Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Po mom mišljenu, a baš zato što ne kupujemo TV često (a dosta vremena provodimo gledajući ga), treba odvojiti koliko se može i za te pare kupiti najbolje. Tako sam ja uradio, hteo sam f6400 ili sonija, na kraju dodao još 100e preko i uzeo plazmu, i oduševljen sam kao i svi ostali ukućani. Slika je toliko dobra da bez preterivanja uživam u filmovima i sportu (naročito od kad je kds pustio sve 4 arene u HD).

U jednom momentu sam i ja razmišljao ma zašto da dajem pare za ono što mi ne treba (smart i 3D), ali je problem u tome što televizori koji to imaju su ujedno i kvalitetniji, u tome je caka.
Nadam se da sam pomogao...

Hvala, pomoglo mi je kao tas na vagi da prevagne na tu stranu tj. dodaj jos malo jednom se zivi. :)
 
Koliko dugo može TV da bude na popravci kod servisera i koja je procedura ako se taj termin probije?

Po zakonu o zaštiti potrošača mislim da je krajnji rok 40 dana. Ako ne poprave do tada onda treba da vam daju nov proizvod.
Ali to je samo podsećanje iz glave, trebalo bi da na garanciji negde piše koji su rokovi i procedura.
Ako vam se ne javljaju ni tada mislim da onda možete da ih tužite.

Jer ima neko plazmu Samsung PS43F4500,mnogo je hvale,smanjena potrosnja,slika razbija,600 herza,za SD kanale zakon,a moze se naci za 370 evra
Inace za one koji planiraju lcd led 40 inca i vise,puno opreza da se ne razocarate kad vidite ocaj slike na SD kanalima,to je dno dna,10 puta bolja slika na CRT televizoru

LCD od 40+ inča je loš za SD, a Plazma u toj veličini je dobra za SD kanale?

Ja planiram LCD od 39 ili 40 inča. Sa smart-om, wi-fi, bez 3d. Do 60.000 din.
Ovaj Panasonic televizor LED LCD TX-L39E6 mi je delovao kao dobar izbor, ali je rasprodat.
Izbor je ogroman, pa pojma nemam kako da se odlučim. Jel' ima neko neke dobre predloge?
 
Po zakonu o zaštiti potrošača mislim da je krajnji rok 40 dana. Ako ne poprave do tada onda treba da vam daju nov proizvod.
Ali to je samo podsećanje iz glave, trebalo bi da na garanciji negde piše koji su rokovi i procedura.
Ako vam se ne javljaju ni tada mislim da onda možete da ih tužite.

15 дана је по новом закону. 7 дана да се установи квар и обавести купац у солуцијама поправке и још 7 дана да се поправи. + дан који више ако поправка није реална у неким случајевима за неки уређај.
 
Ja planiram LCD od 39 ili 40 inča. Sa smart-om, wi-fi, bez 3d. Do 60.000 din.
Ovaj Panasonic televizor LED LCD TX-L39E6 mi je delovao kao dobar izbor, ali je rasprodat.
Izbor je ogroman, pa pojma nemam kako da se odlučim. Jel' ima neko neke dobre predloge?

I ja isto gledam do 39", imaš taj panasonic u radnji na belim vodama i u PC Practicu u Veru, gde sam ga ja i video. HD slika mu je odlična, ali nisam imao priliku da vidim SD. Ima testova po netu i na YT gde kažu da je i SD odličan.
 
I ja isto gledam do 39", imaš taj panasonic u radnji na belim vodama i u PC Practicu u Veru, gde sam ga ja i video. HD slika mu je odlična, ali nisam imao priliku da vidim SD. Ima testova po netu i na YT gde kažu da je i SD odličan.

Hvala za informacije za prodavnice.
Ja sam video da navodno ima i u DS market-u, ali to sam hteo da zovnem danas da proverim.
Na netu sam video neki hrvatski test gde kažu da mu je ugao gledanja loš, a za moju dnevnu sobu je to bitno. Moraću da odem da pogledam.
Koje si još modele gledao?
 
Idi u Vero i pogledaj ga dok je još izložen. Postoji blaga promena kad se čovek pomakne nekih 45 stepeni iz centra, otprilike slika je malo bleđa ali to je vrlo malo i siguran sam da mojima neće smetati (tv je namenjen za moje matorce), a i mala je soba u kojoj će stajati tv tako da će se teško to primetiti. Mnogo mi je veći problem trzanje i ghosting pri brzim scenama, pošto ćale puno gleda sport, a tu mi je ovaj tv dosta dobar. Takođe i kvalitet slike mu je odličan. Po oba aspekta mi se čini bolji od LG i Samsunga iste cene. Takođe sam gledao Philips televizore i puno mi se dopao kvalitet slike (možda i više nego na Pana), ali nigde ne mogu da nađem model 39PFL4208 (slične cene) da ga pogledam uživo.

Dakle, tražim nešto do 39" što tanjeg bezela (zbog prostora) i što kvalitetnije, cena do 450 eur ("mađarskih").
 
Jel ima neko iskustva sa Panasonic TX-L39E6E? Interesuje me kakva mu je podrška za DLNA, formate reprodukcije i subtitlove? Da li pušta x.264 bez problema, kako se snalazi sa DTS i DTS-MA audio trakama i da li pušta latinične titlove i kolika je maksimalna veličina titlova?
 
@leksa: http://www.shopmania.rs/televizori/p-philips-39pfl4208-3302801
Jesi li zvao neke od ovih radnji.
Po ovome trebalo bi da oba modela postoje u DS market-u.
Devojka je zvala DS, ali kažu da će znati tek u sredu jer im je zatvoren magacin (?!?).
U kom Veru je taj PC Practic? Nbg kod Buvaljaka ili Vojislava Ilića? Ili neki treći?

Sad videh i u CBT-u za Philips - http://www.cbt.rs/led_televizori/philips_led_39pfl4208h12-16599?utm_source=shopmania&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link. Trebalo bi da ima u Nušićevoj.

I meni isto treba nešto što je što manjeg okvira zbog kosine krova jer sam u potkrovlju.
Misliš da pogledaš ovde a uzmeš kod mađara?
 
Poslednja izmena:
1366x768 (HD Ready)

ar ju kiding mi? :p
 
Jel ima neko iskustva sa Panasonic TX-L39E6E? Interesuje me kakva mu je podrška za DLNA, formate reprodukcije i subtitlove? Da li pušta x.264 bez problema, kako se snalazi sa DTS i DTS-MA audio trakama i da li pušta latinične titlove i kolika je maksimalna veličina titlova?

Dobro je pitanje, ako te ne mrzi da prošetaš do Vera sa fleškom sa par filmića u raznim formatima da proveriš pa da nam javiš? Siguran sam da ukoliko sa fleške rade da će raditi i preko DLNA.


@leksa: http://www.shopmania.rs/televizori/p-philips-39pfl4208-3302801
Jesi li zvao neke od ovih radnji.
Po ovome trebalo bi da oba modela postoje u DS market-u.
Devojka je zvala DS, ali kažu da će znati tek u sredu jer im je zatvoren magacin (?!?).
U kom Veru je taj PC Practic? Nbg kod Buvaljaka ili Vojislava Ilića? Ili neki treći?

Sad videh i u CBT-u za Philips - http://www.cbt.rs/led_televizori/philips_led_39pfl4208h12-16599?utm_source=shopmania&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link. Trebalo bi da ima u Nušićevoj.

I meni isto treba nešto što je što manjeg okvira zbog kosine krova jer sam u potkrovlju.
Misliš da pogledaš ovde a uzmeš kod mađara?

Mislim da Pc Practic ima samo u Veru na Novom Beogradu kod Buvljaka (dijagonalno od hotela Holiday Inn), tamo sam ga i ja video. Nisam zvao ni jednu od tih radnji, proveriću u petak/subotu pa ću preko vikenda da se prošetam ako negde ima izložen primerak. Ono što mi malo smeta je što nigde po netu nema testova za Philips. Po specifikacijama je vrlo sličan ovom Pana modelu, jedino što navodno ima 200hz, mada ja baš i ne verujem u te podatke, ne mora ništa da znači dok se ne uverim uživo.
 
Bio sam do PC Practic-a u Cvijićevoj da vidim Panasonic (za one koji su se pogubili u diskusiji model je L39E6).
Nisam previše televizora pogledao da bih uočio neke sitne detalje, ali slika deluje skroz ok. Pored njega je stajao jedan Samsung i na Samsungu je slika bila tamnija, prirodnija. Na Panasonic-u su boje bile malo ispranije od Samsung-a, ali opet ne znam da li je to do podrazumevanih postavki ili je Samsung bolji. U svakom slučaju Panasonic je generlano bio ok, s tim da je Samsung izgledao malo bolje.
Onda sam bio do CBT-a u Nušićevoj da pogledam Philips. I on mi deluje ok, cena je malo veća od Panasonic-a (Panasonic 60.000, Philips 66.000)
Za oba modela sam gledao kako deluje slika gledano sa strane i primećuje se da je ispranija, možda malo više na Panasonic-u, ali opet mislim da nije toliko strašno.
U CBT-u su nam preporučili i Samsung UE-40F6200, ali on je dosta skuplji (npr. 85.999 din u Tehnomaniji) pa njega nismo razmatrali.
U PC Practic-u su nam preporučili Samsung UE-39F5500 koji ima istu cenu kao i Panasonic. Oba imaju DVB-T2 tjuner, znači da mogu da hvataju domaću digitalnu televiziju.
Mada gledajući za Samsung po netu našao sam ovo:
Unfortunately, the viewing angles are extremely narrow. With dark grey going almost 300% lighter and white going 50% darker as you move to the sides, the F5500 Series is far behind the competition. Take our advice: position the TV directly in front of your couch and call dibs on the middle.
The response times are higher than average (13 ms, compared to somewhere around 10 ms on PSA panels). That means there's ghosting and choppiness when subjects onscreen move too quickly, due also to the lack of motion interpolation.
Doduše, to je recenzija za 42'', ali na tom sajtu kažu da je su 39 i 42 jednaki po svemu osim po dijagonali.
 
Dakle, nisi mogao ni u jednoj radnji da uporediš direktno taj Samsung f5500, Panasonic i Philips? Koji je model bio Samsung pored Panasonica za koji kažeš da je slika delovala malo bolje? Jesu li puštali neki materijal sa malo bržim scenama da vidiš kako to izgleda?
 
Greška, nije bio Samsung, već Sony. Ali, model od 42 inča.
Na Panasonic-u su bile spore slike, dok su na Philips-u pustili nešto brže i sve je delovalo dobro.
U CBT-u su nam preporučivali i Samsung UE40F6400.
Prodavac kaže da je taj Samsung jako dobar model. Mislim da je i ovde bio hvaljen.
On je za 5 cm širi i 4 cm viši od Panasonic-a, što je prihvatljiva razlika.
 
Kad sam svojevremeno gledao panasonic 42E6 u tehnomaniji, prodavac nije znao da pusti titlove, da je znao možda bih ga i uzeo jer je bio na akciji. Ponesite usb sa filmom i titlom sa istim nazivom.
Prvo se pusti film, pa se ode u options, pa video options, i tu su prvo puste titlovi, pa se izabere kodna strana. Jeste malo komplikovano, 10tak sekundi, i ne pamti podešavanja pa uvek mora ista operacija, ali su titlovi ok, ima latinična slova, i, da, malo je titl manji (za neke, meni je ok na 42"). Meni ST60 nije hteo da pusti neka dva stara divx-a, sve mkv i mp4 je pustio do sad.
 
Vylota, možda sam propustio neki tvoj post pa da pitam: na ST60, da li se igranka sa kodnim stranama ponavlja i sa titlovima ugrađenim u mkv ili ume da upamti bar nešto? I da li to zavisi od jezičkih postavki na tv-u? Tipa, ako je jezik menija na srb/hrv ili slično da li i onda mora da se namešta code page za titlove pre svakog puštanja?
 
Ne znam, ja sve volim da mi bude na engleskom, tv i mobilni i ostala tehnika. Zbog loših(besmislenih) prevoda, nekad ne mogu da se snađem sa srpskim menijima. Nisam još probao sa ugrađenim titlovima, pa ne znam. Meni su uglavnom svi titlovi van kontejnera i uvek se podešava kodna strana.
 
Danas sam negde procitao da je ukinuta carina na proizvode proizvedene u EU, da li to znaci da bi onda mogli da uvezemo neki TV iz Madjarske bez placanje carine, naplacivo bi se samo PDV?
 
Ne ložite se, pisano je o tome. Može uz dokaz o poreklu robe, EUR-1 se zove, ili izjavu prodavca na fakturi, overenu od strane carine zemlje u kojoj ste kupili tv, za vrednost do 6000 eur. Procedura je takva da vam se ne isplati. Prvo je to što ako primenjujete stopu iz carinske tarife ne možete po skraćenom postupku da ocarinite tv već morate da ga smestite u carinsko skladište, podnesete carinsku deklaraciju itd. To će da vam oduzme dva dana, minimum. Drugo je što za izdavanje eur-1 ili ako imate izjavu na fakturi morate da prođete komplet izvozno carinjenje u zemlji iz koje kupujete tv a to će da vas košta: izdavanje eur je uglavnom 50-70 eur i izvozno carinjenje oko 30 eur. Pod uslovom da se upustite u taj suludi posao za tv koji bez stranog pdv-a platite 1000 eur, ovde ćete platiti 200 eur našeg pdv-a + troškovi magacina (1000 dinara minimum) + da angažujete nekog špeditera (pošto sami nema šanse da popunite sve papire bez znanja svih propisa, pravilnika itd). Uz troškove svih papira iz inostranstva (min 100 eur), put do tamo i nazad (računajte da morate ići kolima), ušteda ne postoji (puna stopa carine je 15%).

Jedino kako možete jeftinije da prođete u odnosu na naše maloprodajne lance je šverc. Drugog rešenja NEMA. Pratite akcije po marketima, upoređujte ponude sa kp (dok to traje) pa kad budete kupovali ako je razlika u ceni mala, okrenite se našim prodavcima (povremeno ima nekih sniženja ili idu u kompletu sa nekim dodatkom ili ima produžena garancija 5 god i slično. Računajte da kod nas možete skoro svugde kupiti na rate bez kamate pa i to mnogima (npr. meni) znači. Ako imate keš i nemate problema sa neizvesnom garancijom (za pojedine proizvođače) na kp ima svega.
 
Bio sam danas ponovo u razgledanju za Panasonic L39E6E, Philips 39PFL4208H i Samsung UE40F6400 3D.
Panasonic i Samsung sam pogledao u WinWin-u preko puta Arene. Samsung ima mnogo bolju sliku od Panasonic-a. Na Panasonic-u boje deluju isprano, a na Samsungu su mnogo prirodnije. Proučio sam i ugao gledanja koji je na Samsungu odličan. Kod ugla od 60, pa i više stepeni boje su bile jedva malo lošije. Sa druge strane, na Panasonic-u se primećuje izbleđivanje slike kada je ugao veći.
Što se slike tiče Samsung je dosta bolji od Panasonic-a. Opet, neko je već negde napisao, da donesete samo taj tv kući vama će slika izgledati odlično kada je ne poredite sa nekim drugim TV-om.
Nažalost, nisam mogao da pogledam kako izgleda analogna slika da bih procenio kako se Samsung snalazi sa analognim kanalima.
Prodavac smatra da je Samsung bolja kupovina od Panasonic-a.
U CBT sam ponovo otišao da pogledam Philips i sada mi je slika izgledala lošij nego prethodni put. Bila je negde istog kvaliteta kao kod Panasonic-a. Pored je stajao jedan veći i skuplji Panasonic i baš se videla razlika u crnoj boji.
Tamo nemaju Samsung, ali su mi ga prodavci nahvalili, jedan od njih planira da ga kupi za sebe kada stigne nova tura.
Pitao sam za preporuku nekog TV-a koji je sličnog cenovnog i kvalitativnog ranga pa su mi preporučili Sharp LC-39LE350V-WH.
Njega preporučuju jer ima Aquos panel. Ne znam šta je Aquos panel, ali su ga oni baš nahvalili, pa ću posle malo proučavati šta na netu ima o njemu. Rekli su mi i da Sharp ima veliki udeo u prodaji televizora i panela u svetu, dok kod nas nisu imali ponudu do skoro jer smo malo tržište. Navodno, ostali proizvođači kupuju od njih panele za svoje top modele.
TV nije bio uključen u struju, pa su mi pokazali neki veći Sharp koji ima isti panel i odličnu sliku i kažu da bi slika kod ovog trebalo da bude sličnog kvaliteta, tj. verovatno malo lošijeg jer je TV cenovni rang ispod toga. Panel je sa 100 herza osvežavanja. Bacio sam pogled na ponudu na netu i našao malo skuplji, sličan model sa 200Hz ovežavanja - Sharp LC-39LE650V 3D.
Sharp mi deluje prilično primamljivo pa ću pretraživati po netu da vidim kakve su recenzije.
 
Interesantno iskustvo. Da li si sasvim sigran da ta razlika u kvalitetu crne između samsunga i panasonica ne potiče od različitih fabričkih podešavanja? Odn. da se na Pana ne može dodatnim podešavanjem namestiti kao Samsung? Takođe Samsung ipak ima malo višu cenu.

Sharp je napolju jako cenjen proizvođač tv-a, ipak ovde nisu previše zastupljeni pa me malo plaši i neka servisna podrška u slučaju da bilo šta zaškripi. Inače se smatra da Sharp tv-i daju jako dobru sliku.

Baš ću za vikend malo da prošetam da i sam pogledam te modele.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno