Šta je novo?

Koji gtx 260 216sp?

Rapture

Slavan
Učlanjen(a)
10.08.2008
Poruke
4,694
Poena
485
Sta mi preporucujete od:

Palit GTX 260, 896MB, Sonic

MicroStar GTX260-T2D896

MicroStar GTX260-T2D896-OC

cena je priblizna ,sta je najbolje od ova tri?Ovo mi je najbolja i najjevftinija solucija,jer za razliku od 50 eura do 4890 dodavanjem iste na prodati 5000+ uparicu je sa calistom sto je bolje nego obrnuto:p

:wave:
 
Posto imam isti problem...
Ovih dana planiram da narucim iz A*** Comp. gtx 260 pa sam u dilemi koju:
Asus ENGTX260/HTDI/896M, SP216, 55nm NEW
Gigabyte GTX260OC, 896MB, GV-N26OC-896H-B, SP216
Palit GTX 260, 896MB, Sonic ???

I jos jedno pitanje: napajanje LC Power 6550GP2 550W, da li je dovoljno ili ne?!
 
Zavisi koliki su ti i ostali potrosaci, mada graficke trose najvise.
Mislim da bi trebalo biti dovoljno, uz neveliki overklok procesora, a mozda i nikakav oc graficke.
 
Danas sam u ponudi jedne firme video Gainward gtx 260 GS za nesto manje od 18.000 din, to bi valjda trebalo da je najbolje resenje?!
E sad, da li je to model sa 216sp? Kapiram da je hladjenje bolje nego kod referentnih modela ali me intersuje da li je, ako neko zna, kuler bucan i da li mogu oba venta da se kontrolisu tj. da li moze da se kontrolise broj obrtaja?
 
Chees, posle noci dodje jutro, ne znam dal' si cuo za to :D.
Zovi ujutru pa pitaj da li je to model sa 216 shader/stream procesora.
Dobio si poprilicno konkretne odgovore vec ;).

Oba kulera mogu da se kontrolisu.
 
Poslednja izmena:
Od tebe tek jedan:D, mada si vickast momak
Da rezimiram, Gainward-ov model bolji od Palit-ovog, asus-ovog i gigabyte-ovog - da ili ne? Bucna kartica ili ne? :)
A inace zvacu ujutru pa ti javljam!
 
Da sam na tvom mestu verovatno bih eliminisao Palit i Gainward iz price i to iskljucivo zbog kulera (i to Palit pre Gainward-a jer daje 2 godine garanciju za razliku od ostalih koji daju 3). Nailazio sam na oprecna misljenja oko njega, neki kazu da je bucan, neki kazu da se ne cuje, ali ono sto je sigurno je da topao vazduh ostaje u kucistu. Ne vidim razlog zasto je menjan referentni kuler koji prati 260/280/285GTX i koji je pokupio sve pohvale i za koji nisam nigde procitao ni jednu zamerku. Takav kuler je tih, hladi odlicno i izbacuje sav topao vazduh direktno van kucista. Dakle ostaju u kombinaciji Asus i Gigabyte. Asus je uradjen u 55nm, a Gigabyte u 65nm. Iako na jednoj strani 55nm mozda deluje kao bolja kupovina (standardna prica, manji/noviji proces izrade -> manje se greje -> manje trosi -> verovatno veci OC potencijal), na drugoj strani karte u 65nm bije glas da su odradjene kvalitetnije (koliko se secam prica se odnosila na viseslojni PCB i bolju naponsku sekciju, mada je mozda jos nesto ustinuto). Dakle okreni/obrni, sistemom eliminacije ja bih najverovatnije isao na Gigabyte (koji je usput i fabricki overklokovan pa ako nemas nameru da se bavis tim dobijas kartu par procenata brzu od referentnog 55nm Asusa).

P.S.
Prica o debljini PCB-a na novim 260GTX je vodjena u ovom topiku pa prostudiraj ako zelis:
http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=167087

Ukratko:
nvidia is planning to keep "improving" the design as we currently know it, and we’re talking about redesigning a PCB, which should result in lower production costs. By the end of last year, the GTX 260 got a smaller and cheaper 55nm chip, and at the same time Nvidia started using the new P654 design that replaced the older P651, which housed the 65nm GT200 chip. Initial design featured 14 layers, the current has 10 whereas the new P897 PCB design will feature only 8 layers. You’ll easily tell the future design as the PCB is 1.5cm shorter.
 
Poslednja izmena:
Uf ti ga bas zabiberi:zgran:
Nije mi bas najjasnije ova za gainward i palit da topao vazduh ostaje u kucistu?
Za gigabyte kartu sam citao neki review u kom pise da karta radi na default vrednostima a OC u imenu odnosi se na to da ima 216sp.
 
I ja imam u planu kupiti neki gtx 260 sp 216 ali koji ni sam ne znam.Naravno mislim na proizvodjaca.Mislio sam na gigabyte gtx 260.Sta vi mislite o ovom modelu?
 
Sve ti je to isto, referentni dizajn, osim nekih modela. OC verzije ti garantiraju bolji overclock, ali mozda ti se posreci i sa "obicnom" vrezijom.
 
Nazad
Vrh Dno