Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
šta predlažete za kupovinu iz HU a da je moguće garanciju ostvariti i ovde (32"-39") do 350e?
Ako ti nije bitno da je smart ova toshiba od 32 sto sam uzeo i dalje iznenadjuje, a ima isto i dvb-t2 ako ti je bitno, a za 350 mozes taman uzeti isto takvu ali od 40". Moj savet ti je najbolje idi uzivo pa pogledaj sta ti odgovara pa vidi dal uvoze ovi, ali isto tako ih zovi jer pola toga sto navode u oglasima nemaju pa ti predloze nesto drugo, jer to isto nece imati koju nedelju, a mozda i nikad...
 
Za uvoznike iz Madjarske pitas ih i eventualno pogledas na forumu - kako koji. Ja sam uglavnom sve takvo preko Andora uzimao. sto se tice Toshibe imas je za te pare kod nas u prodavnicama. Ja sam uzeo u onoj na G jer mi je bilo najzgodnije uzeti je tamo...
 
Potrebna mi je pomoć,
Uopšte se ne razumem u televizore, ali uopšte. :)
Hteo bih da kupim neki tv od preko 50 inca recimo 55, dao bi oko 1000-1300e moze i varijanta preko HU u tom cenovnom rangu ili jeftinije ako ima.
Pa da se ne bi zaletao varijantom "sta je najskuplje najbolje je" sto sigurno nije istina, moze li neka preporuka?
 
Potrebna mi je pomoć,
Uopšte se ne razumem u televizore, ali uopšte. :)
Hteo bih da kupim neki tv od preko 50 inca recimo 55, dao bi oko 1000-1300e moze i varijanta preko HU u tom cenovnom rangu ili jeftinije ako ima.
Pa da se ne bi zaletao varijantom "sta je najskuplje najbolje je" sto sigurno nije istina, moze li neka preporuka?

Sony KDL-55W829B. Za taj novac zicer odluka.

Korisne informacije i stivo za citanje pred spavanje:
1. Sony KDL-50W829B Benchmark User Review (ista prica vazi za 55)
2. HDTVtest Sony KDL50W829 3D LED TV Review
3. AVF Sony KDL-50W829B (W8) LED TV Review
 
Poslednja izmena:
Da li je neko kupovao skoro model Samsung 32H6400? Vidim u opisu na zvaničnom sajtu da više nema 2 para 3D naočara u pakovanju TV-a kao što je ranije bilo? Ako je to tačno, model od 32" se prilično približava ceni modela od 40". Jeste da je mala soba u kojoj planiram da držim ovaj TV, ali nešto nisam rad da dajem istu količinu novca za manji ekran.
 
Sta preporucujete do 50.000 (u prodavnici, ne preko oglasa), 42LB5500 ili neki bolji? Najbitniji je kvalitet slike pa velicina (pozeljno da bude veci od 32") a Smart, 3D, DVB-T2 i ostale novotarije su potpuno nebitne.
 
Da li je neko kupovao skoro model Samsung 32H6400? Vidim u opisu na zvaničnom sajtu da više nema 2 para 3D naočara u pakovanju TV-a kao što je ranije bilo? Ako je to tačno, model od 32" se prilično približava ceni modela od 40". Jeste da je mala soba u kojoj planiram da držim ovaj TV, ali nešto nisam rad da dajem istu količinu novca za manji ekran.

Mislim da nikada nisu isle 3D naocare za 32". Ne znam koliko ti je to mala soba, ali uzmi 40" i okaci na zid, uz tv dobijas nosace. Za uzivanje u 3D-u je bolje veci tv. A i navikne se covek lako na veliki tv :) Ili kupis manju dijagonalu pa preko kp za 25 evra kupis par naocara. Licno bih pre isao na vecu dijagonalu 3D na 32" nije nesto ako ne sedis blizu tv-a.
 
Dolazile su naočare do pre nekoliko meseci, međutim Samsung je iz nekog razloga odlučio da prestane da ih isporučuje uz ovaj model. Daljina sa koje gledam je oko 2.2-2.3m. U svakom slučaju, poručio sam 40" model, stiže večeras, pa ću videti da li sam doneo pravu odluku, ili ću tokom gledanja TV-a imati gimnastiku vrata :)
 
Poslednja izmena:
Jel' to normalno da Samsung nema 42" modele?!? Baš ta veličina mi je prst u pekmez (kompromis između mojih želja i ženinih ideja o uređenju doma... :D )

...krećem da čitam ovu temu u rikverc, s' time da će to potrajati par dana, u pauzama na poslu.
Ima li pre toga neko ideju/preporuku za neki 42", tako, 600-700eur...
 
Uzeo bih Samsung UE48H6400, pa me zanima da li i dalje igraju lutriju sa panelima koji se ugradjuju?
Ranije se moglo sa bocne nalepnice provaliti da li je Samsung panel ili neki od panela nize kategorije AUO, CWM itd.
 
Jel' to normalno da Samsung nema 42" modele?!? Baš ta veličina mi je prst u pekmez (kompromis između mojih želja i ženinih ideja o uređenju doma... :D )

...krećem da čitam ovu temu u rikverc, s' time da će to potrajati par dana, u pauzama na poslu.
Ima li pre toga neko ideju/preporuku za neki 42", tako, 600-700eur...
Kupi nesto zeni sto joj se mnogo svidja pa mozda tvoja ideja za velicinu tv-a prevagne :)
 
Jel' to normalno da Samsung nema 42" modele?!? Baš ta veličina mi je prst u pekmez (kompromis između mojih želja i ženinih ideja o uređenju doma... :D )

...krećem da čitam ovu temu u rikverc, s' time da će to potrajati par dana, u pauzama na poslu.
Ima li pre toga neko ideju/preporuku za neki 42", tako, 600-700eur...

Panasonic 42AS650E. U kući mi je oko mesec dana, odličan TV, slika je super, boje su zasićenije nego kod Samsunga nekako dublje i možda to treba proveriti pre kupovine jer je to stvar ukusa.
I evo kako izgleda u prostoru
98b4f99702cd69487fe16800a1452a30.jpg
 
^^ Pa sada su kao opcije ostali Sony 42W829, Sony 42W805 i taj Panasonic 42AS650. Malo čitam testove i mišljenja na netu, ali tu je nekako mrtva trka. Mislim da ću između ta tri izabrati na eci-peci-pec. Sem ako neko ovde ima još neke komentare na ta tri...



Kupi nesto zeni sto joj se mnogo svidja pa mozda tvoja ideja za velicinu tv-a prevagne :)
Ma, i ovako nam se već ukazuje dno kasice prasice... Još da i njoj kupujem nešto mnogo lepo... :trust:
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima Sony KDL-48W605BBAEP? Kakvi su utisci? Da li pušta mp4/mkv formate? Da li je moguća promena veličine titla? Da li prikazuje naša slova (č,ć,ž,đ,š)?

Imam Sony pa znam sta pricam. Pusta dijalekticke znake za nasa slova. Velicina ne moze da se menja ali je i fabricka sasvim dovoljna, ni prevelika ni premala. Vecinu formata pusta. Sa MP4 i MKV nisam imao problema sve do 30 Mbits. Naravno da moj 50W829B ima bolji panel od 48W605 ali zato i kosta dosta vise (sad je cena oko 850 E i vise preko ljudi koji donose iz Nemacke ili Madjarske ako ima i tamo)
 


I moja preporuka za Sony KDL-55W829B. Javi se na PP da ti dam br. od coveka da ti doveze iz Nemacke sa racunom. Cena nesto malo vise od soma evra (1030 evropskih novcanica). Po meni i mnogima best buy.
 
Imam Sony pa znam sta pricam. Pusta dijalekticke znake za nasa slova. Velicina ne moze da se menja ali je i fabricka sasvim dovoljna, ni prevelika ni premala. Vecinu formata pusta. Sa MP4 i MKV nisam imao problema sve do 30 Mbits. Naravno da moj 50W829B ima bolji panel od 48W605 ali zato i kosta dosta vise (sad je cena oko 850 E i vise preko ljudi koji donose iz Nemacke ili Madjarske ako ima i tamo)

Hvala ti na odgovoru!
 
Da li moze link teme gde je clan foruma opisao detaljan put u madjarsku i kupovinu tv a sa sve iskustvima sa granice itd...Ubih se trazeci po forumu, skoro je nesto objavio dug tekst :) Hvala
 
Treba mi misljenje za ortaka.

Uslovi:

Tv oko 1200 eura (nabavka kod madjara, moze vise para ali da opravda), da je 55 inca. Ne mora da je UHD tj 4k.

Za sada samo je ovaj usao u top izbor ali nikako da procitam negde krsten review:

LG 55LB870V

Sta vi mislite?
Neki predlozi?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno