u svemu, najtoplija preporuka za Sony.
Ako neko ima nedoumica oko veličine ekrana, slobodno što veći ekran. Prvi dan je bio wow efekat, sad su se oči skroz navikle, čak i žena više ne priča "šta si to doneo u kuću" već je u fazonu kad ćemo nešto da gledamo. :)

Hvala ti za tvoja iskustva...

Ja sam vrlo blizu kupovine Sony tv-a, mislim da ce to biti 50w809c...

I kod mene je udaljenost oko 3 metra, ne mogu da budem pametan da li da uzmem 55 inca, i onako me kucni savet optuzuje za megalomaniju...
 
I matorcima zveknuo glupi Samsung. 3 i nesto godine "star". Urekli ste me :d

Nisam ga video, ali kaze matori da je potamnela slika i da treperi. Videcemo da li moze da se opravi ili pravac kanta, a ja pravac prodavnica po novi :)
 
I ja se dvoumim da li 50-ca ili 55-ca.Gledam sa 3,3 metra.Ne smeta mi da li je ekran veliki ili ne.Ionako koristim platno dijagonale 224cm za gledanje filmova sa projektora u 1080p rezoluciji.I sedim na istoj udaljenosti.Tako da mi velicina nije problem.Jedino je cena u pitanju.Cena je dosta veca za 55-cu u odnosu na isti model ali od 50 incha.Pa se tu lomim da li da idem na 50 incha ili ipak kao sto sam i planirao na 55-cu?Sad da li ici na sony 809c ili seriju 7 nisam pametan.3d bih koristio i ne bih.Nije mi nesto bas preko potreban 3d ali sto bi se reklo neka se nadje.
 
Treba da kupim matorcima novi TV a uopste nisam ispratio TV trend.
Malo sam iscitao temu, bolje da nisam - ne mogu da verujem koliko modela ima, sav sam zbunjen :D

Moze neka preporuka za model?
- Bez ikakvih fancy opcija tipa Smart, 3D, Android i slicno.
- Budzet je skromnih ~350 evra (moze koji evro vise ako treba naravno), razdaljina je ~2.5-3m, a korisnik je corav ko sismis pa je potrebno nesto ~42" :d

Vidim da se preporucuje LG, uglavnom zbog internacionalne garancije - samo da potvrdim, ako uzmem preko "madjara", necu imati nikakvih problema sa servisiranjem kod nas ako zatreba?

Mozda nesto od ovoga? (koja je uopste razlika izmedju ova dva, osim 1")
- LG 43LF510v
- LG 42LF561v

I ako neko zna nekog pouzdanog "madjara" za TV-ove neka mi posalje na PM pls :wave:
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno