Šta je novo?

Kućna multimedija Koji OLED od 65"?

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

ShaX_91

Slavan
Učlanjen(a)
24.10.2007
Poruke
445
Poena
320
Majci je pre par dana crkao "stari" Sony KD-65AF8 OLED televizor, mesec dana nakon isteka garancije. Uzevsi u obzir da je ona u Svajcarskoj a tamo se ne isplati preterano popravljati, trebalo bi uzeti nov televizor. Uslov je da televizor ima vise od 2 godine garancije, idealno 5 (posto je ovaj imao samo 2 a nisu uzeli extended warranty), da bude 65" i da bude OLED.

Tim televizorom su zaista bili prezadovoljni (dok je radio). Imao je odlicnu sliku, odlicne uglove gledanja i fantastican zvuk ali ocigledno nije bilo sudjeno da potraje nesto duze.

Nasli smo SONY KD-65AG9 koji ispunjava sve ove uslove (ima 5 godina garancije, koliko vidim to je novija generacija ovog televizora koji je crkao sto je opet dobro jer ne mora da se navikava na novi interfejs i slicno, OLED je i cena je cini mi se ok).

Ovaj televizor ima cenu od 1850CHF. Da li mozda neko moze da preporuci nesto slicno po ceni do 2000CHF? Kao sto sam vec napisao, tu je najbitnije da garancija bude sto duza jer je ovaj prethodni TV bio poprilicno skup izlet u OLED svet.

Hvala unapred!
 
da li bi mogao da izlistaš ponudu 65" OLED u Švajcarskoj? ovde smo uglavnom upućeni u ponudu na domaćem tržištu, uključujući i "Mađare"
ako se ne varam, te garancije nisu globalne već se daju po državama/regionima i ne u isto vreme (npr, 5 godina je u Srbiji, al' ne i u Mađarskoj, pri čemu se kupovina mora obaviti u Srbiji)
 
Sony KD-65AF8 je model iz 2018. godine. Moram da priznam da mi je neverovatno da se pokvario u tom roku, ali šta da se radi.
Model KD-65AG9 je iz 2019. godine. Ne znam kakva je situacija u Švajcarskoj, ali bih u Srbiji dobro proverio takve modele pre kupovine (datum proizvodnje, da li je radio kao izloženi model...). Verujem da je tamo bolja situacija, ali...
Ako vam je bitno da model bude novije generacije, uz prihvatljivu cenu, onda treba gledati modele H (2020) ili sigurno skuplje J (2021).
 
Majci je pre par dana crkao "stari" Sony KD-65AF8 OLED televizor, mesec dana nakon isteka garancije. Uzevsi u obzir da je ona u Svajcarskoj a tamo se ne isplati preterano popravljati, trebalo bi uzeti nov televizor. Uslov je da televizor ima vise od 2 godine garancije, idealno 5 (posto je ovaj imao samo 2 a nisu uzeli extended warranty), da bude 65" i da bude OLED.

Tim televizorom su zaista bili prezadovoljni (dok je radio). Imao je odlicnu sliku, odlicne uglove gledanja i fantastican zvuk ali ocigledno nije bilo sudjeno da potraje nesto duze.

Nasli smo SONY KD-65AG9 koji ispunjava sve ove uslove (ima 5 godina garancije, koliko vidim to je novija generacija ovog televizora koji je crkao sto je opet dobro jer ne mora da se navikava na novi interfejs i slicno, OLED je i cena je cini mi se ok).

Ovaj televizor ima cenu od 1850CHF. Da li mozda neko moze da preporuci nesto slicno po ceni do 2000CHF? Kao sto sam vec napisao, tu je najbitnije da garancija bude sto duza jer je ovaj prethodni TV bio poprilicno skup izlet u OLED svet.

Hvala unapred!

Uzmite 65A8, noviji je, u sustini slican sa AG9 koji je master serija, ali bolje je ocenjen i slika je bolja. E sad jedino ako zelite sacekati ganjaj 65A80J, trebalo bi da se vec pojavio na zapadu, novi procesor za sliku koji pravi cuda, gledao licno na X90J na prezentaciji i procesor je stvarno klasa iznad slicnih Samsung ili LG procesora, klasa iznad trenutnih Sony OLED modela i stvarno je preporuka, ali ako zelis i ustedeti malo ganjaj 65A8 i on ce savrseno zavrsiti posao.
 
Crkao Sony TV od par hiljada eur-a odmah nakon isteka garancije. Ne verujem da ce covek opet kupiti Sony TV od par hiljada eur :D
 
offtopic - kad će nova serija kod nas?
Polako stize, vec se pojavili neki modeli, ali i dalje ce se forsirati XH dok se ne ocisti lager, sad idu cene dole za sve modele i bice dobrih kupovina..
 
@momsab, rado bih to uradio ali je poprilicno komplikovano jer kod ovih vecih retailera poput mediamarkta, m-electronicsa i Fust-a ne mogu da nadjem nikakve informacije vezane za garanciju dok prakticno ne dodjem do dela s naplatom robe.

I nama je bilo cudno kada je televizor prosto prestao da pokazuje znake zivota, to je bilo totalno neocekivano i bas nas je neprijatno iznenadilo pogotovo jer nije u pitanju bas najjeftiniji model televizora, ali sta je tu je, takve smo srece izgleda.

Nije nam toliko bitno da bude noviji model jer je mami svakako i ovaj televizor bio ogroman skok jer je pre ovog OLED-a koristila Sonyjev LCD TV od 40" (koji je kupljen pre minimum 10 godina i jos uvek radi kao prvog dana). Problem je sto smo gledali i druge Sony modele u ponudi i oni uglavnom imaju 2 godine garancije, tako da cemo najverovatnije uzeti neku varijantu koja ima 5 godina garancije a novija je generacija od prethodnog Sony-ja.

Reci cu joj bas i za 65a80j, ako nadje sa 5 godina garancija negde onda mozda i to uzme, vidim da su oko 2700chf sto je opet okej uzevsi u obzir da nema bas nameru da ga menja za 2 godine. :)

Hvala svima na odgovorima!
 
Nazad
Vrh Dno