Šta je novo?

koji i3 za socket 1155 uzeti, upgrade sa intel celeron G530

kefalo81

Slavan
Učlanjen(a)
26.04.2008
Poruke
1,523
Poena
350
Procesor koji imam je Intel celeron G530, sandy bridge , socket 1155.
Ploča koju imam je ova http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Pr...oryID=1&DetailName=Feature&MenuID=103&LanID=0
To je ova mašina iz potpisa. Napajanje za nju je LC POWER 420w.
Rama imam 2x2 gb.

Problem je isti kao i iz ove teme, AMD mašina je sredjena prelaskom sa athlonII 7750be na phenomII x3 720.
http://forum.benchmark.rs/showthrea...I-ili-athloon-II-i-sa-koliko-jezgra-šta-uzeti

G530 ozbiljno zaglupi kod multitaskinga gdje mislim na chrome sa 15 tabova i jedna nezahtjevna igra clash of clans koja se igra preko nekog emulatora ili tako nečeg.

Ta igra koju igram je clash of clans i igra se preko emulatora. Inače i bez te igre kada chrome ostane upaljen veoma teško se budi tj. veoma sporo prelazi iz taba u tab.

Moj budžet je 100 EUR-a, za upgrade procesora.

Moja pitanja su:
1. Koji i3 uzeti i da li uzimati i3 ili nešto je nešto slabije dovoljno za moje potrebe a to je net, office i ponekad film i muzika. Ništa više od toga se ne radi osim ove igrice.
2. Da li će mi i3 biti dovoljan za multitasking jer ima samo 2 jezgra
3. Da li će mi trebati kuler jači od stock kulera ? KUćište mi je prilično malo.
4. Novo ili polovno ?

Unapred se zahvaljujem na odgovoru.

PS: planiram i upgrade rama sa 4gb na 8gb.
 
Ako nadjes uzmi najeftiniji i3 za 1155 platformu, a box kuler ce da zavrsava posao bez problema. Razlika izmedju g530 i bilo kog i3 procesora je vidljiva tokom rada,a za to tvoje ima da radi odlicno bre.
 
imam ponudu za i5 3350p na 3.1GHz za 100eur-a i moj G530 iz naslova.
Jel to ok ponuda?
Gledao sam plocu i nema tog proc. medju podrzanim al ima 3330p.
Da li moze ili ne taj procesor? To pitam pod uslovom da je ponuda korektna.
Kakav je u odnosu na 2500k?
 
Poslednja izmena:
Na oglasima je slaba ponuda,tj. ima ali je skuplje. Razmišljam da naručim preko alija jer mi je i phenom x3 720 naručen od tamo i sve radi. A izašlo me značajno jeftinije. Jedino ta carina. Možda da zamolim da stave manju cijenu na paket. Nisam pametan.

Ovaj lik što mi nudi i5 3350p je serviser što mi uliva povjerenje, sigurno zna šta prodaje.

PItanje.
Ako taj proc. i5 nije na listi podržanih, ali je npr. 3330p koji je po potrošnji identičan, da li ja mogu da uzmem taj i5, da ga bocnem i vidim hoće li proraditi.
Može li nešto krenuti naopako, da čovjeku ne spržim proc. i potrošim uludo 100 EUR-a.

Evo spiska podržanih procesora.
http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Pr...oryID=1&DetailName=Feature&MenuID=103&LanID=0
 
cek cek, sada malo citam na it svetu, kaže oznaka p nema integrisanu grafiku a koliko ja znam u to vrijeme 1155 je bila novina sto je grafika bila u procesoru?
Jel grijesim.
Pitam jer ja nemam uopste grafiku, tj. imam integrisanu.
Sta ce meni onda biti grafika ?
Napajanje mi je lc power 420w 12cm ventilator.
AKo se zeznem i uzmem proc. bez grafike i to ce mi biti dodatan trosak a ogranicen sam napajanjem jer je socijala.

Da li onda da se držim ko pijan plota spiska podrzanih procesora ili ?
 
Jel ima još neka slovna oznaka osim P da se ne nasukam.
Vidim ovaj sa P je osjetno jeftiniji od ostalih i5 procesora.

Kakva je integrisana na i5. Jela jača od AMD HD3200. Ja o njoj imam samo riječi hvale, naigrao sam se na njoj baš baš.
 
EDIT:

Na intel mašini imam i xonar dx, ploča je mikro ATX tako da bi bila gužva i sigurno bi bilo interferenci na kvalitet muzike što hoću da izbjegnem jer mi je trenutno xonar dx primaran DAC.

A i napajanje mi je slabo da napaja i grafiku dodatno pored i5.
 
Ne, nema greške sa drugim i5, sa ili bez K.

Modeli sa K imaju malo jaču grafu od onih bez K (HD2000/2500/3000/4000). Nemam sada direktna poređenja ali su sve te grafe nešto do dosta jače od HD3200.
 
Poslednja izmena:
imam ponudu
i3 2100 za 50EUR-a + moj celeron G530 1155 socket.

Jel to ok.
Imao sam ponudu za duplo više novca i5 bez integrisane grafike.
Problem kod tog je što ja uopšte nemam grafiku a napajanje mi je lc power 420w.
Da li je razlika para vrijedna.
 
50 e na i3 sendisu sa hajpertredingom nije puno,dobar je to apgrejd.mozda bi mogao nesto bolje da prodjes da prodajes pa da pregovaras sa kes lovom u rukama,ali kapiram da ti ovo najvise odgovara jer ne ostajes bez proca i samim tim kompa.
 
Ja gledam zauzetost sistema i tu mi je nakog upgrade-a rama sa 4 na 8gb proc postao usko grlo.
A nekako za SSD mislim da je benefit više brzina dizanja sistema nego sto je to korisno za igricu koja se igra online.

Ovaj emulator mi jede resurse, računar se zaguši kad ga pokrenem, mada je bolje kad sam napravio upgrade ram-a.
 
kakva bre igra,sam odziv racunara u bilo kojem tasku je vredno para.najbolje da sednes za neki komp sa ssd-om,pa ce ti se samo kazati sve ovo sto trubimo po forumu o ssd-ovima.ja vise ne mogu ni da sednem na komp sa sistemom na standardnom hardu,mucenje mi je bilo sta da radim,igre igraju najmanju ulogu.
 
+1 upravo to,danas vise se isplati da se kupi ssd nego li procesor, bolje da cuvas taj G530 i nadogradis ssd i videces razliku kao da si kupio i7
 
Poslednja izmena:
ok kupiću i jedno i drugo.
moja logika je da ipak pravim upgrade jer je jeftinije nego prodati i preći npr. na 1150 platformu, naročito što su kod nas komponente skupe.
Ja sam AMD mašinu iz potpisa upgrade-ovao sa 2gb rama i sa Athlon x2 7750be prešao na Phenom x3 720 i računar je puno puno agilniji.
Tu sam došao do maksimuma jer imam samo dva slota za memoriju. Jedino grafičku da ubacim ali ne znam koliko će mi to pomoći za office osim što će mi osloboditi 256mb ram-a koje koristi integruša.
Da i SSD će ići, makar od 120GB.
Ovu intel mašinu sam sa 2x2gb na 1333MHz i cl9 upgradeovao na 2x4gb Patrion Viper3 na 1866MHz i cl10 i računar je takodje puno odzivniji, čak toliko da ne osjećam potrebu za upgrade ali znam da kad prodje vrijeme moj celernon neće vrijediti ništa a procesor ću teško naći, tako da je sad čas.

I mislim da se načelno upgrade više isplati nego prodaja kompa i kupovina svega novog nakon isteka garancije.
Govorim u finansijskom smislu.
 
Nazad
Vrh Dno