Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prošle godine je d serija izašla oko marta, a kod nas je stigla dosta kasnije. Ne verujem da će se nešto epohalno promeniti, najveća razlika između c i d je pojava većeg broja led modela. C550 i D550 su maltene isti modeli, sa skoro istom cenom, ustvari, d550 je pojeftinio prilično od kad se pojavio.
 
Prošle godine je d serija izašla oko marta, a kod nas je stigla dosta kasnije. Ne verujem da će se nešto epohalno promeniti, najveća razlika između c i d je pojava većeg broja led modela. C550 i D550 su maltene isti modeli, sa skoro istom cenom, ustvari, d550 je pojeftinio prilično od kad se pojavio.

Da promene aktivne naocare u pasivne pa malo li je sa novom serijom a da se ne lazemo svaka nova generacija donosi sa sobom unapredjenja(vidno su malo po malo sve bolji i bolji). Sad nekom to ne znaci nista, meni znaci i da povecaju pokretnu rezoluciju(ne mora na punih 1080) u odnosu na isti model od prosle godine.
 
Jel ne mogu da kupim Sami TV extra crne dubine LED sa punih 1080 linija pokretne rezolucije, kontrast extra, mambo/dzambo performanse a da nije 3D ili moram da kupim TV sa tim aktivnim 3D-om koji mi ne treba ni za sta u zivotu. Kapiram da necu da stavim nikada naocare da bih odgledao film.
 
Da promene aktivne naocare u pasivne pa malo li je sa novom serijom a da se ne lazemo svaka nova generacija donosi sa sobom unapredjenja(vidno su malo po malo sve bolji i bolji). Sad nekom to ne znaci nista, meni znaci i da povecaju pokretnu rezoluciju(ne mora na punih 1080) u odnosu na isti model od prosle godine.

Predlazem da sacekas seriju seriju H, imace sve sto hoces a verovatno i vise ;)
NHF
 
Za tako nesto ces morati da pazaris Panasonic G30 plazmu :)

Jeste ali tu plazmu ne mogu da koristim kao monitor i da igram video igre na njoj :(

Predlazem da sacekas seriju seriju H, imace sve sto hoces a verovatno i vise ;)
NHF

Ti se zezas ali nova Samsung serija samo sto nije izasla i zasto bih kupio model koji vec zalazi kada mogu da za iste pare kupim "osvezen" a ja vec imam tv i ne cekam nista samo hocu TV boljih performansi zato sto sa ovim i nisam nesto odusevljen, mislim nije los...
 
U pravu si. Ako ti treba i za PC desktop - za to plazma nije ni pod razno ;)
 
Znaci 3D mi ne treba ni za sta, izbor je pao na Samsung 46" 5500 i na Samsung 46" 6500. Ovaj 6500 je 400Hz a 5500 100Hz. Sad da li je neko gledao neki film na jednom i na drugom i primeti li se razlika. TV ce sluziti za desktop, surf, gaming i filmove. Mozda sacekam i sledecu seriju ali da pitam za misljenje jer mozda kupim i neki od ova 2 modela. Ako ima neko neki predlog za neki LG koji "sije" ova 2 modela za istu ili pribliznu cenu takodje je dobrodosao ;)
 
Znaci 3D mi ne treba ni za sta, izbor je pao na Samsung 46" 5500 i na Samsung 46" 6500. Ovaj 6500 je 400Hz a 5500 100Hz. Sad da li je neko gledao neki film na jednom i na drugom i primeti li se razlika. TV ce sluziti za desktop, surf, gaming i filmove. Mozda sacekam i sledecu seriju ali da pitam za misljenje jer mozda kupim i neki od ova 2 modela. Ako ima neko neki predlog za neki LG koji "sije" ova 2 modela za istu ili pribliznu cenu takodje je dobrodosao ;)

Ako ti 3d ne treba ,zasto si uzeo u razmatranje model 6500.Moja preporuka ti je 5500,odlican tv ,sa odlicnom cenom,kao i dizajnom koji mi se svidja.
 
Odes lepo u TC Usce i pogledas oba jedan iznad drugog, meni je razlika ogromna na iole brzim scenama dok je na staticnim manja.

p.s. sad tek vidim da nisi iz Beograda, sorry
 
Planiram da pre olimpijade kupim lcd,led(ako je moguće 40",42") od likova koji dovoze iz Mađarske,budžet mi je 500 evra od opcija me zanima da pušta filmove sa usb(da podržava prevod i mkv) i da je osvežavanje bar 100Hz,povremeno bih ga povezivao na komp da pikam PES ili nešto slično,možda i PS3.Ima li nešto za te pare ili da čekam još neko vreme pre kupovine?
 
Poslednja izmena:
Ima ihahaj do kraja jula kada počinje olimpijada, do tad će već uveliko izaći modeli za 2012-u u Mađarskoj. Sačekaj početak aprila, u to vreme se prošlogodišnja D serija pojavila tamo.
 
Uzeo sam samsung d5500 32" od čoveka iz Subotice za 410e. Tv je poručen danas, a sutra je stigao. Super saradnja. Ali mislim da sam se zeznuo za izbor tv-a, d5500 ima osvezavanje od samo 60hz :( pa se primećuje nelagodno seckanje na brzim scenama, bar meni smeta. Sve ostalo na tv-u je ekstra.
 
Ja narucio iz Subotice za 620e Samsung EU40D6100 smart 3d...Deluje mi specifikacija sasvim ok uz 200hz refresh, trebalo bi danas stigne mada zbog ovog snega...videcemo...saljem utiske kad stigne...:smash:
 
100Hz opcija nema dodirnih tačaka sa PC-em i igrama. Svaki "ne-3D" LED LCD televizor je 60Hz, ali poseduje opciju interpolacije nepostojećih frejmova, kako bi ona bila tečnija. Ova opcija se koristi samo za filmove i sport, za druge svrhe treba biti isključena.

O kung-fu modelima mislim sve najgore, kupi pravi televizor za te pare iz Mađarske.
 
Poslednja izmena:
Cao, trebalo bi uskoro da kupim neki tv, 42" otprilike, pa me interesuje koji model bi mi preporucili ? Pretezno bi se gledali filmovi preko PC-a i verovatno neka igra preko istog. Nije mi bitan usb ni citanje mkv-a, posto ce ici preko kompa. Drugar je uzeo neki panasonik 32" TX-L32E30E koji ima IPS alpha u sebi i mogu reci da me je slika odusevila. Jel ima nesto slicno samo 42"?
pozz i hvala
 
Cao, trebalo bi uskoro da kupim neki tv, 42" otprilike, pa me interesuje koji model bi mi preporucili ? Pretezno bi se gledali filmovi preko PC-a i verovatno neka igra preko istog. Nije mi bitan usb ni citanje mkv-a, posto ce ici preko kompa. Drugar je uzeo neki panasonik 32" TX-L32E30E koji ima IPS alpha u sebi i mogu reci da me je slika odusevila. Jel ima nesto slicno samo 42"?
pozz i hvala

Panasonic TX-L42E30
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno