Šta je novo?

koji tel uzeti?

Vaskeuskas

Cenjen
Učlanjen(a)
11.07.2013
Poruke
15
Poena
154
'Troumim' se izmedju sledecih modela:
LG L9 p768
Xperia L
Samsung Galaxy Core

Trazim najkompletniji uredjaj, s tim da bih volio da ima sto bolju kameru i displej (ukoliko je uopste moguce za ove pare).

Ako mislite da ima neki bolji telefon u ovom cjenovnom rangu, slobodno recite. :d
 
Volio bih uzeti nesto jednostavno, s obzirom da ce mi to biti prvi 'ozbiljniji' uredjaj nakon dugoo vremena. (Imao sam Siemens, hmm, mislim da je dovoljno reci :d)

Nekako me Xperia L najvise privlaci u odnosu na druga dva. Ili mozda da uzmem S3 mini?
 
Poslednja izmena:
Koliko para hoces da das za fon?
 
Pa oko 200e (20e gore dole). Otezavajuca okolnost je sto ne zivim u Srbiji ili Hrvatskoj, vec u ovom ćumezu zvanom Bosna.(iliti RS)

S obzirom da kasnimo za 'normalnim' svijetom, ovdje su telefoni nesto skuplji i daleko je manji izbor. (bar kada je Banjaluka u pitanju)
 
Pa za 220e (kazes 20e gore-dole) u Srbiji moze da se kupi odlican fon ali ne znam kakve su cene tu.. mnogo je to za sve koje si nabrojao, koristio sam L9 i SXL (ok su) ali mislim da ne vrede te pare posebno jer u oglasima ovde ima boljih telefona.
 
Poslednja izmena:
Sto?Ja sam uvek dobro prolazio kada sam kupovao ovde,ali kupujem samo od proverenih clanova.Bez problema bih kupio fon od nekog proverenog clana jos ako ima garanciju ili je iz mesta odakle si i mozes da licno preuzmes fon.Mnogo mi je sigurnije ovde nego limundo,KP ...
 
Imam Xperiu L vec nedelju dana, oces iskustva?
 
Verzija OS-a 4.1.2
Brz, stabilan, nijedan restart, freez, blokada, sve ok.
Dizajn po meni i po recima mojih prijatelja fenomenalan,
Kamera je ok za tu klasu telefona,
GPS fenomenalan, za 1-2s nalazi lokaciju u sobi ako je kesirao lokacije, ako nije onda za 5-6, a pritom je signal poprilicno jak
Zvucnik, sam zvuk, zvuk govornika, sve na visokom nivou.
Igre (ako te to zanima) jos nisam naisao na nesto da ne radi N.O.V.A 3, Call Of Duty Strike Team, PvZ2 rade bez problema
Sve lepo animirano, svaka animacija tecna...
Chrome sa 15-16 tabova u pozadini FB, Messinger, Weather, tize mi poruka, prabacis se u poruke za tren, stvarno ok telefon.

Cekam verziju 4.2.2 (ima je vec ali cekam update za tu verziju) pa javljam utiske. Poboljsanja su sledeca:
Home screen
Small Aps
Performance
Vidi vise RAM-a (sa 4.1.2 je 777MB vidljivo i korisno za aplikacije ostalo uzima sistem i GPU a sa 4.2.2 malo preko 850MB je vidljivo)
Smooth over entire ROM
Camera (dodat burst, ASR, neki flash timing popravljen, poboljsanja ostrina itd).

Gledao sinoc na XDA developers, ubacen 4.2.2, Phantom kernel, cpu kloknut na 1.56GHz i AnTuTu preko 16k, ludilo...

Jos jedna stvar CPU-Z vidi chipset kao MSM8930 a ne MSM8230
 
Sto?Ja sam uvek dobro prolazio kada sam kupovao ovde,ali kupujem samo od proverenih clanova.Bez problema bih kupio fon od nekog proverenog clana jos ako ima garanciju ili je iz mesta odakle si i mozes da licno preuzmes fon.Mnogo mi je sigurnije ovde nego limundo,KP ...

I ja sam izbegavao kupindo zbog gomile prevaranata ali sad sa opcijom limundo cash je mnogo sigurnije.
 
Za 220-240 ima Xperia SP :p :D
 
Polovni N4 u fullu odmah :)
 
N4 polovan,mozda bi i Idol X mogao da dodje u obzir.Trenutno se krece do 250e nov,no cenim da ce mu brzo pasti cena.Nije savrsen ali je generalno ok telefon za te pare.
 
S3 mini ima isti Chipset (CPU i VGA) kao i Xperia U, stim sto ima 1GB RAM-a i 4" display.
 
@ vaskeusks

I prelepo izgleda :d
 
Poslednja izmena:
L imam je i bas sam zadovoljan, još kad klokneš cpu na 1.4ghz dobijaš l9 II odnosno HTC desire 601
 
Nazad
Vrh Dno