Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@vlasta, deluje da ne podržava DTS/Dolby, samo PCM (možda i AAC)

@wladymeer, bolje otvori posebnu temu, ipak je za posebnu diskusiju. ko zna, možda i jeste već otvorena
 
Poslednja izmena:
Синоћ сам га прикључио а сад нисам кући.
Даљински планирам да купим мало касније, има за 50 еура преко КП.
Први и једино што сам наместио је Еон преко wifi, ради добро за сад, рутер је одмах поред ТВа, али сам приметио да касни 10ак секунди за Еон боксом.
Даљински ми је некако кратак, треба се навићи. Пробао сам и 4К са флешке и стриминг са телефона исто 4К YouTube, ради ок, нисам приметио сецкање. Телевизор је повезан бежично, рутер планирам да и о пребацим у другу собу па ћемо видети каква ће бити веза. Што се тиче слике добра је али нисам меродаван, не разумем се у контраѕте, осветљења...види се разлика али не знам каква треба да буде, мом оку је свеједно. Требаће ми помоћ око калибрације, које параметре да подесим.
Ова дијагонала ми је за сад превелика наспрам 32'',али ћу се брзо навићи. Планирао сам 43'' али је цена иста као 49'' у Гиг...
4a6cd0d955e01c891db2ad4854d9ebdf.jpg


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
Ako gledas tv odakle je fotkano onda je to mala dijagonala bar za mene.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Па пази, по препоруци о удаљености гледања мени би требала >75'' што би заузело трећину дужине зида од собе.
Удаљеност је 3,5м, кажем да ми је ово превелико јер сам 9 година са те удаљености гледао 32''. Ваљда ће ми и ово временом бити таман.
Већа дијагонала би заузела пола собе која је 3,5х4м.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Pa i cilj je da zauzme pola sobe. 65" i na zid uzivancija. 3.5m je previse za 49". Navici ces se lagano.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Otprilike i kod mene je soba 4.3x4.3m , udaljenost od tva 3.5m a koristim 43ku i tv mi deluje majusan, sad razmisljam o 55ci eventualno 65ci.

Da napomenem : dok je 43ka bila na visoj komodi i tv je delovao nekako veeeci otkad sam stavio manju komodu visine 45- 50cm TV je prosto nestao ;)


Па пази, по препоруци о удаљености гледања мени би требала >75'' што би заузело трећину дужине зида од собе.
Удаљеност је 3,5м, кажем да ми је ово превелико јер сам 9 година са те удаљености гледао 32''. Ваљда ће ми и ово временом бити таман.
Већа дијагонала би заузела пола собе која је 3,5х4м.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima!
Pošto sam ovih dana u potrazi za tv-om (40", ne mora biti nužno smart, ali gledam neki ipak kvalitetniji brend) dobio sam preporuku od poznanice koja je radila u jednom od onih "glavnih" mesta za kupovinu tehnike da se strpim, ako mogu, do novogodišnjih/božićnih praznika, jer tada svi prodavci imaju velike akcije, sa značajnim sniženjima. Pa me zanimaju vaša iskustva, poređenja, itd. Znači, koliko je ta priča realna i o kojoj uštedi se radi? Primera radi, ako sad neki tv košta 40k dinara, da li na tim čuvenim akcijama on bude spušten za 1.000 din ili za 10.000 din? Naravno, znam da ne postoji generalno pravilo, ali eto, ako neko ima relevantno, konkretno iskustvo da je zaista u tom periodu prošao mnogo jeftinije, nek podeli ovde. Da znam da li da čekam još tih par meseci, ili ako su to neke smešne razlike, da kupim odmah.
Hvala!
 
Ne postoji generalno pravilo.
 
preveliko je ako trebas da pomeras vrat da bi video sliku ili desavanje tj nepotrebno veliko. Uvek je bolje da ceo tv bude u vidnom polju odakle se gleda.
 
Ebo gledam sobu i vidim cca 6m u sirinu.
 
svaka cast ako nesmetano, bez pomeranja vrata ili bolnog ugla ociju gledas 6m zida sa 3m daljine, o tebi treba pisati knjige :d Ova tvoja slika gore nije realna jer socivo kamere obuhvata drugacije nego sto ljudsko oko vidi. Evo ja sa 3m mozda bi max mogao 75-80inca da gledam nesmetano, bez naprezanja ociju ili vrata, da vidim celokupnu sliku, a ne da gledam jedan ugao, dok drugi ugao i ne vidim. e sad moze se naravno gledati i 200 inca, ali to je vec izivljavanje i pokazivanje komsijama "ciji je veci" ;) skroz nepotebno(mozda) i nezdravo za visecasovno gledanje.
 
Poslednja izmena:
Све то има своју цену. 65'' је дупло скупља од рецимо 49''.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Primera radi, ako sad neki tv košta 40k dinara, da li na tim čuvenim akcijama on bude spušten za 1.000 din ili za 10.000 din? Naravno, znam da ne postoji generalno pravilo, ali eto, ako neko ima relevantno, konkretno iskustvo da je zaista u tom periodu prošao mnogo jeftinije, nek podeli ovde. Da znam da li da čekam još tih par meseci, ili ako su to neke smešne razlike, da kupim odmah.
Hvala!

Nece biti na bilo kojoj akciji spusteno 25% nista izuzev ako nije raspordaja poslednjih komada starih modela i izlozbenih primeraka.
Ocekuj popuste od 10-15%, vec ih ima i mozda, mozda, mozda da se desi 20% za poneki dan u nekom trenutku a i to slabije prodavani modeli verovatno...
 
65" ima 40% veću površinu od 55". To naravno podrazumeva i da košta puno više.
Evo 65" u ambijentu:
8fr4zwS.jpg
 
Ne odobravam diskusiju na osnovu postavljenih pitanja. Ne šalim se.
U najmanju ruku, mora se definisati budžet ili neka posebna želja, pa da se bira najbolje prema tome.
 
Otprilike i kod mene je soba 4.3x4.3m , udaljenost od tva 3.5m a koristim 43ku i tv mi deluje majusan, sad razmisljam o 55ci eventualno 65ci.

Da napomenem : dok je 43ka bila na visoj komodi i tv je delovao nekako veeeci otkad sam stavio manju komodu visine 45- 50cm TV je prosto nestao ;)

ista velicina moje sobe, 49" imam trenutno i prihvatljivo je, ali realno, mali je to tv... Sad razmatram 65"...
 
dijagonala?
 
Da pitam i ja nesto. Kad mozemo ocekivati LG OLED sa cenom ispod 1200 e ? Nebitna dijagonala. Jurim TV ali mi ne gori, mogu da cekam strpljivo jos koju god i uzmem nesto sto znam da ce da me zadovolji 100 %, ali pod uslovom da ne predjem magicnu cifru od 1200 e sto sam zacrtao u glavi.
 
Da pitam i ja nesto. Kad mozemo ocekivati LG OLED sa cenom ispod 1200 e ? Nebitna dijagonala. Jurim TV ali mi ne gori, mogu da cekam strpljivo jos koju god i uzmem nesto sto znam da ce da me zadovolji 100 %, ali pod uslovom da ne predjem magicnu cifru od 1200 e sto sam zacrtao u glavi.
Možeš odmah, 1271€, 55", LG B8, kod nas t.........a, nije ispod 1200€ - ali skoro [emoji6]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Doda sto evrica i manje i uzme C8 :)
 
Uz malo gimnastike može i odmah.

U radnji na W je cena 55C8 153.000 što je 1.300 eura.

Uz njega se dobija poklon LK32500B koji sigurno može da se proda bar za 150 eura tako da bi C8 neto koštao najviše 1.150.

Btw, cene nisu menjane, (kako su nam najavljivali izazivači zabune) a 15% popust na Intesa karticu i dalje traje.
 
Vi što imate 65"... Da li veći piksel uzrokuje da vam je manje oštra slika kada gledate sa npr 3 metra? ja imam 55" 4K i npr kod ortaka na 49 slika deluje oštrije zbog manje dijagonale.

Predpostavljam da je situacija ok na HD i 4k rezolucijama ali da li iam razlike u oštrini? Predpostavljam da je SD sadržaj *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* na toj dijagonali i sa 3m npr?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno