Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drugar je kupio LG 42LB730V i odmah po prvom uključenju je primetio da je slika primetno tamnija po ćoškovima.
Da li još neko ima sličan problem, da li je ovo validan razlog za reklamaciju TV-a?

Slikao je telefonom i poslao mi na mail pa je loša slika ali se vidi koliko su ćoškovi tamniji...
Tako ti je i na Panasonic...ali jedva primetno
 
Da li neko koristi Plex na Samsung TV? Kod mene sve radi bez greske, filmove na PC prepoznaje i sam skida "cover" ali jedino slovo č ne prikazuje kako treba kada koristim nas subtitle. Da li ima neko resenje za to? Nigde nisam naso u podesavanjima Eastern Europe ili nesto slicno,
 
Da li neko koristi Plex na Samsung TV? Kod mene sve radi bez greske, filmove na PC prepoznaje i sam skida "cover" ali jedino slovo č ne prikazuje kako treba kada koristim nas subtitle. Da li ima neko resenje za to? Nigde nisam naso u podesavanjima Eastern Europe ili nesto slicno,
ma kakav eastern. ..central europe i to cp-1250 i vidi sve.
2fd02fcf3d5a2a0d4025c0f492c95c00.jpg
 

850eu. Konkretnije jer sam morao da placam u devizama, 800eu = 97840rsd (trenutni kurs u tom trenutku + popust na svotu 122.3) i 50eu = 6125rsd (po kursu 122.5). Znaci 103965rsd sveukupno za sam uredjaj. Imao sam dodatni trosak odlaska u Suboticu po njega jer nisam zeleo da prepustam nista slucaju, sto se tice kurirskih sluzbi.

Uzeto preko kp i iskljucivo sam hteo da gadjam coveka koji donosi iz Nemacke jer mi je ta prica ulivala dodatnu sigurnost. Nadzadovoljan njegovom korektnoscu.
 
Nadam se da ćeš TV hraniti kako treba, a ne sa Yify i domaćim SD kanalima. :)

Upravo mi citas misli, hteo sam ovo pitanje da postavim u kategoriji Windows phone 8.1, ali nadam se da ako ucinim ovde nece biti problem. Ukoliko bude, unapred se izvinjavam, te cu prebaciti tamo pitanje. :)

Sto se tice adekvatne hrane za ovu pricu, znacilo bi mi ako mogu da dobijem strucne savete koju aplikaciju da kupim za pustanje multimedijalnog sadrzaja. Znaci hocu za pocetak da probam da pustam bas preko DLNA sa telefona na televizor. U pitanju je 1520 i cisto da ispitam granice koliko i da li moze ova masina da handle-uje. Pretpostavljam da je u pitanju Moli Player aplikacija, ali najpre bolje da proverim pre nego sto platim.

Nakon toga, nisam bas upucen gde da skinem kvalitetne snimke za ovu pricu. Znam da postoji kickasstorrents, ali bih voleo ako bi me neko uputio na nesto drugo ukoliko je bolje.
 
ma kakav eastern. ..central europe i to cp-1250 i vidi sve.

To nije Plex, koliko vidim to su podesavanja za interni plejer kada se pustaju filmovi sa USB flash-a, to pusta bez greske ali Plex je mnogo bolja stvar jer ne treba da prebacujem stvari na USB flash... on direktno ucitava preko lokalne mreze sa mog PC-a i sve je kulturno sredjeno :) Instalirao sam ga sa njihovog store, Pelx for Samsung ili tako nesto.
Evo slike:
 

Prilozi

  • DSC_8867.jpg
    DSC_8867.jpg
    193.9 KB · Pregleda: 162
  • DSC_8866.jpg
    DSC_8866.jpg
    113.6 KB · Pregleda: 151
  • DSC_8868.jpg
    DSC_8868.jpg
    145.2 KB · Pregleda: 150
Poslednja izmena:
Upravo mi citas misli, hteo sam ovo pitanje da postavim u kategoriji Windows phone 8.1, ali nadam se da ako ucinim ovde nece biti problem. Ukoliko bude, unapred se izvinjavam, te cu prebaciti tamo pitanje. :)

Sto se tice adekvatne hrane za ovu pricu, znacilo bi mi ako mogu da dobijem strucne savete koju aplikaciju da kupim za pustanje multimedijalnog sadrzaja. Znaci hocu za pocetak da probam da pustam bas preko DLNA sa telefona na televizor. U pitanju je 1520 i cisto da ispitam granice koliko i da li moze ova masina da handle-uje. Pretpostavljam da je u pitanju Moli Player aplikacija, ali najpre bolje da proverim pre nego sto platim.

Nakon toga, nisam bas upucen gde da skinem kvalitetne snimke za ovu pricu. Znam da postoji kickasstorrents, ali bih voleo ako bi me neko uputio na nesto drugo ukoliko je bolje.

Gde držiš filmove? Na računaru prerpostavljam, instaliraj Plex ili Serviio, TV će da ih vidi, i s njim puštaš.
 
I sada mi nikako nije jasno zasto vecina na forumu preporucuje LG televizore. Mene bi tamniji coskovi toliko izludjivali da bih razbio tv. I onda kada neko konkterno postavi sliku, onda ide prica pa to je tako kod LG-a... A da i kod Panasonic televizora se to isto primeti ali to je kao nista...Ne napadam nikoga,nego cisto konstatujem. I ja kada sam se raspitivao niko nije pomenuo ovu manu LG-a. Kao to je normalno!?
A sto se tice Sony-a, tu je najbolja slika, odziv itd. Ali takodje najveci broj reklamacija, cesto se kvare. Ovo sam cuo od servisera, a i u nasoj najvecoj prodavnici, da ne pisem kojoj, su mi rekli kao ma izgurace pet godina. Pa ne planiram bas na pet godina da pucam pare za novi tv, koliko god da je napredovala tehnologija. Nasa struja-nestabilan napon pravi najvise probleme Sony i Sharp televizorima.
Cak i "uvoznici" iz Madjarske kazu da nisu imali probleme sa Samsung i LG televizorima.
Posle svega sto sam kao saznao odlucio sam se za Samsung.
Nikako ne kazem da je to najbolja marka tv-a, svi znamo da su prve serije bolje pa onda svaka sledeca je sve losija, pa sta se kome zalomi.
Smatram da ljudi treba da budu upoznati sa nekim glavnim stvarima pre kupovine.
 
Mislim da hoće da pušta preko telefona. To baš i nije pametno. Ako koristiš telefon kao dlna server nećeš stabilno moći strimovati preko wifi-a veliki bitrate. A ako hoćeš da puštaš preko nekog playera, pa hdmi u tv, opet problem. Nisam siguran da će telefon da se izbori sa fajlova od 20-30-40giga.
 
I sada mi nikako nije jasno zasto vecina na forumu preporucuje LG televizore. Mene bi tamniji coskovi toliko izludjivali da bih razbio tv. I onda kada neko konkterno postavi sliku, onda ide prica pa to je tako kod LG-a... A da i kod Panasonic televizora se to isto primeti ali to je kao nista...Ne napadam nikoga,nego cisto konstatujem. I ja kada sam se raspitivao niko nije pomenuo ovu manu LG-a. Kao to je normalno!?
A sto se tice Sony-a, tu je najbolja slika, odziv itd. Ali takodje najveci broj reklamacija, cesto se kvare. Ovo sam cuo od servisera, a i u nasoj najvecoj prodavnici, da ne pisem kojoj, su mi rekli kao ma izgurace pet godina. Pa ne planiram bas na pet godina da pucam pare za novi tv, koliko god da je napredovala tehnologija. Nasa struja-nestabilan napon pravi najvise probleme Sony i Sharp televizorima.
Cak i "uvoznici" iz Madjarske kazu da nisu imali probleme sa Samsung i LG televizorima.
Posle svega sto sam kao saznao odlucio sam se za Samsung.
Nikako ne kazem da je to najbolja marka tv-a, svi znamo da su prve serije bolje pa onda svaka sledeca je sve losija, pa sta se kome zalomi.
Smatram da ljudi treba da budu upoznati sa nekim glavnim stvarima pre kupovine.
Na Panasonic toga nema. Moze da se primeti samo kada je na ekranu jednobojna slika. Npr . Crvena. Ali to mozes da primetie ako se primaknes i nabijes nos u ekran. I to je samo 1 mm. A CESTO ga i nema. STO SE TICE samsunga, ja bezim od njega jer su mi na 3 samsunga iscureli kondenzatori. Svi različiti modeli i ja svima 3klasa kondenzatora. Za mene je to dovoljno tako da ga nikada vise ne bih kupio.
 
To nije Plex, koliko vidim to su podesavanja za interni plejer kada se pustaju filmovi sa USB flash-a, to pusta bez greske ali Plex je mnogo bolja stvar jer ne treba da prebacujem stvari na USB flash... on direktno ucitava preko lokalne mreze sa mog PC-a i sve je kulturno sredjeno :) Instalirao sam ga sa njihovog store, Pelx for Samsung ili tako nesto.
Evo slike:
Vidi...ne pisem ja i pleks nego o kodu koji si naveo.. Nije istočna Evropa nego Centralna i to nije onaj prvi nego drugi za centralnu Evropu . CP... Jer ne prikazuje tačno slova sve dok ne odabereš taj kod
 
Poslednja izmena:
I sada mi nikako nije jasno zasto vecina na forumu preporucuje LG televizore. Mene bi tamniji coskovi toliko izludjivali da bih razbio tv. I onda kada neko konkterno postavi sliku, onda ide prica pa to je tako kod LG-a... A da i kod Panasonic televizora se to isto primeti ali to je kao nista...Ne napadam nikoga,nego cisto konstatujem. I ja kada sam se raspitivao niko nije pomenuo ovu manu LG-a. Kao to je normalno!?
A sto se tice Sony-a, tu je najbolja slika, odziv itd. Ali takodje najveci broj reklamacija, cesto se kvare. Ovo sam cuo od servisera, a i u nasoj najvecoj prodavnici, da ne pisem kojoj, su mi rekli kao ma izgurace pet godina. Pa ne planiram bas na pet godina da pucam pare za novi tv, koliko god da je napredovala tehnologija. Nasa struja-nestabilan napon pravi najvise probleme Sony i Sharp televizorima.
Cak i "uvoznici" iz Madjarske kazu da nisu imali probleme sa Samsung i LG televizorima.
Posle svega sto sam kao saznao odlucio sam se za Samsung.
Nikako ne kazem da je to najbolja marka tv-a, svi znamo da su prve serije bolje pa onda svaka sledeca je sve losija, pa sta se kome zalomi.
Smatram da ljudi treba da budu upoznati sa nekim glavnim stvarima pre kupovine.
Na nasoj nestabilnoj struji, najbolje su se pokazali LG i Panasonic. Za Sony-ja ne znam. Samsung je naj osetljiviji na promenu napona. Proslogodisnji modeli Samsunga F5000 i F6500, reklamacija koliko hoces. 98% isti problem, modul napajanja. Sto se tice tamnijih uglova kod LG-ja, primetio sam ih kod serija LB670/671 i LB730/731.
 
Ako su stvarno toliko osetljivi, a dao si pristojne pare za TV daces jos nesto para za solidan UPS i neces razmisljati vise o tome.
 
Na nasoj nestabilnoj struji, najbolje su se pokazali LG i Panasonic. Za Sony-ja ne znam. Samsung je naj osetljiviji na promenu napona. Proslogodisnji modeli Samsunga F5000 i F6500, reklamacija koliko hoces. 98% isti problem, modul napajanja. Sto se tice tamnijih uglova kod LG-ja, primetio sam ih kod serija LB670/671 i LB730/731.
Upravo tako...Ali nije samo napajački stepen kod Samsunga u pitanju.. kondenzatori su na sva 3 modela bili težak krš.Ista situacija je bila i kod mog kolege iz Velike Britanije.Za 3 godine su mu elektroliti pustili đus.Isti kvar.Tako da nije u pitanju loš kvalitet za Srbiju, nego je svuda tako. Od tada bezim od Samsung televizora naširoko. Nemam više poverenja.
 
Ja sam vec rekao da imam i Samsunga (sada 2 komada) i jedan LG i svi rade bez problema, a Samsung sam kupio zbog kvaliteta slike i zbog aplikacija koje Samsung ima najvise. Recimo za ovaj Plex ne znam da li uopste postoji verzija za druge smart TV osim za Samsung i sa njim stvarno da nemas nikakve potrebe za HTPC ili da se zezas sa prebacivanjem na usb flash drive + sve je bas lepo sredjeno i koristis samo daljinski od TV.


Vidi...ne pisem ja i pleks nego o kodu koji si naveo.. Nije istočna Evropa nego Centralna i to nije onaj prvi nego drugi za centralnu Evropu . CP... Jer ne prikazuje tačno slova sve dok ne odabereš taj kod
Problem je sto Plex ne nudi uopste ta podesavanja ali resio sam problem, dovoljno je u ime titla da se ubaci SR ( ovako nesto: "imefilma.SR.srt") i prepoznace ga da je na srpskom. Sada bas radi sve kako treba.
 
Poslednja izmena:
Ja sam vec rekao da imam i Samsunga (sada 2 komada) i jedan LG i svi rade bez problema, a Samsung sam kupio zbog kvaliteta slike i zbog aplikacija koje Samsung ima najvise. Recimo za ovaj Plex ne znam da li uopste postoji verzija za druge smart TV osim za Samsung i sa njim stvarno da nemas nikakve potrebe za HTPC ili da se zezas sa prebacivanjem na usb flash drive + sve je bas lepo sredjeno i koristis samo daljinski od TV.



Problem je sto Plex ne nudi uopste ta podesavanja ali resio sam problem, dovoljno je u ime titla da se ubaci SR ( ovako nesto: "imefilma.SR.srt") i prepoznace ga da je na srpskom. Sada bas radi sve kako treba.
E, Ok. super.
 
Nemojte da mislite da ja favorizujem Samsung, ali isto tako nikada ne bih nekome izricito rekao da ne kupi LG. Samo sam zeleo da se lepo razgranici sta na kojim markama televizora ne valja, da bi buduci kupci skontali sta zele da kupe. Ja sam imao informaciju i po netu citajuci da su se Samsung televizori dobro borili sa nasom strujom. Medjutim od kolege Karnota i jos jednog prodavca sa KP sam saznao da ipak odredjeni modeli imaju problema sa napajanjem. I ja sam odmah posle mesec dana kupio ups, da ne razmisljam.
Ja sam zeleo sto bolju sliku, za prihvatljive pare, a sto se tice napona to sam sredio sa upsom, pa sam zato kupio Samsung tv.
Nekome losa uniformisanost ekrana nece toliko smetata, zelece pasivan 3D, znace da tv nema probleme sa naponom pa ce uzeti LG.
Samo je dobro da buduci kupci budu informisani, sta moze biti problem kod tv-a koji zele da kupe pa da se odluce.
 
Jedno verovatno banalno pitanje, ali moram da pitam. Jel može nešto da škodi ako USB Flash stoji neprekidno u TV-u, s obzirom da se fleška zagreva dok je uključena? Drugo pitanje je da li postoji safe procedura vađenja fleške iz TV uređaja?
 
Jedno verovatno banalno pitanje, ali moram da pitam. Jel može nešto da škodi ako USB Flash stoji neprekidno u TV-u, s obzirom da se fleška zagreva dok je uključena? Drugo pitanje je da li postoji safe procedura vađenja fleške iz TV uređaja?
na panasoniku imas safe remove usb device..Ali imas i opciju automatike da Panasonik " odmara" nakacene uredjaje ako nisu u upotrebi a na konekciji su..Ne znam kodmdruvih tv.a..Koji ti imas?
 
Poslednja izmena:
Imam slicno pitanje kao gore pomenuto. Naime tv je trenutno ugasen, a USB je ostao pozadi utaknut. Nisam uspeo da nadjem opciju poput safe remove ili slicno, a nisam siguran da li je problem ako ostaje kao sto je sada preko noci.
 
Kod mene sam na LG prikacio hdd u fiokici i kad se hdd ne koristi onda je u stanju mirovanja, a kad hocu da gledam film hard se ukljuci i pokrene. Kad je tv ugasen i hdd je potpuno ugasen.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno