Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zdravo svima!
Nove linije su puštene u prodaju, što znači da je konačno vreme da se oprostim od mog Orionovog CRT TVa. Odlično me je služio CEO MOJ ŽIVOT (26), ali slika počinje da slabi. Vreme je da se krene dalje. :)

Uživam u Ps3-ojci često, pa sam dugo vremena tragao za dobrim TVom koji bi mi omogućio da ga nabavim po pristupačnoj ceni, koji ima nizak input lag i pristojnu sliku. Sada sam stao sa Panasonikovim tx-p50st50 (ili 42-inčni model), pa pre nego što i ja kontaktiram tu krticu između Mađarske i Srbije :d voleo bih da čujem bilo čije mišljenje o ovom TVu.

Naravno, ako može i meni neko da prosledi putem PM njegov kontakt, bio bih jako zahvalan.
 
Danas sam gledao Philips 40PFL5507 (5007) isti model prvi je 3d drugi ne, i zaljubio sam se u njega, fantastican dizajn, brdo mogucnosti, sve za 5, e sada cekam test na HD televiziji (iduce sedmice treba biti) da vidim kakav je u radu (u prodavnici je izgledao odlicno) pa da pripremam lovu iduci mjesec pada se ponovim.
 
Šta reći. :) Izgleda da sam dobro izabrao. Dobar sajt, btw. Ja sam koristio britanski hdtvtest.com i tamo sam video review za 42-inčni model. Drago mi je što sada znam da input lag ne zavisi od dimenzija TVa, već samo od procesa u seriji proizvoda.

Dobro, očekujem "Mađarev" kontakt.
 
Da li bi neko mogao da mi da linkove za TV-e u Mađarskoj? Traži mi ortak, hoće da uporedi cene i eventualno kupi tamo. Znam da sam ovde naletao više puta na tako nešto, al' sad ne mogu da iskopam.
Hvala! :wave:
 
LCD za 40 000!!!! HITNO

Sta mislite o ovom modelu:
LG televizor LCD 32LK450
32"/82 cm, Full HD, Infinite 3D Surround

LG televizor LCD 32LK450
Dijagonala ekrana 32"/82cm
Format ekrana: 16:9
Rezolucija: 1920 x 1080
Kontrast: 100,000:1
Vreme odziva: 4 ms
Video:
Korekcija formata ekrana: 8 modova (16:9, Just scan, Original, Full Wide, 4:3, 14:9, Cinema Zoom 1,Zoom)
Poboljšanja redukcija buke: (3D & MPEG)
Kontrola temperature boje (Hladna, Srednja, Topla, Korisnik): 3 Moda (Warm, Medium, Cool)
Mod statusa slike (Dynamički/APS/THX/Standardni/Blagi/Korisnik1/Korisnik2): 8 Modes
(Intelligent sensor, Vivid, Standard, Cinema, Sport, Game, isf Expert1, isf Expert2)
AV mod: Cinema/Sport/Game
Zvuk:
Izlazna snaga: 10W + 10W
Sistem zvučnika: 1way 2 speakers
Surround sistem: infinite 3D Surround (LG Solution)
Mod zvuka (5 modova): Standard, Music, Cinema, Sport, Game)
Funkcije:
USB 2.0 - Audio: MP3
USB 2.0 - Slika: JPEG
Pametna ušteda energije: Plus (Backlight Control+Intelligent Sensor)
Ulaz za izvor 1080p: HDMI 60p/50p/30p/24p, Component 60p/50p
SIMPLINK (HDMI-CEC): HDMI 1.3
Broj stranica teleteksta: 1,000
DivX (HD Plus/HD/SD): HD
Video Format: DivX3.11, DivX4.12, DivX5.x, DivX6, Xvid1.00, Xvide1.01, Xvid1.02, Xvid1.03, Xvid 1.10-beta-1/beta-2, Mpeg-1, Mpeg-2, Mpeg-4, H.264, AVC (GP2)
Audio Format: AC3(Dolby Digital), EAC3, AAC, Mpeg, MP3, PCM
Format Subtitla: smi/ *.srt/ *.sub(MicroDVD, SubViewer 1.0/2.0)/ *.ass/ *.ssa/ *.txt(TMPlayer) /*.psb(PowerDivx)
Interfejs - bočni:
USB (2.0): 1 (JPEG, mp3, MPEG-4/DivX, Service)
HDMI ulaz (verzija 1.3): 1
Izlaz za slušalice: 1
Otvor za CI: 1
Intefejs - sa strane:
RF ulaz: 1
AV ulaz: 1 (3)
Scart: 1
Komponentni ulaz (Y,Pb,Pr) + Audio: 1
Digitalni audio izlaz (Koaksijalni / Optički): 1 (Optički)
HDMI ulaz: 2
RGB ulaz (D-sub 15-pinski) – za PC: 1
PC audio ulaz: 1
RS-232C (Kontrola / SVC): 1
Potrošnja:
Stand-by mod (Kablovska kartica isključena): 111W
Stand-by režim: 0.3W (LED OFF)
Boja: crna
Dimenzije (ŠxVxD) (bez police): 79.5 x 50.4 x 7.35 cm / 8.1 kg
Dimenzije (ŠxVxD) (sa policom): 79.5 x 56.8 x 20.7 cm / 9.2 kg
 
SAMSUNG LE-40B750
SAMSUNG UE-32C6500
PHILIPS 42PFL3605H
PHILIPS 42PFL5405H

Sta uzeti od ova 4 modela ?
Cena po kojoj bih dobio je slicna kod sva 4 modela (+- 3000 dinara). Pozeljno je da podrzava DLNA.
 
Pozdrav svima! Ima li bilo ko bilo kakva saznanja o Samsung UE40EH5300, vrline/mane?...Nije mi potreban tech.spec.... Koliko shvatam, to je ovogodišnja serija, još uvek ne postoji nikakav realan review....
 
Pozdrav svima! Ima li bilo ko bilo kakva saznanja o Samsung UE40EH5300, vrline/mane?...Nije mi potreban tech.spec.... Koliko shvatam, to je ovogodišnja serija, još uvek ne postoji nikakav realan review....
Nema testova za ove nove modele, i mene je zanimalo, ali nista.
Doduse za model ES5500, na kraju sam suzio izbor na tri TV-a: Philips 40PFL5007, Toshiba 40TL963B, i Samsung 40ES5500 pa cu jos da malo razmislim, i iduci mjesec kupujem mozda bude kakvog testa do tada.
 
Hvala Terminator :)))) Procitao sam vec.. Samo je interesovalo jel mozda neko vec kupio ovaj tv.Nadam se da ce uskoro biti ona njihova petogodisnja garancija, valjda mi ovi iz Panasonic Srbije uskoro odgovore.
 
I ja sam u fazi kupovine novog tv-a (do kraja iduceg mjeseca najdalje) mada ovaj koji imam vec 5g. radi odlicno, ali hocu nesto vece, i nakon dosta gledanja, razmisljanja odlucio sam se za Philips 40PFL5007 nasao sam vec neke recenzije modela 5507 koji je isti samo 3d, i jako su pozitivne, tv ima sve sto se moze zamisliti na sebi, i jos pored svega izgleda odlicno tako da tesko mogu naci nesto drugo sto bi mi se vise svidjelo.
 
Bice uskoro na hdportalu recenzija tog modela... Dobar je i 5507,ali razocarali su me sto u ovogodisnje 3d tv tek od 7 ili 8 serije imaju pasivni 3d,dok su ove pocetne serije aktivni.
 
Bice uskoro na hdportalu recenzija tog modela... Dobar je i 5507,ali razocarali su me sto u ovogodisnje 3d tv tek od 7 ili 8 serije imaju pasivni 3d,dok su ove pocetne serije aktivni.

Na HD Televiziji ce iduce sedmice recenzija, problem kod tih pasivnih je sto svi koriste manje vise LG IPS panele, a to znaci los kontrast, i crnu boju, i ako mi se vise svidja pasivni 3d nego aktivni, ili da budem precizan 3d me neinteresuje ni sekunde, ali ako bih birao pasivni bih radije zato cu kupiti 5007 koji je isti samo nije 3d pa kosta oko 50-60e manje, a ima sve zivo na sebi.
 
Na HD Televiziji ce iduce sedmice recenzija, problem kod tih pasivnih je sto svi koriste manje vise LG IPS panele, a to znaci los kontrast, i crnu boju, i ako mi se vise svidja pasivni 3d nego aktivni, ili da budem precizan 3d me neinteresuje ni sekunde, ali ako bih birao pasivni bih radije zato cu kupiti 5007 koji je isti samo nije 3d pa kosta oko 50-60e manje, a ima sve zivo na sebi.

I ovaj Panasonic TX-L37ET5E ima sve zivo, cak i integrisan wifi.... Mene bas interesuje 3d i zato cu najverovatnije uzeti ovaj Panasonic, samo cekam odgovor od Panasonic Srbije oko petogodisnje garancije.
 
Panasonic je zatvorio svoje predstavništvo u Srbiji inače, ali su verovatno ostavili nekog da se bavi ovakvim stvarima.

Gizmo cuo sam da zatvaraju, ali nisam znao da su zatvorili... Znam da su prosle godine od 1.juna poceli ovu petogodisnju garanciju tako da cu sacekati jos nekoliko dana. Ovaj Panasonic TX-L37ET5E je jedan od retkih televizora koji je jeftiniji kod nas nego kod Madjara.
 
I ovaj Panasonic TX-L37ET5E ima sve zivo, cak i integrisan wifi.... Mene bas interesuje 3d i zato cu najverovatnije uzeti ovaj Panasonic, samo cekam odgovor od Panasonic Srbije oko petogodisnje garancije.

I ja sam ga razmatrao, ali radi loseg kontrasta, i crne boje (djeluje dosta blijedo u mraku) odustao pa idem na s-pva ili mva matricu posto prvenstveno gledam hd materijal (mkv i blu ray) to mi je prioritet.
 
Pozdrav ljudi. Treba mi pomoć, treba matorcima da uzmem nov tv da im zameni preminuli CRT a uopšte nisam u toku sa materijom. Služio bi isključivo za gledanje analogne SBB kablovske, 32", što jeftiniji a da ima prihvatljiv kvalitet slike.
Hvala unapred :wave:
 
Zahvaljujuci Supermenovom predlogu razmisljam se izmedju Samsung 40D5500 i LG 42LV5500...
Ostaje da vidim koliko ce to zadovoljstvo da me kosta. :)
Samsung je na KP 500-550€, donet iz HU, LG bi trebalo da bude koji evro skuplji...
Naginjem ka LG-u, ima li neko da me razuveri ? :)
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno