Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne mogu da ti tvrdim da razlika u kvalitetu crne nije samo do fabričkih podešavanja. Ono što su puštali su fabrička podešavanja, ne znam da li naknadnim podešavanjem može da se podesi da bude sličan Samsung-u.
Malo sam gledao za Sharp specifikacije, i video sam da nemaju DVB-T2. Mada, razmišljam da li mi je to uopšte bitno. Jer, ja ću gledati analognu kablovsku televiziju.
Jel' ima neko ko je gledao i analognu kablovsku i domaću digitalnu zemaljsku televiziju? Da li ima smisla juriti DVB-T2? Da li uopšte hvatam signal digitalne? Ja sam na Dorćolu.
 
Ako gledaš kablovsku onda ti nije toliko bitan dvb-t2, bitan je dvb-c za digitalnu kablovsku (kad ti budu pustili digitalni signal), što imaju svi pomenuti modeli. Dvb-t2 je bitan ako hvataš digitalni signal preko antene.

Gledao sam malo review-e na youtube-u za samsung f6400 (pa i f6500) i moram da priznam da mi se uopšte ne sviđa kako se ponaša u brzim scenama. Baš je vidno razmrljavanje i efekat "vodene bojice". Ali to je youtube, moraću uživo da proveriim. Takođe me malo brine što za Samsung svi pričaju da su kvarljivi i da pogotovo vole da se pokvare vrlo brzo po isteku garantnog roka.
 
Да ли неко може да постави слике SD канала по могућству са неког дигиталног рисивера. D3 или тако неки за 42 или 46 инча дијагоналу од samsunga F5 и LG LN серија. Свуда по продавницама пуштају слике са генератора а нигде на нету не могу да нађем тест обичних канала.
Хвала
 
Bravo za pitanje, to i mene zanima! :wave:
 
Ne ložite se, pisano je o tome. Može uz dokaz o poreklu robe, EUR-1 se zove, ili izjavu prodavca na fakturi, overenu od strane carine zemlje u kojoj ste kupili tv, za vrednost do 6000 eur. Procedura je takva da vam se ne isplati. Prvo je to što ako primenjujete stopu iz carinske tarife ne možete po skraćenom postupku da ocarinite tv već morate da ga smestite u carinsko skladište, podnesete carinsku deklaraciju itd. To će da vam oduzme dva dana, minimum. Drugo je što za izdavanje eur-1 ili ako imate izjavu na fakturi morate da prođete komplet izvozno carinjenje u zemlji iz koje kupujete tv a to će da vas košta: izdavanje eur je uglavnom 50-70 eur i izvozno carinjenje oko 30 eur. Pod uslovom da se upustite u taj suludi posao za tv koji bez stranog pdv-a platite 1000 eur, ovde ćete platiti 200 eur našeg pdv-a + troškovi magacina (1000 dinara minimum) + da angažujete nekog špeditera (pošto sami nema šanse da popunite sve papire bez znanja svih propisa, pravilnika itd). Uz troškove svih papira iz inostranstva (min 100 eur), put do tamo i nazad (računajte da morate ići kolima), ušteda ne postoji (puna stopa carine je 15%).

Jedino kako možete jeftinije da prođete u odnosu na naše maloprodajne lance je šverc. Drugog rešenja NEMA. Pratite akcije po marketima, upoređujte ponude sa kp (dok to traje) pa kad budete kupovali ako je razlika u ceni mala, okrenite se našim prodavcima (povremeno ima nekih sniženja ili idu u kompletu sa nekim dodatkom ili ima produžena garancija 5 god i slično. Računajte da kod nas možete skoro svugde kupiti na rate bez kamate pa i to mnogima (npr. meni) znači. Ako imate keš i nemate problema sa neizvesnom garancijom (za pojedine proizvođače) na kp ima svega.

Kao sto sam i rekao. Ja sam dobio takvu informaciju da je to moguce. Stim sto ja nisam znao za ove ''bitne sitnice'' o kojima si ti pricao. :)
U svakom slucaju nisam zeleo da nekom dam pogresnu informaciju. Zato sam i rekao da sam samo ''cuo''. :)
Ne znam da li je neko isao na varijantu kupi tv, a na grani precuti. Pa mozda bez pretresa i prodje, ili ako ga uhvate sta onda? Mislim, ako uhvate onda kazes platicu i to je to. Ne znam da li to prolazi? :p
 
Ne znam da li je neko isao na varijantu kupi tv, a na grani precuti. Pa mozda bez pretresa i prodje, ili ako ga uhvate sta onda? Mislim, ako uhvate onda kazes platicu i to je to. Ne znam da li to prolazi? :p

Ne znam da li je ovde neko to probao (i uspeo) ali sam na nekom drugom forumu pročitao par takvih iskustava. Jedan ili dva člana su prošla bez ikakvih pitanja tipa "šta vam je ta ogromna kutija u kolima" ali to je realno izuzetak jer je velika verovatnoća da će biti naplaćene dažbine. A u slučaju prećutkivanja ili negativnog odgovora na čuveno pitanje "šta imate da prijavite" po propisima bi trebalo da se pokrene i prekršajni postupak i privremeno oduzimanje robe do okončanja postupka itd. Nisam probao nikad i za svoje pare se ne bih igrao. Ima profi švercera onoliko po oglasima.
 
Ne znam da li je ovde neko to probao (i uspeo) ali sam na nekom drugom forumu pročitao par takvih iskustava. Jedan ili dva člana su prošla bez ikakvih pitanja tipa "šta vam je ta ogromna kutija u kolima" ali to je realno izuzetak jer je velika verovatnoća da će biti naplaćene dažbine. A u slučaju prećutkivanja ili negativnog odgovora na čuveno pitanje "šta imate da prijavite" po propisima bi trebalo da se pokrene i prekršajni postupak i privremeno oduzimanje robe do okončanja postupka itd. Nisam probao nikad i za svoje pare se ne bih igrao. Ima profi švercera onoliko po oglasima.

Juce sam bio do Vidina u Bugarskoj i bas na granici sam prico sa carinikom u vezi tematike uvoza TV a uz mali mito
Problem je sto prvo panduri udaraju pecat u pasosu(mogu i da provere auto),a posle pregledaju carinici(isto proveravaju)
Znaci treba dupla veza,bilo ko od njih moze da pravi probleme
Tako da su mi rekli da se ista stvar ne isplati i da je rizicna
Ovi iz Madjarske verovatno imaju razradjene sheme,rade na veliko
 
Да ли неко може да постави слике SD канала по могућству са неког дигиталног рисивера. D3 или тако неки за 42 или 46 инча дијагоналу од samsunga F5 и LG LN серија. Свуда по продавницама пуштају слике са генератора а нигде на нету не могу да нађем тест обичних канала.
Хвала

Postaviću ja malo kasnije sa LG 42LN570S. Samo prilično je velika razlika između domaćih i nekih stranih kanala, šta te interesuje?
 
Postaviću ja malo kasnije sa LG 42LN570S. Samo prilično je velika razlika između domaćih i nekih stranih kanala, šta te interesuje?

Наши канали, оне које држиш на првих 10 места. РТС, prva, pink, b92, studio b DISKAVERI I NAT GEO...Али са овог D3 уређаја, или којег код имаш :)
 
Dobar dan svima. Izvinjavam se unapred ako ovo nije mesto za moje pitanje a imam ih dva:
1. Da li je neko upoznat sa televizorima marke ELIN? Ne mogu ništa da nađem o njima (niti zemlja porekla, niti neki utisci i sl.) i
2. U slučaju reklamacije u toku garanacije koja je procedura koja mora da se ispoštuje? Naime, reklamirali smo Elin 8223 model jer je počeo da dobija talasaste linije posle nekih sat vremena korišćenja (inače je TV kupljen pre tačno 2 godine). Kvar je ustanovljen ali evo već dve nedelje ovlašćeni serviser ovde u Kikindi nam govori da delove još nije dobio. Koliko dugo može TV da bude na popravci kod servisera i koja je procedura ako se taj termin probije?

Hvala svima na odgovoru i razumevanju.

Oprostite svima ali moram da ponovim pitanja. Da li je zakonski rok za servisera 15 dana ili 40 dana. Ako je sada već prošlo više od 3 nedelje od dana reklamiranja, kako da se postavim prema serviseru (da li da budem više bezobrazan ili nešto drugo)? I da, da li neko zna ko je direktan zastupnik za ove Elin televizore? Još jednom izvinjenje za ponavljanje i hvala unapred na odgovoru.
 
LG 42LA620S 490e (kp), dobar dil ili ne? upotreba, tv, hdd/usb (hd materijal), net, konzola i po neki 3d. hvala jos jednom!
 
Stvarno puno strana i tema, prelistao sam poprilican broj, ali sam opet na pocetku :)

Pa da pitam ovde, trebala bi mi pomoc oko izbora TV-a za roditelje. Dijagonala 32", budzet oko 32 000 dinara. Znam da su najpovoljniji ako se uzimaju preko ovih ljudi sto donose iz Madjarske, ali ta opcija otpada posto se uzima na cekove.

Na tv bi prikacio kablovsku tako da bi trebao da ima digitalni tjuner, najvise bi se mozda gledao sport (SK kanali), tako da bi bilo dobro da nema neki preveliki odziv na kojem bi se videle senke.

Dakle moze i HD Ready, posto za ovu cenu naravno da se skoro i ne moze naci Full HD (osim marki kao sto su FOX, VOX i tako te, sa kojima iskreno i nisam imao kontakt, ali mi nekako ne ulivaju poverenje, sta znam...)

Dajte predloge, sve se ceni i uzima u razmatranje :)
 
Pozdrav
Ja uzeo proteklog vikenda samsung 40f6400. Ja sam prezadovoljan, svaka preporuka. U pocetku je youtube jako sporo otvarao, ali sam nasao na netu da treba da se updejtuje firmware na najnoviji, to sam i uradio i sad je sve brzo, Jako mi se svidja tv
 
Leksa, jesi li gledao nešto za vikend?

Na žalost nisam stigao za vikend da pogledam, ali sam danas svratio ponovo do pcpraktika i naišao na tri izložena modela, Pana 39e6e, Sony 40r470a i TCL od 39" zaboravio sam tačnu oznaku modela ali televizor košta oko 42000din. Sva tri su FullHD. Sony je hiljadu-dve dinara jeftiniji od Pana. Zamolio sam momka koji je radio da mi pusti na sva tri isti sadržaj, neki demo trke F1 sa dosta brzih scena tako da sam lepo mogao da uporedim. Dakle, utisci su mi sledeći, najlepše boje i kontrast bar po onom default podešavanju ima Panasonic. Međutim, nije mi se dopalo kako se ponaša u brzim scenama, razmrljavanje je više nego očigledno i čim se kamera malo brže pomeri scena kao da gubi rezoluciju i dolazi do neprijatnog efekta "vodenih bojica" naročito upadljivog tamo gde ima puno sitnih detalja (recimo trava i drveće).

Sony kao da ima nešto blaži (slabiji?) kontrast, neutralnije boje (ja bih rekao možda malo realnije) a u brzim scenama se ponaša odlično i nema onog efekta kao kod Pana. Takođe treba pomenuti da Sony nije smart tv i nešto je slabije opremljen od Pana (manje hdmi i usb ulaza itd..). Dakle očigledno cena opravdava kvalitet slike, jer je to glavni kvalitet dok sve ostalo od modernih fancy turbo džidža-bidža nedostaje.

Što se TCLa tiče, ovaj tv me je jako prijatno iznenadio. Naravno, slika nije bolja nego na Sony-ju ili Panasonicu, ali je zato za te pare sasvim sasvim zadovoljavajuća. I on pati od efekta "razmrljavanja" u brzim scenama, ali na drugačiju foru nego Panasonic, ne umem baš da objasnim treba videti uživo, ali je meni lično ovo TCL-ovo razmrljavanje delovalo prihvatljivije. Ipak, kontrast, definicija, boje, to je sve slabije u odnosu na druga dva tv-a što je za očekivati, ali za nekog ko nema para da se pruži u višu klasu, meni ovo deluje kao apsolutno dobro rešenje. Dakle, krajnji zaključak, za moj kriterijum Sony br.1, zatim Pana, i na kraju TCL ali za skoro 20000din manje.

Zatim sam svratio do Emmi-ja i tamo je bio uključen Samsung 32F5000 tv, ok, znam da je niža klasa i manja dijagonala od ovih prethodnih, ali treba reći da je cenom skoro identičan sa TCL-om, koji po meni ima dosta bolju sliku i veću dijagonalu. Samsung sa napucanim neprirodnim bojama (na prvi pogled deluje kao da ima veliki kontrast, ali je zabluda, samo su boje napucane do iznemoglosti), odvratnim mrljanjem brzih scena gde na malo brži pokret kamere sve odjednom počinje da izgleda kao kompjuterska grafika, po mojim kriterijumima nema šta tu da traži.

Na žalost nisam imao vremena da odem do Nušićeve u CBT, otišao sam u istu radnju na Novom Beogradu kod pijace (iza Meka), ali tamo nije bilo ovog modela Philipsa, a neki drugi koji su bili nisu mi bili interesantni (uglavnom prevelike ili premale dijagonale), a i treštali su narodnjaci iz sve snage tako da se nisam zadržavao.

Moj zaključak posle svega što sam video, obratiću malo više pažnje na Sony modele. Treba imati na umu da će glavna namena budućeg tva biti gledanje sporta, pa su mi i kriterijumi tome prilagođeni, dakle pre svega ponašanje u brzim scenama, pa onda sve ostalo.
 
Na žalost nisam stigao za vikend da pogledam, ali sam danas svratio ponovo do pcpraktika i naišao na tri izložena modela, Pana 39e6e, Sony 40r470a i TCL od 39" zaboravio sam tačnu oznaku modela ali televizor košta oko 42000din. Sva tri su FullHD. Sony je hiljadu-dve dinara jeftiniji od Pana. Zamolio sam momka koji je radio da mi pusti na sva tri isti sadržaj, neki demo trke F1 sa dosta brzih scena tako da sam lepo mogao da uporedim. Dakle, utisci su mi sledeći, najlepše boje i kontrast bar po onom default podešavanju ima Panasonic. Međutim, nije mi se dopalo kako se ponaša u brzim scenama, razmrljavanje je više nego očigledno i čim se kamera malo brže pomeri scena kao da gubi rezoluciju i dolazi do neprijatnog efekta "vodenih bojica" naročito upadljivog tamo gde ima puno sitnih detalja (recimo trava i drveće).

Sony kao da ima nešto blaži (slabiji?) kontrast, neutralnije boje (ja bih rekao možda malo realnije) a u brzim scenama se ponaša odlično i nema onog efekta kao kod Pana. Takođe treba pomenuti da Sony nije smart tv i nešto je slabije opremljen od Pana (manje hdmi i usb ulaza itd..). Dakle očigledno cena opravdava kvalitet slike, jer je to glavni kvalitet dok sve ostalo od modernih fancy turbo džidža-bidža nedostaje.

Što se TCLa tiče, ovaj tv me je jako prijatno iznenadio. Naravno, slika nije bolja nego na Sony-ju ili Panasonicu, ali je zato za te pare sasvim sasvim zadovoljavajuća. I on pati od efekta "razmrljavanja" u brzim scenama, ali na drugačiju foru nego Panasonic, ne umem baš da objasnim treba videti uživo, ali je meni lično ovo TCL-ovo razmrljavanje delovalo prihvatljivije. Ipak, kontrast, definicija, boje, to je sve slabije u odnosu na druga dva tv-a što je za očekivati, ali za nekog ko nema para da se pruži u višu klasu, meni ovo deluje kao apsolutno dobro rešenje. Dakle, krajnji zaključak, za moj kriterijum Sony br.1, zatim Pana, i na kraju TCL ali za skoro 20000din manje.

Zatim sam svratio do Emmi-ja i tamo je bio uključen Samsung 32F5000 tv, ok, znam da je niža klasa i manja dijagonala od ovih prethodnih, ali treba reći da je cenom skoro identičan sa TCL-om, koji po meni ima dosta bolju sliku i veću dijagonalu. Samsung sa napucanim neprirodnim bojama (na prvi pogled deluje kao da ima veliki kontrast, ali je zabluda, samo su boje napucane do iznemoglosti), odvratnim mrljanjem brzih scena gde na malo brži pokret kamere sve odjednom počinje da izgleda kao kompjuterska grafika, po mojim kriterijumima nema šta tu da traži.

Na žalost nisam imao vremena da odem do Nušićeve u CBT, otišao sam u istu radnju na Novom Beogradu kod pijace (iza Meka), ali tamo nije bilo ovog modela Philipsa, a neki drugi koji su bili nisu mi bili interesantni (uglavnom prevelike ili premale dijagonale), a i treštali su narodnjaci iz sve snage tako da se nisam zadržavao.

Moj zaključak posle svega što sam video, obratiću malo više pažnje na Sony modele. Treba imati na umu da će glavna namena budućeg tva biti gledanje sporta, pa su mi i kriterijumi tome prilagođeni, dakle pre svega ponašanje u brzim scenama, pa onda sve ostalo.

Panasonic 39E6E ima slabiji procesor od Sony-a zato se i desava taj efekat kako si nazvao, efekat vodenih bojica, a opet s druge strane u modelu r470 je panel losijeg kvaliteta u odnosu na E6E. Ako malo bolje pogledas i na Samsungu 40F6400 koji ima procesor na 200Hz CMR primetices isti efekat samo u blazem obliku.
 
Primetio sam ja to na samsungu čak i na skupljim panelima, zato i tražim "okolo" i izbegavam samsung.
 
Samsung i treba izbegavati jer jos nisu resili problem sa modulom za napajanje. Evo u dve nedelje, desio se isti kvar. Samsung 55D8000 (star godinu ipo dana) i 46F6510 (star 4 meseca), naravno otisao modul koji kosta tricavih 250 eur.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno