Šta je novo?

Periferni uređaji Koji gamepad za PC?

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

wladymeer

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2009
Poruke
3,787
Poena
505
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-4690 (3.5GHz)
Matična ploča
MSI H97M Eco
RAM
Patriot 16GB DDR3 800 MHz
GPU
NVidia GTX 1060 3GB
Storage
Samsung 840 Evo 250GB • Gigabyte GP 480GB • Hitachi HDD 2TB
Zvuk
SSL 2+ • JBL LSR305
Monitor
Hisense H39A5100
Ostale periferije
Audio Technica M50x
Laptop
Apple Macbook M1 (16/256)
Tablet
iPad 2 / iPad 3
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S20 FE
Pametni uređaji
Soundpeats Sonic
Steam
djedroid
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Postalo mi je malo muka da preko x360ce bacam kockice koje igre će raditi a koje neće.

Koja je najproverenija a najjeftinija kupovina za PC igre da rade po plug-n-play principu?

Naleteo sam na ovaj oglas pa nemam pojma jel ima nešto na šta treba da obratim pažnju i da li je original u pitanju ili to za moje potrebe nije ni bitno?
 
Rešenje
Ništa, ako neko ima Xbox kontroler (idealno Xbox360 jer vidim da je One S gamepad ~65€) i ne mrzi ga da isproba ovo su igre gde sam imao problem da namestim x360ce za Natec Genesys P33 da radi:

Unravel Two
Cyberpunk
Witcher 3
Ghostrunner
Hellblade
39 Days to Mars

Zanima me da li ove igre sa Xbox360 gamepadom rade po plug-n-play principu
Hvala na pomoći!
Kao što rekoh, poenta ovog xbox360 sa kabelom je upravo taj plug-n-play; sa ove liste sam witchera 3 prešao (više puta al nwm), ali glavu dajem da i sve ostale moraju na njemu da radi onako kako je zamišljeno. Sa onim novijim bežičnim (one s) sam već npr imao problem u nekim igrama (ali njega doduše nisam nikad probao da spojim kabelom). Sad imam ovaj najnoviji, iskreno...
Jes' da nije gamepad - al sluzi istoj svrsi donekle, da li je neko mozda probao one mini-tastature samo za levu ruku (Razer Tartarus/Tatarus?) ili nesto tome slicno;
Koliko/ako je apstraktno za koriscenje i da li je korisno imalo ili je mamipara.
 
Nije mi bilo teško pa sam isprobao one Xbox kopije koje imamo na oglasima + neki Spartan Gear Oplon (beli model je baš jako lep). Oba su jako fino uradjena i ergonomski i po pitanju materijala i rade na svim igrama.

Medjutim, imaju identičan problem - desni analog nije u stanju da izvede "finije radove" pa to izgleda ovako:


Odnosno ako igrate FPS dok vrtite u krug umesto da nišan ide u krug, pravi kvadrat manje-više.

Zaključak: kod nas kao da ne postoji neki jeftini kontroler a da radi kao original Xbox.

Ako igra nema potrebu da gadjate uglove manje od 45-stepeni mogu biti zgodna zamena pogotovu ako nadjete polovno jer nemaju problem sa prepoznavanjem (oba su prepoznata kao Xbox 360 kontroler).
 
ko je mator kontroler idalje drzi cenu. Uzeo bi u razmatranje kupovinu bezicnog XBOX ONE S kontrolera i spojio ga sa obicnim usb na komp, dobijate bolji i noviji dzojstik.
Pozdrav svima,ueo bih gamepad za PC,za fifu23,2k23,tekken,neka voznja itd....Da li je dobar ovaj Logitech F710 ili da uzmem microsoft gamepad xbox wirless controlor,interesuje me kupovina gamepada da ga prikačim na pc i da igram,da ne moram da se zezam sa raznim dodacima 360ce i ostali....Hvala unapred :)
 
F710 je težak u ruci (zbog baterija) i svako malo se zaglupi povezivanje s kompom pa moraš da čupaš USB dongle i vraćaš (što kad imaš 4 logitech dongle-a s prednje strane kućišta je popriličan problem, jer moraš sve da čupaš, ne znaš koji je).

Imam 2 komada i nisam imao problema sa drift-om i ništa slično, ali kad sam prešao da Dual Shock 4 (zbog PS4) svanulo mi je.
 
Pozdrav, jel ima neko da koristi ps5 gamepad al na pc-u. Ne znam kako je najbolje da ga punim a da ne zeznem bateriju. Citao sam da ne valja da se puni na fast charge telefonskim punjacima, pa reko da vidim jel zna neko mozda tacno maks snagu i voltazu pa da trazim adaptere po fiokama, ili mislite da je najpametnije da ga punim samo na usb na kompu?
 
Pozdrav, jel ima neko da koristi ps5 gamepad al na pc-u. Ne znam kako je najbolje da ga punim a da ne zeznem bateriju. Citao sam da ne valja da se puni na fast charge telefonskim punjacima, pa reko da vidim jel zna neko mozda tacno maks snagu i voltazu pa da trazim adaptere po fiokama, ili mislite da je najpametnije da ga punim samo na usb na kompu?
A kako ga povezuješ sa PC bežično ili kabl? Ako je kabl automatski se puni dok je povezan.

Mislim da je USB komp prilično sigurno rešenje.
 
A kako ga povezuješ sa PC bežično ili kabl? Ako je kabl automatski se puni dok je povezan.

Mislim da je USB komp prilično sigurno rešenje.
Pa do sad sam koristio ps4 dzojstike, imao sam ih 4 i igram preko bluetooth-a a punio na sta stignem, sta mi je pri ruci. Ako mi dolaze drugari onda sam kacio na sve slobodne sto nadjem. E sad sam kupio ps5 nov, pa ne bih bas da ga kacim na sta ne valja za punjenje bar u pocetku. :D
 
Pa do sad sam koristio ps4 dzojstike, imao sam ih 4 i igram preko bluetooth-a a punio na sta stignem, sta mi je pri ruci. Ako mi dolaze drugari onda sam kacio na sve slobodne sto nadjem. E sad sam kupio ps5 nov, pa ne bih bas da ga kacim na sta ne valja za punjenje bar u pocetku. :D
Ako ti nešto znači, slično razmišljam kao ti, PS5 dualsense ne povezujem na PC žično (DS4 povezujem), a punim ga na punjaču koji sam uzeo kad i konzolu.
 
ja sam kupio 2 dzojstika ps4 clone oni sa kineski sa KP, posle 3-4 meseca na jednom je R1 crkao :( sto se tice batterija ok su za jedno 3-4 sata igranja sigurno, i preko bluetootha ima verovatno neki mali dilej
imam i steam controller meni je on dojaja samo ne volim sto nije na punjenje nego na baterije,
ako neko zna neki bolji budzet controller neka javi :)
 
Nazad
Vrh Dno