Šta je novo?

Kućna multimedija Koji najjeftiniji TV od 50 inča?

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

ChopinAsLex

Poštovan
Učlanjen(a)
27.11.2015
Poruke
193
Poena
80
Prvi put u životu kupujem TV, odlučio sam da bi mi dimenzije 49-50 incha najviše odgovarale, ali pojma nemam šta gledati. Jasno mi je da treba da bude 4K, a bitno mi je samo da bude što jeftiniji (ovo je zaista ključno). Takođe vidim da sad pored Androida postoji i neki WebOS, šta je od ta dva bolje onako na prvu loptu?

Koje marke gledati, šta izbegavati? Da li u toj najjeftinijioj najnižoj klasi uopšte postoje neke bitne razlike ili je sve to "isti đavo"?

Ako imate neki konkretan primer ili model koji preporučujete, bio bih zahvalan na svakoj preporuci.
 
Imas Vox i jos jeftinijih pored njega, ali kvalitet nije nesto, da ne budemo posle mi krivi ako ne budes zadovoljan.
Na šta se misli kad se kaže slabiji kvalitet TV-a u ovom slučaju? Kao što pomenuh, nisam ga imao do sad i koristio bih ga najviše za filmove i serije preko kompa/USB-a, možda poneka utakmica tu i tamo. Ne bih bio neki preterano zahtevan korisnik, sve što očekujem je da radi kako treba najosnovnije, ne verujem da će se pokvariti posle mesec dana, a tu je i garancija.

Kvalitet slike, boja, zvuk (šta je još bitno za TV?) mi nisu sad nešto presudni, ne jurim savršenstvo, samo nešto što će da radi 2-3 sata svakih par dana. Nisam penzioner, ali koristio bih ga kao da jesam.
 
U suštini ako tebi nije bitan prikaz slike,hdr format/filmovi..a budzet minimalan ideš na što dužu garanciju,po mogućtvu 5 god.
To su sve osnovni modeli,malte ne slični sa razlikom koji sistem koriste ako je bitno,prednost androidtv.
Već za neki ulazak u srednju-nižu klasu sa quantum dot filterom(Qled) i boljim prikazom slike treba izdvojiti neki din više,najjeftiniji 40k din,do poznatijih modela od 50k din.
 
Jasno. Kakvo je mišljenje o Teslinim televizorima? Ovaj mi je zapao za oko sa 5 godina garancije:

Da li je to ok opcija ili ipak onaj Vox koji je preporučen gore?
 
Jasno. Kakvo je mišljenje o Teslinim televizorima? Ovaj mi je zapao za oko sa 5 godina garancije:

Da li je to ok opcija ili ipak onaj Vox koji je preporučen gore?
Ja sam kupio mojima Tesla samo 625 umesto 635 sa tvog linka. Ne znam u čemu je razlika.
Ovaj se jako dobro pokazao, evo već godinu dana. Iznenađujuće solidna slika, dobar OS, jako dobro radi.
Najbolja stvar kod Tesle je njihov servis ako zatreba. Svi ga hvale, da su jako korektni, brzi i da nemaju nikakvih problema sa ostvarenjem garancije. Osim toga daju često akcije sa 5 godina garancije.
Moj savet ti je, ako nađeš sa 5 godina garancije, da kupiš Teslu
 
Ja sam kupio mojima Tesla samo 625 umesto 635 sa tvog linka. Ne znam u čemu je razlika.
Ovaj se jako dobro pokazao, evo već godinu dana. Iznenađujuće solidna slika, dobar OS, jako dobro radi.
Najbolja stvar kod Tesle je njihov servis ako zatreba. Svi ga hvale, da su jako korektni, brzi i da nemaju nikakvih problema sa ostvarenjem garancije. Osim toga daju često akcije sa 5 godina garancije.
Moj savet ti je, ako nađeš sa 5 godina garancije, da kupiš Teslu
Hvala puno, pomogao si mi da odlučim. Trenutno je ovaj model u Metalcu na sniženju i dobija se 5 godina garancije što je zaista odlično. Pogledaću šta još imaju da ponude, ako ne nađem ništa zanimljivije uzeću ovaj koji sam linkovao. Hvala još jednom!
 
Vrh Dno