Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav ljudi..
Potrebna mi je preporuka za tv do 70000 max, da bude 55 ili 58 inca.. Dopao mi se Tesla 55s901sus zbog androida ali problem je sto ga nema na stanju nigde i ko zna da li ce ga biti u skorije vreme.. Planirao sam da obavim kupovinu u cetvrtak..
Dalje od modela su tu Hisense H55N5700 60k,
Hisense H58A6100 61k,Hisense H55A6500 67k,Samsung UE58NU7102 70k,LG 55UK6400PLF 70k..
Koji je po Vama najbolji izbor od svih navedenih? Ili mozda nesto sasvim drugo.. Bitno mi je da je 4k, da je smart i da je interfejs lak za koriscenje i garancija sto duza.. Benchmark je odradio sjajne recenzije za Hisense i Tesla televizore pa su me ohrabrili da bi to mogao biti odlican izbor ali sta Vi mislite sta je best buy trenutno do 70k..
Hvala
 
Po tim cenama, Samsung 58nu7102.
Tizen OS odličan, rade HBO go i eon, upravljanje mobilnim telefonom super rešeno.
VA panel pravo osveženje za filmove i serije u odnosu na prethodni IPS lg.
Jedino problem ti mogu biti lošiji uglovi gledanja ako ti je to bitno.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Neko iskustvo sa Toshiba televizorima?
Vrijedi li to uzimati ili je Tesla kategorija?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
turski Vestel, budžet klasa. inače, Hisense (ili neko drugi iz Kine) je skoro preuzeo TV deo od Toshiba-e pa može biti da novi modeli nisu turski
 
Ja nikako ne mogu da nateram TV da ucita prevod preko Smartshare-a ili Allshare-a. Isti film kad se ubaci na fles radi bez problema, tj prevod. Ima li neka caka da se to resi?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Iz prostog razloga sto svi ti programi rade preko dlna standarda. dlna ne podrzava titlove. resenje je da ti programi on the fly "nalepljuju" titlove na snimak ili ga smestaju u kontejner sto zahteva, u zavisnosti od bitrejta i kodeka, prilicno snaznu masinu.
Za razliku od dlna, televizor usbu pristupa punom fajl sistemu i direktno sa njega pusta sve sto mu se servira..

nije isto kao na windowsu, na winu nekad hoće nekad ne plus ovde ima više funkcionalnosti i mogućnost organizacije na samom tvu, kao da je usb ustekan sa filmovima.
kao sto rekoh, taj program radi preko dlna, isto sr*** samo umotano folijom :)
 
Poslednja izmena:
bitno da ta folija odlično funkcioniše ;)

@sinisavr

titl mora biti istog naziva kao video fajl.
Snimio sam na brzinu kako ja to pokusavam pa ako negde gresim ti mi reci. Probao sa vise filmova i nece. Inace nakacio sam TV na komp i preko HDMI kabla jer ovo nisam namestio da bih gledao filmove. Ali kada izaberem taj izvor TV mi blokira neka podesavanja za sliku, ni to mi nije jasno zasto tako funkcionise.

https://youtu.be/Wt7pBW6iZAE
059f3011bca8c8bb2763361ba71097ba.jpg
ee139da80227e09b3f3a38488f3b93e8.jpg


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
TV je Samsung ue40nu7192uxxh. Cackao sam bas malopre i sad mi preko Samsung Allshare-a pusta normalno titlove, preko Smarta taj isti film nece. Ali dobro, bitno mi je da je barem negde proradilo.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Padobranski upad na temu....

vredi li dati 400 evropskih monetarnih jedinica za ovo https://toshiba-tv.com/bg-en/55v6863dg?

(novo, pod punom garancijom...sve kako trebuje i dolikuje, što bi baba rekla)
 
Poslednja izmena:
Toshiba je na crnoj listi kod forumaša, tako da možeš zaobići. Traži neki Hisense, Samsung, LG.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
hvala puno!!!
 
Koji uzeti od ova 3?

SAMSUNG UE50NU7092UXXH
LG 49UK6200PLA
LG 50UK6500MLA

Namena je uglavnom gledanje kablovkse (SD, HD) uz povremeno pustanje filmova sa flesa i koriscenja HBO GO.
 
Ja sam bio u slicnoj dilemi, i odlucio se za 50uk6300 jer ima VA panel, taj od 49 ti je ips srgb. Lg daje 5 god garancije i to mi je presudilo jer je cena sa sams ue50nu7092 maltene ista. Panel na 6300 i 6500 je isti


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koji uzeti od ova 3?
SAMSUNG UE50NU7092UXXH
LG 49UK6200PLA
LG 50UK6500MLA
Namena je uglavnom gledanje kablovkse (SD, HD) uz povremeno pustanje filmova sa flesa i koriscenja HBO GO.

Ja bih uporedio opcije koje imaju ta dva modela (mislim na LG), kao i cenu i na osnovu toga odlučio.
Što se tiče panela, kvaliteta slike i sl., nisam siguran da postoji ikakva razlika.
Imam model UK6470; ne mogu da kažem da nisam zadovoljan, ali ne treba očekivati "čuda" u ovoj seriji.
Samsung nisam imao prilike da gledam.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro onda, dal valjaju VA paneli il ne valjau i dal su bolji ili gori ips paneli od VA panela...

Hoce li obican covek primetiti razliku izmedju IPS RGB i IPS RGBW panela kad gleda bilo sta na tv?

Vidite cenu: https://www.bcgroup-online.com/televizori/lg-43uk6950plb-webos-4.0-smart-hdr-4k-ultra-hd-48174
Jel ovo "normalno" ili nesto ne valja s ovim modelom tv pa ga daju ovako "jeftino"?
Cena je dobra, povremeno se može naći po sličnoj ceni (nema razloga za sumnju da mu nešto fali). Ovaj model ima i magic daljinski, alu postolje i sl. Mislim da je najopremljeniji u seriji 6.
Ja lično ne bih mnogo gledao da li je ips ili va panel. Tražio bih i gledao cene neke bolje serije, jer je onda razlika najuočljivija. Pa ako se naleti na neku akciju, da se kupi. Npr. LG serije UK6470 i SK8100 imaju ips panel, a to znam samo po tome što tako piše u specifikaciji. Inače, razlika među njima je velika.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno