Šta je novo?

Koji je najpouzdaniji cloud

mimitza

Cenjen
Učlanjen(a)
05.12.2009
Poruke
296
Poena
180
Pozdrav,
Pre svega srecna vam svima Nova 2017. godina.:banana:
Koji cloud mi preporucujete , da je free , pouzdan i da ima sto vise prostora, i da moze da se napravi folder u kompu za direktan pristup kao kod Dropbox. On mi je ok, koristim ga, ali mi je malo mesta, pa mi treba jos.

Hvala unapred.
 
Očigledan je trend smanjivanja free cloud prostora. I meni je 10gb postalo malo pa probao cloudmaul.ru, kad i oni ga srezali sa skorašnjih 25 na 16gb. Potrebe korisnika rastu, a ide se na to da će morati da se plaća ko hoće malo ozbiljniji cloud prostor. Tako da trenutno šta god uzmeš free, uskoro ćeš morati da menjaš servis (ako bude bolje ponude) ili da platiš. A sva ta prebacivanja su malo pain in the ass.

Sent from mTalk
 
Ne znam koliko ti prostora treba, ali Hubic nudi 25GB besplatno i 100GB za 1€ mesečno. Jedino što nije među najpoznatijima (pouzdanijima). Mada probaj taj besplatan plan pa vidi da li ti odgovara. Od većih imena imaš 50GB na iCloud-u za 1$ mesečno. Druga opcija je Google Drive za 2$/100GB

Ja sam za 5$ uzeo 500GB na Seafile-u, međutim nešto im se pokvarilo u sistemu i već 2 meseca mi ne stiže račun, a servis radi. Još sam rekao to i kažu da znaju i da ne brinem :D
 
Onedrive daje 1TB uz 365 pretplatu. Uzme se onaj family nalog, može 5 ljudi na to, izađe tipa 1500din godišnje po nalogu.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
6500 godišnje, za 5 osoba tj 1300din po osobi godišnje. Za 1TB. Po meni apsolutno bez konkurencije.

Screenshot_20170102-111627.png

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Ja upravo koristim ovaj paket sa još 4 drugara, ubedljivo najbolja opcija jer pored office-a imam 1tb na one drive i skype 60min ka fiksnim linijama bilo gde u svetu, sve to za 1300 godišnje!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koristim Yandex već par godina, trenutno imam 210 GB prostora za DZ. Pre neki dan sam pravio nalog za suprugu pa sa video da su i oni drastično smanjili besplatan prostor.
Inače, radi odlično. Toplo preporučujem.
 
Ja upravo koristim ovaj paket sa još 4 drugara, ubedljivo najbolja opcija jer pored office-a imam 1tb na one drive i skype 60min ka fiksnim linijama bilo gde u svetu, sve to za 1300 godišnje!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da, zaboravih i to da dodam. Full legalan Office + Skype minuti. Smešna cifra za ono što se dobija.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Moj brat je prošlog meseca kupio ključ za Office 365 i još je dobio nešto jeftinije zbog Gigatron bodova. Inače cena je 1.990 dinara. Kada se podeli na 12 meseci ispada 166 dinara mesečno a dobija se:


*Licenca je namenjena isključivo fizičkim licima za privatnu upotrebu i nije dozvoljeno njeno korišćenje u preduzećima tj. u poslovne svrhe.*

- 1-godišnja pretplata
- Za 1 PC ili Mac računar, 1 tablet uključujući iPad, Android ili Windows, plus 1 telefon
- Pune, instalirane najnovije verzije programa Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote i još toga
- Skladište u oblaku od 1 TB
- Stalni pristup ispravkama
- Microsoft podrška - Kao Office 365 pretplatnik, odmah možete dobiti pomoć od obučenih Microsoft stručnjaka, putem telefona ili ćaskanja – bez dodatnih troškova

Office 365 Personal obuhvata:
- Word - Kreirajte, doterujte i delite divne dokumente
- Excel - Analizirajte i vizuelizujte svoje podatke na nove i intuitivne načine
- PowerPoint - Kreirajte, sarađujte i efektno prezentujte svoje ideje
- OneNote - Povežite svoje ideje u samo svojoj digitalnoj svesci
- Outlook - Organizujte e-poštu, koordinirajte planove i budite u toku s kontaktima
- Access - Brzo kreirajte svoje personalizovane aplikacije baza podataka i iskoristite snagu svojih podataka (samo za PC)
- Publisher - Štampajte i delite publikacije profesionalnog izgleda pomoću snažnih alatki lakih za korišćenje (samo za PC)
- OneDrive - Dobićete 1 TB OneDrive skladišta u informatičkom oblaku za sve svoje stvari
- Skype - Pozivajte mobilne i fiksne telefone sa 60 Skype minuta mesečno

Napomene:
[1] Dostupnost aplikacija i funkcije variraju u zavisnosti od platforme, uređaja i jezika. Publisher i Access su dostupni samo na PC računarima.
[2] Kompatibilan sa operativnim sistemima Windows 7 i novijim, kao i sa OS X 10.10. Pogledajte office.com/information za kompletne sistemske zahteve, uključujući i one za tablet računare i pametne telefone.
[3] Potreban je Skype nalog. Ne obuhvata specijalne, premijum i negeografske brojeve. Pozivanje mobilnih telefona je dostupno samo u izabranim zemljama. Skype minuti su dostupni u izabranim zemljama. Pogledajte najčešća pitanja za više informacija (na linku proizvođača).

Mislim da Skype važi samo za fiksne brojeve pošto smo zvali Nemačku i Hrvatsku i na fiksnim brojevima su se javljali dok nismo mogli ostvariti pozive prema mobilnom.
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    24.4 KB · Pregleda: 109
Jel moguće da si odradio copy-paste ponude!? A to isto smo napisali Darko i ja samo 2 posta iznad

"-Word- Kreirajte, doterujte i delite divne dokumente" haha


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja uzeo office 365 preko gigatrona. Jos imao neke bodove od ranijih kupovina tako da me ceo paket za prvu god kostao 1400 din.
Po meni najbolja varijanta. Cloud storage i legalni office.
 
Hvala vam puno.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno