Šta je novo?

Periferni uređaji Koji gamepad za PC?

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

wladymeer

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2009
Poruke
3,787
Poena
505
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-4690 (3.5GHz)
Matična ploča
MSI H97M Eco
RAM
Patriot 16GB DDR3 800 MHz
GPU
NVidia GTX 1060 3GB
Storage
Samsung 840 Evo 250GB • Gigabyte GP 480GB • Hitachi HDD 2TB
Zvuk
SSL 2+ • JBL LSR305
Monitor
Hisense H39A5100
Ostale periferije
Audio Technica M50x
Laptop
Apple Macbook M1 (16/256)
Tablet
iPad 2 / iPad 3
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S20 FE
Pametni uređaji
Soundpeats Sonic
Steam
djedroid
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Postalo mi je malo muka da preko x360ce bacam kockice koje igre će raditi a koje neće.

Koja je najproverenija a najjeftinija kupovina za PC igre da rade po plug-n-play principu?

Naleteo sam na ovaj oglas pa nemam pojma jel ima nešto na šta treba da obratim pažnju i da li je original u pitanju ili to za moje potrebe nije ni bitno?
 
Rešenje
Ništa, ako neko ima Xbox kontroler (idealno Xbox360 jer vidim da je One S gamepad ~65€) i ne mrzi ga da isproba ovo su igre gde sam imao problem da namestim x360ce za Natec Genesys P33 da radi:

Unravel Two
Cyberpunk
Witcher 3
Ghostrunner
Hellblade
39 Days to Mars

Zanima me da li ove igre sa Xbox360 gamepadom rade po plug-n-play principu
Hvala na pomoći!
Kao što rekoh, poenta ovog xbox360 sa kabelom je upravo taj plug-n-play; sa ove liste sam witchera 3 prešao (više puta al nwm), ali glavu dajem da i sve ostale moraju na njemu da radi onako kako je zamišljeno. Sa onim novijim bežičnim (one s) sam već npr imao problem u nekim igrama (ali njega doduše nisam nikad probao da spojim kabelom). Sad imam ovaj najnoviji, iskreno...
Apsolutno najbolja opcija. Taj 360 sa kabelom je ubedljivo najbolja opcija i jedini džojstik koji je napravljen da radi bukvalno identično sa igrama na PC kao da si ga ubo u konzolu. Obzirom da nije nov, kontam da je ok cena.
 
Nije to original dzojstik iz oglasa, original ima mogucnost da se odkaci usb. Evo slika kako izgleda original dzojstik.

oHOj9mX.jpg


Iako je mator kontroler idalje drzi cenu. Uzeo bi u razmatranje kupovinu bezicnog XBOX ONE S kontrolera i spojio ga sa obicnim usb na komp, dobijate bolji i noviji dzojstik.

Uzeo vise komada od ovog coveka i svi su vrhunski ocuvani i najbitnije sve radi na njima:

 
Poslednja izmena:
Meni se isto najbolje pokazali original XB360 joypadi sa kablom. Znači sa njima nika problem, koji god Windows da je bio u pitanju.
 
^ Ček bre, iz prethodnih postova se može zaključiti da npr. sa orginalnim PS4 džojstikim priključenim na PC preko USB kabla neko ima problem?
Ja lično koristim taj džojstik i x360ce i nikad ni sa jednom PC igrom nisam imao problem.
Jedini problem je što neke igre ne podržavaju oznake sa PS4 dugmića, ali ni to nije problem jer se
xy
ab
raspored mnogo lakše pamti, ni ne moraš gledati u džojped šta pritišćeš...
 
Po toj logici zašto pojedine igre imaju problem sa x360ce setupom a druge ne?
Konkretno, Salt and Sanctuary radi a, 39 Days to Mars, Unravel Two i Helldivers neće.

Iskreno Xbox gamepad mi je užasno odbojan zbog trigger dugmića, ali pomisao da čak ni Logitech F serija neće raditi 100% me tera da se odreknem komfora radi pouzdanosti.

Zato tražim najjeftinij način da prebrinem svaku pomisao da po pola sata-sat gubim na nameštanje x360ce u nedogled i što je najgore neuspešno.
 
Do sada sam naucio da nema jeftinih stvari a dobrih, bolje uzmi neki krsten kontroler i zavrsi bilo kakvo razmisljanje oko podesavanja. Iskreno meni najvise odgovara od xbox360 i one kontroler, imao sam ps4 kontroler ali posto imam debele sake onda mi je isti mali u ruci dok ovaj sada mi je savrsen oblikom i tezinom. Da nije toliko skup ps5 dual sense uzo bih jedan ali nemam bas toliko para na bacanje a i ne igram toliko igara na istome da moram bas toliko puno para da ulazem.

Prati malo oglase zna da se pojave ovi bezicni kontroleri za po 2800-3200 dinara.
 
Pratiću, samo se ponadao da možda može da se pronadje i nešto i do 2.000 jer mi poprilično vredja inteligenciju da kompatibilnost plaćam više nego duplo obzirom da se upotrebljiv gamepad može naći već za oko 1000-1200din. Imam recimo Natec Genesys P33 koji mi savršeno leži, ali džaba.

Da li je neko isprobao ove XBOX kopije kako rade po pitanju kompatibilnosti?
 
Pokusaj da vidis te kopije, pa ako neka naleti da je kod tebe u gradu da odes da probas ili vidi neko ko prodaje svoj dzojstik ne nakupce da pitas jer njih da pitas da li moze da leti oni ce reci da moze samo da prodaju robu. Nego nadji nekoga ko prodaje svoj licni kontroler pa ga zamoli da ti u poruci prenese neko svoje iskustvo. To ga bar ne kosta nista osim vremena da ti odgovori na par jednostavnih pitanja pa ko zna mozda se dogovorite za trgovinu.
 
Vozim ovaj vec nekih godinu dana (mislim da se zove XBox Elite), solidan kontroler za Win:
IMG_20210308_135422.jpg
 
Ako bih išao prema toj cifri onda bih uzimao PS4/PS5 - nikad se neću navići na AB XY oznake pa ako dajem te pare onda makar da dam za jezik koji mi je blizak :D
 
Po toj logici zašto pojedine igre imaju problem sa x360ce setupom a druge ne?
Konkretno, Salt and Sanctuary radi a, 39 Days to Mars, Unravel Two i Helldivers neće.

Iskreno Xbox gamepad mi je užasno odbojan zbog trigger dugmića, ali pomisao da čak ni Logitech F serija neće raditi 100% me tera da se odreknem komfora radi pouzdanosti.

Zato tražim najjeftinij način da prebrinem svaku pomisao da po pola sata-sat gubim na nameštanje x360ce u nedogled i što je najgore neuspešno.
Druže izvini potpuno sam zaboravio da sam pre izvesnog vremena batalio x360c i prešao na DS4Windows, sa tim programom nikad nisam imao problem, radi besprekorno...
 
Elite je vrhunski kontroler ali nazalost ispod 50 evra ne moze da se nadje, ako neko ima srece i vidi ga ispod te cene neka ne razmislja nego neka kupuje.
Ne bih ni ja - al sam imao favorizovan splet okolnosti - lik ga prodavao bez ikakvih pecuraka i dodataka za izmedju 5 i 6k, ne secam se, dobio sam kabl i futrolu; devojka narucila s aliexpressa za 10e ceo set sa dva mala srafcigera, 3 seta pecurki, onih samaraljki iza itd.
Job done.
 
Druže izvini potpuno sam zaboravio da sam pre izvesnog vremena batalio x360c i prešao na DS4Windows, sa tim programom nikad nisam imao problem, radi besprekorno...
Aha?

Pa to je lepo za čuti, imam par ljudi koji imaju PS4 u okolini pa možemo da probamo. Svakako planiram da kupim PS5 u nekom momentu pa PS4 gamepadovi mogu dobro da dodju kao pomoćni za igre koje ga budu podržavale.

Pretpostaviću da je i ovo kopija :D
 
Od jeftinijih plug-n-play (tj. XInput) varijanti baci pogled na Logitech F310 i Redragon G807.

Ja sam ih uzeo na KP za 2.5K i 1.5K respektivno, baš da se ne bih zezao sa x360ce i zadovoljan sam.

Mogu da probam večeras Unravel Two jer je imam instaliranu, pa da ti javim da li radi, ali sam prilično siguran da radi bez problema.
 
@wladymeer

Upravo probah Unravel Two i sa Logitech-om i sa Redragonom... i interesantno je da ne radi :) Nisu uspevale ni kombinacije da uključim gamepad nakon ulaska u igru, switch-ujem sa XInput-a na DirectInput, pa nazad... Kao da je ova igra osuđena na x360ce emulator, pomoću kog sam je igrao sa matorim gamepad-ovima, pre kupovine ova dva.

Neobično mi je jer nisam imao problem ni sa jednim od ova dva gamepad-a u drugim igrama, a probao sam ih dosta u zadnje vreme (Tricky Towers, Overcooked 2, Team Sonic Racing, Death Squared, NBA 2K21, Degrees of Separation...), sve je radilo perfektno out-of-the-box. Tako da mi deluje da je do igre, mada nisam probao 39 Days to Mars i Helldivers da bih mogao da izvodim neki opšti zaključak.
 
Ja koristim GameSir T4 Pro. Windows ga preko bt veze prepoznaje kao Switch Pro kontroler i tako radi ziroskop. Ima i wifi dongl i tada ne radi ziroskop. Preko kabla se ponasa kao X360 kontroler. Mane su ziroskop, analogi generalno kvalitet dugmica. Ziroskop po aktivaciji driftuje gore levo i treba mu vremena da dodje sebi. Nije bas najprecizniji i dosta je osetljiv,takodje x osa preko ziroskopa nije ajbolje iskustvo. Analogi su neprecizni, okej za tps kretanje i okretanje kamere, za nisanjenje nisu dobri. Trigeri su kao analogni ali je osecaj pritiskanja maksimalno supalj. Bperi su isto bangavi. Posle 6 meseci trigeri skripe. Dugmici tu i tamo, dpad je los. Switch pro igre slabo prepoznaju, steam resava taj problem. Osim ako je igra sa Epica, onda mozete da se slikate jer ne moze se pokrenuti kroz steam. Betterjoy ne radi dobro sa ovim kontrolerom, ne radi gyro u cemu. Dodatni dugmici su dobri, ala elite kontroler ali su duplirani ABXY sto moz resiti reWASD koji sam juce kupio. On resava tamo gde steam ne moze.

Ko hoce ziroskop situacija je komplikovana. Kome ne treba onda Xbox One S kontroler.
Post automatically merged:

Ne bih ni ja - al sam imao favorizovan splet okolnosti - lik ga prodavao bez ikakvih pecuraka i dodataka za izmedju 5 i 6k, ne secam se, dobio sam kabl i futrolu; devojka narucila s aliexpressa za 10e ceo set sa dva mala srafcigera, 3 seta pecurki, onih samaraljki iza itd.
Job done.
Ko na aliju prodaje original alps analoge i druge dugmice? Hocu da probam da to presadim u ovaj T4 Pro jer je efektivno klon X box One S kontrolera uz dodatak elite back buttona.
 
Poslednja izmena:
Ništa, ako neko ima Xbox kontroler (idealno Xbox360 jer vidim da je One S gamepad ~65€) i ne mrzi ga da isproba ovo su igre gde sam imao problem da namestim x360ce za Natec Genesys P33 da radi:

Unravel Two
Cyberpunk
Witcher 3
Ghostrunner
Hellblade
39 Days to Mars

Zanima me da li ove igre sa Xbox360 gamepadom rade po plug-n-play principu
Hvala na pomoći!
 
Zasto bi gledao 360, kada je ovaj novi Series X gamepad verovatno najbolji gamepad, ako ne racunamo par njih koji kostaju preko 150e.
60e na KP izadje.
Daces preko 30e za polovan matori 360 kontroler koji je izakan...
 
Zasto bi gledao 360, kada je ovaj novi Series X gamepad verovatno najbolji gamepad, ako ne racunamo par njih koji kostaju preko 150e.
60e na KP izadje.
Daces preko 30e za polovan matori 360 kontroler koji je izakan...
Pa predpostavljam zbog cene, mada ima nas i koji preferiramo Xbox 360 gamepad naspram Xbox One. Ne kazem da je Xbox One gamepad los, imam oba, samo da mi se 360 vise svidja, a fala bogu pa i dalje ima dobro ocuvanih "polovnih matorih" gamepada da se kupe.
 
Radi se o tome da neću da dajem 60€ za casual offline co-op couch multiplayer na PCju.

Da je nešto kompetitivno ili profi, pa i da razumem. Ovako, imam ozbiljnu logičku grešku kada shvatim da treba da
platim 3-4 za par linija koda koji su za samu igru nebitni jer bi apsolutno isto radila i bez XInputa. A ima igrica koje su svesni toga (tipa Tony Hawk Pro Skater remake) i koje najnormalnije podrže i te "no-name" kontrolere. I iskreno me vredja što naši lihvari prodaju uopšte kontrolere koji ne ispunjavaju PC standard. Mada, kad vidim da ni Logitech F310 nije podržan, ne znam zapravo ni koga više da psujem.

Na sve to, ne znam kakav je Xbox, ali Sony džojstici pa makar bili i polovni mogu da potraju godinama bukvalno, pogotovu ako se ne igra intezivno.

Ako već budem išao u tom pravcu kupiću PS5 i uzeću gamepad usput za obe platforme.

Gledam da izbegnem to, jer, ponavljam, treba da kupim dva gamepada i ne, ne daje mi se 100-120€ za povremeno igranje na PCju.
 
Pa predpostavljam zbog cene, mada ima nas i koji preferiramo Xbox 360 gamepad naspram Xbox One. Ne kazem da je Xbox One gamepad los, imam oba, samo da mi se 360 vise svidja, a fala bogu pa i dalje ima dobro ocuvanih "polovnih matorih" gamepada da se kupe.
Ne One, nego Series X, novi gamepad koji je izasao sa novim Xbox Series X.
Manji je, zgodniji za ruku i sva mehanika je unapredjena, laksi je, a u isti vreme kvalitetniji. Prvi put da ga porede sa Elite 2 kontrolerom po osecaju(nisu bas za poredjenje funkcionalno, Elite 2 ima zasto kosta koliko kosta).

Xbox kontroler je bolji od PS.

@wladymeer
Ebg, gore si nabrojao sve SP igre, pa sam mislio da ti jedan treba.
 
Unravel i 39 days su co-op

Naveo sam SP igre jer su mnogo veće šanse da ih trenutno neko igra pa da moze da podeli iskustvo.. Na ovim igricama makar dubio na trepavicama ne bih uspeo da pokrenem gamepad :(
 
Ja koristim GameSir T4 Pro. Windows ga preko bt veze prepoznaje kao Switch Pro kontroler i tako radi ziroskop. Ima i wifi dongl i tada ne radi ziroskop. Preko kabla se ponasa kao X360 kontroler. Mane su ziroskop, analogi generalno kvalitet dugmica. Ziroskop po aktivaciji driftuje gore levo i treba mu vremena da dodje sebi. Nije bas najprecizniji i dosta je osetljiv,takodje x osa preko ziroskopa nije ajbolje iskustvo. Analogi su neprecizni, okej za tps kretanje i okretanje kamere, za nisanjenje nisu dobri. Trigeri su kao analogni ali je osecaj pritiskanja maksimalno supalj. Bperi su isto bangavi. Posle 6 meseci trigeri skripe. Dugmici tu i tamo, dpad je los. Switch pro igre slabo prepoznaju, steam resava taj problem. Osim ako je igra sa Epica, onda mozete da se slikate jer ne moze se pokrenuti kroz steam. Betterjoy ne radi dobro sa ovim kontrolerom, ne radi gyro u cemu. Dodatni dugmici su dobri, ala elite kontroler ali su duplirani ABXY sto moz resiti reWASD koji sam juce kupio. On resava tamo gde steam ne moze.

Ko hoce ziroskop situacija je komplikovana. Kome ne treba onda Xbox One S kontroler.
Post automatically merged:


Ko na aliju prodaje original alps analoge i druge dugmice? Hocu da probam da to presadim u ovaj T4 Pro jer je efektivno klon X box One S kontrolera uz dodatak elite back buttona.
Aj pitacu je kad zavrsim s poslom, ako ima url negde sacuvan.
 
E, a ima li neko iskustva sa PS3 džojsticima na PCju?

To su mi iskreno najdraži kontroleri ikada, sećam se da je bio neki program koji kao "radi", ali pojma nemam kako je u praksi zaista.
 
Ništa, ako neko ima Xbox kontroler (idealno Xbox360 jer vidim da je One S gamepad ~65€) i ne mrzi ga da isproba ovo su igre gde sam imao problem da namestim x360ce za Natec Genesys P33 da radi:

Unravel Two
Cyberpunk
Witcher 3
Ghostrunner
Hellblade
39 Days to Mars

Zanima me da li ove igre sa Xbox360 gamepadom rade po plug-n-play principu
Hvala na pomoći!
Kao što rekoh, poenta ovog xbox360 sa kabelom je upravo taj plug-n-play; sa ove liste sam witchera 3 prešao (više puta al nwm), ali glavu dajem da i sve ostale moraju na njemu da radi onako kako je zamišljeno. Sa onim novijim bežičnim (one s) sam već npr imao problem u nekim igrama (ali njega doduše nisam nikad probao da spojim kabelom). Sad imam ovaj najnoviji, iskreno sam ga tipa 15 minuta koristio preko bt veze pa nisam stigao da testiram; doduše niti imam vremena niti dovoljno jaku mašinu za ozbiljnije igre poput ovih sa spuska.

Sve u svemu vijaj taj 360 (čak je ponogima i bolji ergonomski od novog s). Ja sam moj poklonio nekome ovde na forumu nedavno, skroz upotrebljiv bio (malo pečurke uzguljene ali radio).
 
Super, rešena kupovina onda.

Ako neko slučajno ima iskustva sa PS3 gamepadovima, nek baci komentar, čisto zbog teme ako neko bude imao slične potrebe.
 
Nazad
Vrh Dno