Šta je novo?

Koji SET TOP BOX (DVB-T2 Prijemnik) kupiti?

priest77

Slavan
Učlanjen(a)
12.10.2004
Poruke
4,467
Poena
450
Posto je ovo aktuelna tema zanima me koji je best buy uredjaj?
Zanima me pouzdanost, brzina rada kada se menjaju kanali, kvalitet prijema i da li je moguce materijal koji se snima na USB HDD kasnije da se gleda i edituje na PC?
 
@Espada hvala na brzom odgovoru, pogledaću šta imam od Vivaxa da kupim. Javi ako se slučajno setiš modela
Evo proverio sam, model je Vivax IMAGO 152, znaci uz njega dobiješ onaj kabal za antenski ulaz, i na selu sa nekom starom spoljnom antenom hvata blizu 40 kanala. Desi se da izbaci poruku nema signala, morao bih probati sa drugom antenom da bih bio siguran da je do nje. Uređaj ima ove standardne priključke, usb, hdmi...
 
ima opcija za "safe remove USB" bar kod svih koje sam ja video
obzirom da je po specifikaciji procesor Ali 3821 trebalo bi da je meni kao i kod ostalih, probaj na daljinskom dugme za snimanje mozda i nema opcija u meniju!!!

okaci neku sliku menija i daljinskog pa ces brze dobiti odgovor ;)

Zap hvala puno na pomoći. Sve vreme sam tražio opciju snimanja kod Axil-ovog risivera u meniju ne gledajući u daljinski gde je poseban taster namenjen snimanju :wall:
Što se tiče sigurnog uklanjanja fleške, nađoh tu opciju u Alatima. E sad, malo su glupo stavili da to bude u Alatima a ne Podešavanjima, a mogla je da postoji i neka prečica ili poseban taster :) :/
 
Treba za cala da uzmem neki STB do 3k. Bitno je da ne zuji, naravno kvalitet slike sto bolji za te pare :D
Antena je neka obicna, pretpostavljam sa pijace :D
Crna, SLICNA ovoj, ne ista, nego nisam mogao da nadjem fotografiju

a00241++.jpg

Tv je Sony-CRT, ali poveci.
Ima cinceve, cini mi se skart (verovatno kad ima cinceve) i jos jedan ulaz koji sam zaboravio kako se zove (isti takav je na grafickim koje imaju izlaz za tv).

Gledah sad neke i video sam ovo za sada:
http://www.gigatronshop.com/set_top_box/horizons_s_digitalni_dvbt2_prijemnik-51037#specifikacija (svideo mi se jer ima vise rama od drugih, naravno koliko ram znaci za to, pojma nemam)
http://www.itsvet.com/proizvod/crypton-set-top-box-301/comp_comp_tuner/511/378
http://www.gigatronshop.com/set_top_box/axil_rt04320t2_dvb-t2_risiver-51853

Naravno nekad bih i pustao filmove sa flesa, tako da je i to jedna od f-ja koje bi mi znacile (mislim svi ih podrzavaju, ali koji je bolji za to :d) (TV signal je najbitnije da bude sto bolji naravno, to mu je prva namena).

Ili neki treci za oko 3k? Sto pre :D
 
Poslednja izmena:
imam bear dtv-202 i ne hvata mi sve kanale, imam samo lokalne a rts,prva, pink itd nemam, inace sam u novom pazaru i svi kanali su na frekvenciji 32!
izgubio sam manual za njega , mislio sam da ga vratim na fabricka podesavanja pa da probam ponovo sa pretragom kanala
ima li neko master kod za fabricki reset za njega?
 
Ja sam imao tu mrežastu i prešao sam na rulovu, i mnogo mi je bolji signal.
Uzeo sam neki TV STAR T2 516 HD u rodi za 2500 din i nije loš.
Jedino malo sporije menja kanale i onaj osd info nema opcija da se brze gasi nego tek posle 4-5 sekundi.
 
imam bear dtv-202 i ne hvata mi sve kanale, imam samo lokalne a rts,prva, pink itd nemam, inace sam u novom pazaru i svi kanali su na frekvenciji 32!
izgubio sam manual za njega , mislio sam da ga vratim na fabricka podesavanja pa da probam ponovo sa pretragom kanala
ima li neko master kod za fabricki reset za njega?

Na 32. kanalu ti je sada samo MUX2 a ti kanali koje navodis su u MUX1 i oni su sada na 24. kanalu sa Kopaonika. Znaci samo preskeniraj 24. kanal i trebao bi da dobijes i nacionalne emitere.

Sto se tice vracanja na fabricko nemas potrebe za time. Dovoljno je da ponovo pustis automatsku pretragu i on ti obrise sve postojece kanale, preskenira ceo frekvencijski spektar, i ubaci sve sto nadje ;)

Pozdrav.

P.S. Kakav je signal u NP?
 
Зашто би пребацивао дигитални сигнал у аналогни? Нађи кабл/адаптер HDMI->DVI па укључи у DVI на монитору. Комп повежи преко DP ако имаш или набави неки HDMI свич, има јефтиних на Алију. Ја сам урадио нешто слично, само сам нашао неки механички HDMI свич који ради посао. Првом приликом набављам неки кинески са даљинцем.
 
Adapter hdmi-vga je zgodan jer ima izlaz za zvuk.ovako bih mora zvuk da izvlačim preko skarta,ako je to moguće.A nisam video adapter hdmi-dvi sa izlazom za zvučnjake.
Mene zanima da li je to dovoljno da bih dobio sliku na monitoru.Da li je potreban možda još neki adapter?
 
Strong 8201 VS Xwave Digital One.

Ovih dana, pored Bear-a 202, trebam da kupim još jedan STB i dvoumim se izmedju gore pomenuta dva modela.
Sve se više naginjem ka Xwave-u samo iz razloga što ne bih voleo da mi zapadne Strong koji zuji, pišti, šta već (ne mislim na zujanje u zvučnicima zbog lošeg SCART kabla).
Više me zanima multimedijalna mogućnst uređaja: podrška raznih kodeka, mogućnost modifikacije titlova itd.
Ako izuzmemo činjenicu da postoji mogućnost zujanja Strong-a, koje su to još njegove prednosti (pored ažuriranja firmware-a), u odnosu na Xwave?

Bio bih zahvalan svakome na sugestijama, kritikama i pomoći pri odabiru.
 
Xwave ima i veci/bolji daljinski i nesto je jeftiniji.
Ima podesavanja titlova po boji, velicini, polozaju na ekranu.
Pusta mkv, avi, mp4. Avi ne sme da ima 'packed bitstream' jer onda malo trza slika.
 
^Hvala na odgovoru i 'packed bitstream' hint-u.
Znam za daljinski. Razlika u ceni je zanemarljiva.
1. Ono što me zanima u vezi titlova je da li imaju "osenčen" tekst, a ne kao na Bear-u (bilo koja boja teksta da se stavi, slabo će se videti ukoliko se ne uključi pozadinska debela traka, od koje se ne vidi pola filma)? Isto pitanje i za Strong.
2. Većina uređaja puštaju mkv, avi, mp4 video, ali nisam siguran da li neki od ova dva STB-a podržava DTS audio kodek? U krajnjem slučaju, ako ni jedan ne podržava, može da se konvertuje.
3. Kakva li je situacija kod "aspect ratio" opcije pri gledanju TV-a i reprodukcije videa?
 
1. Nema osencen tekst vec isto crnu traku ako je odaberes. Doduse, mozes staviti zutu boju titlova da se vide na beloj pozadini.
2. Nisam siguran za DTS, mislim da ne podrzava a ne radi RTS HD pa ne mogu da proverim. Moj drugi risiver za britansko trziste ima DTS podrsku.
3. Pusta normalno aspect ratio kako je definisan. Nema vertikalne deformacije slike kao npr. kod Amiko hd 8260+ risviera.
 
-Bear sporo menja nacionalne kanale, a kod lokalnih mi menja brže, oko 1s.
-Daljinac mora da se uperi tačno prema risiveru da bi reagovao.
-Ne pokazuje jačinu i kvalitet signala.
Zanemarljive mane.

Da se ne opterećujem više. Daljinski je presudio [emoji6]
Ako ne stignem danas da pazarim Xwave, do ponedeljka će, možda, situacija da se promeni.
 
Iscitao sam svih 14 str ove teme i dosao do zakljucka da su ovde najhvaljeniji modeli
Strong 8201, Xvawe Dig.One i Horizons A115.
Meni je najosnovnije da ima stabilan prijem signala, odnosno odlucicu se za onaj koji ima najosetljiviji tjuner.
Ako bude zujao (spajam preko HDMI - pozlaceni) vracam i uzimam sledeci model... to me ne brine previse.

Ima li neko savet koi da pazarim?

Inace, risiver ce biti postavljen u Sremu, u Sidu. Rodjacima sam postavio 3kom do sada: 1 iz Idee, 1 iz MAxia, 1 Adler.... svi do jednog imaju los tuner... barem jednom na dan bude NO SIGNAL...
Na mom LG TV (ima samo DVB-T1 goddamn!) hrvatski kanali rade besprekorno, samo EPG ne, ali to me i ne zanima previse.
 
Poslednja izmena:
Iscitao sam svih 14 str ove teme i dosao do zakljucka da su ovde najhvaljeniji modeli
Strong 8201, Xvawe Dig.One i Horizons A115.
Meni je najosnovnije da ima stabilan prijem signala, odnosno odlucicu se za onaj koji ima najosetljiviji tjuner.
Ako bude zujao (spajam preko HDMI - pozlaceni) vracam i uzimam sledeci model... to me ne brine previse.

Ima li neko savet koi da pazarim?

Inace, risiver ce biti postavljen u Sremu, u Sidu. Rodjacima sam postavio 3kom do sada: 1 iz Idee, 1 iz MAxia, 1 Adler.... svi do jednog imaju los tuner... barem jednom na dan bude NO SIGNAL...
Na mom LG TV (ima samo DVB-T1 goddamn!) hrvatski kanali rade besprekorno, samo EPG ne, ali to me i ne zanima previse.

Imam Strong, ne zuji, odlicno radi, preporuka.
Jedino sto se povremeno pojavljuje poruka da ima novih kanala i pita da li da skenira ponovo. Kontaktirao sam podrsku i kazu da je do emitera.
 
Moju nedounicu od pre dva dana sam rešio tako što sam se sa prodavacem dogovorio da uzmem oba (Strong i Xwave Dig.One). Platio sam oba, istestirao ih, i sutradan (iako sam imao pravo 7 dana po dogovoru) vratio jedan uz povraćaj novca. Kod mene je Xwave pobedio.

- Strong mi se više svideo, deluje utegnuto i kvalitetnije. Bolje pakovanje, lepši tamno-žuti OSD, opširnije i detaljnije korisničko uputstvo, verovatno i buduću bolju podršku.
- Daljinac je bolji kod Xwave-a: plastika, tasteri, veći je i lepši, malo bolje reaguje.
- Strong ima malo osetljiviji "tuner".
- Ono što je mene najviše zanimalo: oba uređaja su jako dobra u reprodukciji multimedije. Ipak podržavaju i AC-3/DTS audio kodek, što je i napisano u Strong-ovom korisničkom uputsvu.
- Što se tiče titlova, u odnosu na Bear202 koji imam, pozadinska "traka" je bolje rešena: kod Bear-a traka je od ivice do ivice ekrana i mnogo višlja, bukvalno pokrije 1/3 ekrana, dok kod ova dva traka samo "uokviri" tekst i mnogo bolje izgleda (nadam se da me razmete šta pišem).
- Xwave dodatno ima opciju "podešavanje ekrana" - osvetljenje, kontrast, boja, nijansa, oštrina.

E sad, ono zbog čega sam se odlučio za Xwave, iako mi se Strong više sviđa i po mom mišljenju sveukupno ostavlja bolji utisak, je to "famozno" pištanje, cvrčanje, zujanje (neko je napisao da se to, očigledno, dešava kod novije serije i da su to zavojnice). Pri prvom uključivanju ništa, i ja - "Super!", kad posle 10 min. eto ga... Meni iritantno, jer znam kako će biti noću kad je tišina, pošto imam CRT TV sa sličniom anomalijom.
Tako je samo dok je uključen. Međutim, nije to baš toliko strašno pištanje, navikne se čovek, kao što sam ja navikao na pištanje TV-a, a i u drugoj sobi (gde spavam) čuka zidni sat samo tako, pa ne smeta. Samo mi bilo frka, znajući kakav sam baksuz, da se to ne pogorša ubuduće.
Još jedna svar. Testirao sam ih na jeftin SCART kabl. Sa Strong-a se u zvučnicima TV-a čulo brujanje, dok kod Xwave-a se ništa nije čulo.

Nadam se da će ova moja pisanija pomoći nekome.
Na dalja pitanja, ako ih bude bilo, u vezi Xwave-a, ću se potruditi da svima odgovorim i pomognem.
 
Poslednja izmena:
Kolege,trebao bi da u selu kod drugara nabavim jedan set top box.Covek ima samo sobnu antenu,a u isto vreme bi gledao hd filmove preko usb_a.
Koji risiver predlazete ?
 
Samo neki bolji ove krsine do 4-5k rsd se muce da pokrenu i krace hd klipove kamoli ceo film.....
 
Treba mi STB sa SCART izlazom, u uži izbor su mi ušli: Strong 8201, Thomson THT520, Horizons A115 i XWave Digital One.

Šta kažu iskustva posle nekoliko meseci korišćenja, kako ste zadovoljni sa kupljenim STB-ovima?
 
Ja sam pazario dva : Denver i Strong.
Razlika je u tjuneru; + za Strong.
Daljinci su isti, samo druga firma potpisana. Inace su teski krs. Da li je do baterije ili do samog uredjaja ne znam, ali - mora se uperiti ka samom uredjaju da bi reagovalo.

Sve u svemu: nevazna razlika. Ja imam "moderniji" TV LG, pa mi za reprodukciju sa USB/HDD ovaj DVB i nije trebao, pa ne znam kako se tu ponasaju, u to ne ulazim.
E sad, zarad malo lokalnih kanala koliko hvata bolji tjuner na Strongu, mislim da se ne isplati davati vise love.
Moje misljenje: kupiti na Outletu u Zelenoj firmi Denver i ciao.
 
Nazad
Vrh Dno