Šta je novo?

Koji ruter ?

npero

Čuven
Učlanjen(a)
11.04.2003
Poruke
289
Poena
620
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Imam internet koji treba da delim na tri racunara uzeo bi neki relativno jeftin ruter do 50-ak eura. Gledao sam na netu neke Planet-ove i Dlink-ove koji bi se uklopili u ovu cenu.

Da li neko ima neku preporuku u vezi konkretnog modela ?? Skinuo sam upustva od nekih svi mi izgledaju jako slicini sto se mogucnosti da li se neki izdvaja ?
 
nEMOJ NI DA SE MUCIS OKO RUTERA, AKO ZELIS DA IZRUTIRAS SAMO INTERNET (BEZ MAIL-A......) A KORISTIS XP ONDA AKTIVIRAS INTERNET CONNECTION SHARING, I TO RADI. DRUGA VARIANTA TI JE SOFTWERE-SKI ROUTER "KERIO WIN ROUTE" JE NAJ ZAHVALNIJI, I AKO SE MALO POMUCIS MOZES SKORO SVE SAM DA PODESIS
POZDRAV LAKI!
 
npero, nemoj da slusas lakija :) ako ti je stalo da zastitis racunare, onda uzmi definitivno (uglavnom su veoma slicni, ali neke pojedinosti ih razlikuju, najbolje je da sam odlucis sta ti treba a sta ne).

mozes i da, ako imas negde neku staru masinu, tipa 486 ili p1, da podignes specijalizovane Unix distribucije koji imaju ulogu da izigravaju ruter/firewall

ja imam Dlink 707p i odlicno radi posao vec nekoliko meseci
 
U pravu je Miroslav. Ako mozes uzmi neku 486-icu, ili P1, cak ti ni hard ne treba. Idi na http://www.linuxrouter.org/ to je specijalizovana Linux distribucija koja se boot-uje sa diskete, i miran si. Radila je preko godinu i po dana kod mene u firmi.
 
Hvala na odgovorima probacu nesto verovatno sve nabrojano. Pronasao sam i http://m0n0.ch/wall/ ima kompletan web interfejs uradjen u php-u ne izgleda lose.

Pozdrav...
 
Ako ti je stalo do sigurnosti, broadband router do 50e svakako nije resenje :) vecina njih za firewall ima opciju enable/disable :) dok recimo kod D-Linka cesto ne radi PAT a boga mi ni firewall u celini... 80% ovih jeftinih zajebancija se zaglupljuje jednom dnevno cim im se prepuni bafer i onda moras u najboljem slucaju reset a nekad i na factory defaults...

Uglavnom, ako se ipak resis za neki od njih, Allied Telesyn AR-220 ti je najbolje resenje jer ipak nekako uspeva da radi... Imas nov u Decode-u za 50ak ojra, a ako hoces polovan pod garancijom dacu ti ga ja za pola od tih para. Ispravno je, ali ono, previse lici na igracku :)
 
Nazad
Vrh Dno