Šta je novo?

Koji PDA do 250 E

Masinist

Slavan
Učlanjen(a)
14.06.2006
Poruke
768
Poena
345
Meni je bitno :
240x320 ili veca
400 MHz ili jaci
3" ili veci
Bluetooth
kamera nije bitna ali ako je ima onda 1.3 Mpix ili bolja
win mobile 2003 SE ili noviji, pozeljno da moze da se flesne na 5 ili jos bolje 6
bilo bi lepo da ima qwerty tastaturu na izvlacenje al mislim da mi to i nije bas bitno za prvi PDA, proce i bez toga
leziste za SIM, tj. mogucnost za primanje MMS-a !!!! a za razgovor djene-djene, imam drugi "glavni" fon, znaci moze da je ko "cigla"

Ovo poslednje verujem da je najveci problem da se uklopi sa svim prethodnim !
Idealan izbor mi je HTC TyNT ili ti Qtek 9600 ili jos bolje HTC TyTN II ali to je 1000 EVRA ! koje nemam...
Budzet mi je do max 250 evra

Razmisljao sam i o Qtek 9100 al ima dosta problema sa kalibrisanjem ekrana pa bas to ne bi voleo da mi se desava, a 100 i 110 su mi vise telefoni sa PDA mogucnostima...

Procitao sam dosta (skoro sve) tema i 9090 dosta hvale.
On je 55% skuplji od 2410...
Spominje se i Eten M600 ....
Njega nisam ni nasao u oglasima, samo M500 koji je 100% skuplji...

Svidja mi se na izgled DELL Axis50v (rezolucija 480x640 ili tako nesto bruka) al nisam ga nasao polovnog i ne znam koliko ga ta velika rezolucija usporava u realnom radu ?
Da li ima negde polovan i posto ?


Hvala na savetima !
 
Axim PDA

Axim PDA iz serije X50v i X51v su jako brzi (do 624MHz) i imaju odličnu rezoluciju, podržavaju WM5, ali nemaju ležište za SIM. Polovan bi možda mogao negde van da nađeš za 250EUR, ali ovde ih ima jako malo ljudi pa ćeš teško naći polovan na prodaju.
 
Za Axim x50v mogu samo da kazem da je to jedna perverzno dobra masina.
Ne usporava ga 640x480 pri radu, ekran je 3,7", ugradjeni wireless i bluetooth su veeeeliki plus i slotovi za SD i CF. Polovan se krece od nekih 200 do nekih 250 evra, ali retko ko prodaje, ali tako nesto vredi cekati. Ako ti nije bitno da radi i kao telefon, ovo je topla preporuku.
Mogao bih jos da ti preporucim i HP Ipaq 3970, jer ima odlican ekran ( 3,8" ), ugradjen bluetooth i slot za SD. Najveca prednost mu je baterija koja traje oko 10h.

Ako ti treba nesto sa SIM karticom, onda razmisli o Qtek s200. Jedino sto ima mali ekran to mu je mana, i sto radi na 200MHZ.

Po meni je bolje da uzmes samo pocket pc bez funkcije telefona, jer ako uzmes mesavinu, onda to nije ni jedno ni drugo u potpunosti.
Pozdrav.
 
zao mi je sto nisam video i u rukama drzao Dell x50v model...

Uzeo sam 2410 jer je cena bila bezobrazno nisaka !
Dosao je u fullu sa sve kutijom i svim sto je u njoj, 5 knjizica , zastitna flip plastika, punjac, dodatak za punjac, dok sttion, a lik me je castio sa SD od 512MB i CaseLogic futrolom!
Uredja je kupljen kod nas pre manje od dve godine i NIGDE nije izgreban i ostecen!
Baterija me je iznenadila jer je izdrzala 2.5 dana akanja i cackanja !
Na njemu je 2003SE pa se pitam da li bi ista dobio sa 5 jer je SE verzija prilicno unapredjena 2003 ?!???

Jaka je masina jer skro sve radi trenutno , cak i PDF od 18MB u kome je 642 stane SEARCHuje prilicno brzo !
Jos nisam konvertovao neki film u 240x320 sa sve prevodom da vidim da l ce ga to zakociti !
To cisto iz radoznalosti ...
MP3 je super, pozajmio sam neke sluske od 500 din i kad sam se igrao u eqvilazeru nije moglo na maksimumu da se slusa ...

Zasad samo reci hvala...
Greska, nemam opciju Minimaze pa to ne volim i jos nemam pojma o svim mogucnostima PDA al polako pa cu i nauciti ...

Da li da predjem na Win mob 5 i zasto ?

Pozz
 
Lepo je shto si zadovoljan ;) , nazalost CD shto je ishao uz njega nisam nashao, tako da cesh morati Active Sync da skinesh sam. Ostali softver, na sajtovima koje sam ti rekao.

Poz
 
Nazad
Vrh Dno