Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bogu hvala TV proradio, na OLEd neću da idem pošto se TV 80% gleda u dobro osvetljenoj prostoriji. Jeste da burn in sam shvatio na Plazmi da teško da će da se desi, pošto mi je ostajalo 10ak puta upaljena po par sati na desktopu pa svi duhovi iščeznu. Ali da dajem više para na OLED u odnosu na LCD nemam želju pre ću uzeti za tu razliku veću dijagonalu. Sad kad nije žurba pecaću polako, 2010 sam 8 meseci čekao TV, 6 meseci surround, imam živaca da čekam...
 
Da li neko mozda ima neki info vezano za lg oled tv kada ce ponovo biti garancija od 5 godina?Drugar juri neki oled lg pa ga interesuje da li ce opet biti produzena garancija od strane uvoznika?Ili nece biti toga u skorije vreme?
 
What’s the Difference between Google TV and Android TV?
Google TV is the company’s platform for smart TVs and set-top boxes. But wait, didn’t Google already have a TV platform called Android TV?
And what about the Google TV app? Let’s dive into another Google naming mess.

First and foremost, Google TV is still Android TV. The simplest way to think about Google TV is to imagine Android TV with a fresh coat of paint.

https://www.howtogeek.com/693826/whats-the-difference-between-google-tv-and-android-tv/

How to Get the Google TV UI on Android TV Devices Right Now


https://www.howtogeek.com/693761/how-to-get-the-google-tv-ui-on-android-tv-devices-right-now/
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
PA dobro al kad dodje sredina 2021 pitanje je dal ce Android TV da se updateuje na Google TV ili ce suludo da furaju paralelno oba. Cenim kao klasican rebranding Android TV-a koji nije dorasao WebOs-u pa ce sad da prodaju damu za bregebu, sto pise gore prefarbani Android TV...ali dobro realno sve je to isto g samo drugi UI ali ako radi brzo, stsbilno i lako se snalazi user u njemu nista vise nije ni potrebno
 
problem kod Google TV i android TV je sledeći: prvo je bio Google TV, pa je isti preimenovan u android TV a sada se pojavio Google TV kao "launcher" za android TV
ako sam dobro razumeo, preko Google TV će korisnici imati pristup plaćenom materijalu (neki vid konkurencije ostalima, poput Netflix-a, iTunes itd itd)
trebalo je da smisle drugi naziv....
 
Poslednja izmena:
nije cemu google tv ui, aplikacije su na posebnom ekranu koji nje prvo sto vidis
 
Vlasnici TCL C715 modela prvi dobijaju Google TV, odmah nakon potvrde petogodišnje garancije i androida 10.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

Srećom vlasnici Hisense televizora nemaju tih briga, oni i dalje čupaju strujni kabl iz zida, pa kad ga ponovo uključe izmole očenaš da tv uopšte upali...

Moderacijo da li ovaj zjedljiv komentar stvarno nikome ne smeta? Čovek troluje ničim izazvan (osim svojim unutrašnjim problemima).

Dokle će razor i dakulica da siluju forum svojim umotvorinama? Ok na njihovo neobrazloženo pis(š)anje protiv svih ostalih modela tv osim Hisense sam već navikao, ali ovim poslednjim postom se sve diže na novu razinu...
 
Vlasnici TCL C715 modela prvi dobijaju Google TV, odmah nakon potvrde petogodišnje garancije i androida 10.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

Stvarno ne shvatam cime su izazvani ovakvi komentari. Kao sto sam ja kao vlasnik gore navedenog modela napisao, da, obecan je Android 10, jos ga nema, verovatno sa njim ce biti i Google TV (ni Sony ga jos nema kad smo kod toga). A i da ga ne bude bilo ja sam prezadovoljan time sto malo malo izlaze update-ovi. Sto TCL bar redovno radi na tome. Ja sam recimo jos na starijem v379 jer mi sve zavrsava. A kad vec nicim izazvan prozivas, da ne pocinjemo sa EON pricom oko Hisense-a gde nesto sto je obecano neko ima, neko nema. A mozda ce svi imati od Marta a mozda nece. O broju i dostupnosti aplikacija da ne pricam. O ovome sto pise Kure1982 takodje.
 
Poslednja izmena:
Ajde, šta skačete. Zezam se što se tiče Androida. Naravno da je kada je software i aplikacije u pitanje Android napredniji i bolji od VIDAA U. Kao što sam već i sam napisao u životu ne bih kupio Hisense da mi treba EON. Što se slike tiče nisam u kućnim uslovima isprobao TCL tako da ga ne komentarišem. Jedino što mislim da je ovo sa petogodišnjom TCL garancijom prevara.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Citam ovaj forum dugo i ispada da je nabitnija stvar kod bilo kojeg televizora, Eon. Posto sam na Sbb- u, nista mi nije manje vazno. Igrom slucaja uzeo Anroid tv ali bi mi bilo koji zavrsio posao. Ne vidim potrebu za giga mega brzim internetom na nekom drugom provajderu a eon je bitan. Sbb internet zavrsava posao bilo kome, sto se brzine tice pa vam onda eon ne treba i imate mnogo opcija za izbor tv-a.
Nisam nista pametno rekao ali eto, cisto da konstatujem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ajde, šta skačete. Zezam se što se tiče Androida. Naravno da je kada je software i aplikacije u pitanje Android napredniji i bolji od VIDAA U. Kao što sam već i sam napisao u životu ne bih kupio Hisense da mi treba EON. Što se slike tiče nisam u kućnim uslovima isprobao TCL tako da ga ne komentarišem. Jedino što mislim da je ovo sa petogodišnjom TCL garancijom prevara.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

Ok ako je sala dobronamerna. Sto se tice produzene garancije, skoro svi smo je dobili u poslednja 2,3 dana koji smo aplicirali kraj Novembra/pocetak Decembra. E sad sto se tice toga dal je prevara ne znam. Ista je prica i za HR a oni su EU tako da sam razmisljanja da ako hoce na nova trzista ne bi smeli da se sa tim zezaju.
 
Poslednja izmena:
U nekom razmisljanju sam bio da uzmem c715 (50 ili 55) u neku od vecih radnji u gradu koje imam, i juce da proverim cene, kad one otisle u nebesa...
Svuda su sad cene od oko 75k ili 85k zavisi od velicine...
Jel moguce da to rade, obzirom da toliko ne vredi taj televizor?
Neka realna cena mi je 50-60k koliko je bio do pre neki dan...
 
U nekom razmisljanju sam bio da uzmem c715 (50 ili 55) u neku od vecih radnji u gradu koje imam, i juce da proverim cene, kad one otisle u nebesa...
Svuda su sad cene od oko 75k ili 85k zavisi od velicine...
Jel moguce da to rade, obzirom da toliko ne vredi taj televizor?
Neka realna cena mi je 50-60k koliko je bio do pre neki dan...

Mozda kao alternativa Hisense 50U7QF za nekih 50k
 
Poslednja izmena:
Moje misljenje je da U7QF moze biti samo bolji izbor od C715, a ne alternativa.... Jedina prednost C715 je android, gde je moje misljenje da ako je to razlog da se neki tv uzme/ne uzme onda mu TV dodje kao jos jedna android platforma, a ne TV :d
Ne ozbiljno, koliko sam samo ovde postova procitao za/protiv nekog TV-a, a razlog iskljucivo android....Ok ja od smart funckija na svom TV-u koristim samo Netflix i Youtube (mada yt vise gledam na monitoru), pa i nisam neki zahtevan korisnik, to svaki smart danas ima. Ali sunce mu ako je taj adnroid sve na svetu, ima android boxova za 30,40e koji ce da rade posao....

Elem, U7QF je ipak ulaz u pravi HDR svet i ima odredjene algoritme za obradu slike koje C715 nema...Iskreno, koristio sam kod drugara taj TV, koji je uzet na moju preporuku za ravno 50k, varijanta od 50 incha, i ono dobar je. Ako je 50k ni dinar preko buzdet, nema sta najbolji TV, ali da je sad neki WOW utisak ostavio, svakako nije. Tu poredim za nekim TV-ovima te (redovne) cene, ne na popustu....Steta sto je tad U7QF 50ica bio dosta vise novca.

Veliki plus za C715 je sto je kako je vec receno 60k 55ica, dok je U7QF znatno skuplji, odnosno nije ni isao na akcijsku cenu za 55icu pa je 83k....Tu u krajnjoj liniji se i vide neke stvari.
 
Poslednja izmena:
Eto ti koristiš samo Netflix i YouTube i već tu imaš jednu prednost android TV-a :)

https://github.com/yuliskov/SmartTubeNext

SmartTubeNext za TV = YouTube Vanced za telefone

O izboru plejera (MX player, nplayer, nova player), file managera, browsera i drugih aplikacija ne treba pričati...

TiviMate onda ...

npr. Solid Explorer ko ima plaćen na telefonu instalira i ima istu tu plaćenu verziju za TV.

Igrice ko igra da ne pričamo...

EON bez cimanja i razmišljanja
 
Poslednja izmena:
I to sve vredi vise od prednosti samog panela? :)

Salu na stranu, ali stvarno android box donosi jos vise mogucnosti kome treba. Sta znam, moj licni stav i nista vise.
 
Eto ti koristiš samo Netflix i YouTube i već tu imaš jednu prednost android TV-a :)

https://github.com/yuliskov/SmartTubeNext

SmartTubeNext za TV = YouTube Vanced za telefone

O izboru plejera, file managera, browsera i drugih aplikacija ne treba pričati...

TiviMate onda ...
I ja mislim da je bolje rešenje TV sa kvalitetnijim displayem, procesorom i boljim algoritmima za obradu slike i neki android box nego tv sa svim ovim lošijim i android OS. Ovde smo da razmenimo mišljenja i svaki model ima i prednosti i mane. Naravno svako kupuje po nahođenju.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
+1

I zaboravio je da pomene to da ljudi koji su poredili ta dva modela nisu potvrdili da Hisense U7QF ima kvalitetniji displej, procesor i bolji algoritam za obradu slike od TCL C715...

Najpoznatiji video na tu temu je ovaj video https://www.youtube.com/watch?v=8h-5xaielqY&ab_channel=ВотКакТак? doduše na ruskom, gde su ova dva TV-a analizirana do detalaj head to head...

Ne kažem ništa da je jedan bolji od drugoga, svako neka pogleda i odluči prema svojim potrebama...
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno