Šta je novo?

Koji Radio USB SSD za automobil ???

vladat1

Čuven
Učlanjen(a)
26.11.2004
Poruke
7,312
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
NH-C12P SE14 , Ryzen 7 3800X
Matična ploča
MSI B450 Gaming plus
RAM
Kingston Fury Renegade 2 x 16 GB - 3600Mhz
GPU
GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB
Zvuk
S.M.L.S 8A
PSU
Seasonic Focus Plus 750w 80+ platinum
Kućište
HAF 912 PLUS
Miš & tastatura
Logitech G610 , LOGITECH G403 HERO
Ostale periferije
Blue Snowball Ice
Pristup internetu
  1. Optički internet
Zanima me preporuka za USB radio za kola. Da nije neki krš, a da nije ni papreno skup.

Za sada sam uspeo da pronađem samo dva modela. Šta mislite o njima, i da li bi mi možda preporučili neki treći model.

http://www.elementa.rs/katalog/Uređaji za automobile/Auto CD plejeri/CD plejeri po proizvođačima/SAL

http://www.tehnomanija.rs/katalog/elite-autoradio-dmp-3000uc.html

evo još jednog, za sada mi deluje najbolje - barem vizuelno

http://www.dsmarket.rs/auto-radio-sd/usb/sencor-sct-4044-mr/flypage.tpl.html
 
Poslednja izmena:
Ja bih obisao elite.
 
i biće tako
 
vazi
 
Samo jedno pitanje, amater sam u ovoj oblasti, sta je mosfet? Mislim, vidim da pise pojacalo ali koje su prednosti toga? Vidim da sada svi novi modeli dolaze sa tim.
 
Ja licno nisam siguran šta je to, možda neko integ. pojačalo ili sl. Mene više zanima koji aparati bez CD mogu da se kupe po pristojnoj ceni, jer Cd mi stvarno ne treba. Treba mi samo USB ili SSD.
 
Ja licno nisam siguran šta je to, možda neko integ. pojačalo ili sl. Mene više zanima koji aparati bez CD mogu da se kupe po pristojnoj ceni, jer Cd mi stvarno ne treba. Treba mi samo USB ili SSD.

Najjeftiniji koji sam pronasao, medju poznatijim brendovima.
LG LCS 310UR

Ispod te cene sam video XWave i neki kineski, drugi su svi preko 8.000. Inace, koliko vidim vecina podrzava i diskove pored USB.

Pa mosfet su ti tranzistori koji se koriste u tim pojacalima. Veoma su pouzdani i proizvode odlican zvuk.

Hvala.
 
Ako mozes malo vise da se ispruzis. Jednostavno ne mozes pogresiti:
32790566-2-440-OVR-1.gif
 
Alpinina serija IDA, a model je X100, slusao sam ga u par prilika i stvarno je fenomenalan! E sad za cenu, poznanik ga je pre god dana platio 150e...Alpina je alpina :)
 
Brate, vozim korsu i to iz 92 god :lupko:. Treba mi nešto da slušam:,,:, a ne da mi zarbijaju kola zbog toga :D
 
Novac od 5 do 8 hiljada, a zvučnici su neki obični. Ne bi kupovao neku budžu da mi ne razbijaju kola :D Slušao bi uglavnom radio i USB
 
Od onoga sto si naveo u startu SAL je sasvim ok firma - Madjari, Elite zaobidji, Roadstar sam imao davno videorekorder i bagovao je samo tako, od ostalih jeftinijh proizvodjaca Xwave je skroz na mestu. Ja u kolima imam budjavi Pioneer koji je Auto Cacak uvalio mom ocu pri kupovini vozila, a za istu lovu je drugar uzeo Xwave koji radi ko zmaj.
 
Ja ne bi kupovao nista jeftinije od onog LG. Da imas neke bolje zvucnike u kolima jos kako bi osetio razliku izmedju njega i Xwave, Elite...( kad kazem neke bolje zvucnike ne mislim na neke woofere i pojacala nego na neke pristojne zvucnike dobrih proizvodjaca). E sad neko bi rekao da i LG nije neka marka za audio uredjaje vec da kupis Alpinu ili Pioneer. Medjutim, mislim da ce u toj nizoj klasi LG dati priblizan kvalitet reprodukcije zvuka kao i Alpina, Pioneer, Kenwood... Moja preporuka od gore pomenutih uredjaja je LG..
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao Pioneer DEH-2020MP pre nego što su mi obili auto i marisali taj radio, a sada imam LG LAC2900RN.

Znam da ni jedan ni drugi nemaju USB, ali želim da dodam da ja na membranama koje imam u kolima (Panasonic neki, dve membrane, 2.500,00 dinara ukupno) nisam primetio nikakvu razliku u zvuku.

Takođe je, barem u mom slučaju, Pioneer pokazao daleko veću spremnost da sarađuje sa musavim i izgrebanim CD-RW diskovima i zavidnu količinu stabilnosti u radu, dok LG povremeno, ali zaista povremeno, preskače kao loša gramofonska ploča, nekad ne reaguje na volume dugme i samoinicijativno isključuje displej pa moram da ponovo skidam pa vraćam pločicu.

Oba ova plejera su bila u otprilike istom cenovnom rangu, od 7.000,00 do 8.000,00 dinara, i po nekom mom mišljenju, ako se bira između ove dve marke, Pioneer je bolji izbor.
 
Poslednja izmena:
Posle dužeg vaganja, izbor je pao na Pioneer DEH-2320UB. Par razlog za kupovinu.

- izgleda mnogo ozbiljnije, od gore navedenih, samo radio i USB plejera.
- razlika u ceni je oko 3.000,00 din.
- ima MOSFET
- može plaćanje na 6 mesečnih rata čekovima bez kamate
- poštarina je besplatna

Sve u svemu nadam se da sam napravio dobar izbor

evo linka http://www.tehnomanija.rs/katalog/pioneer-autoradio-deh-2320ub.html
 
Da dodam utisak o ovom Pioneer u. Generalno sam zadovoljan, samo me nervira što može da čita samo Fat 16 i Fat 32. Imače svi moji fleševi su bili NTSF. Probao sam kod drugara koji ima Sony ja i isto, čita samo Fat 16 i Fat 32.
 
Vrh Dno