Šta je novo?

Koji e-mail klijent da instaliram na poslu?

infomen

Cenjen
Učlanjen(a)
06.09.2012
Poruke
78
Poena
159
Koji e-mail klijent da instaliram na poslu? Trebao bi mi neki koji ima mogućnost automatskog preuzimanja poruka kao i bekup poruka.
 
Ja na poslu koristim Thunderbird i prezadovoljan sam.
 
Jer znaš možda kako da ga podesim da kada se pali računar bude u startupu i da na određeno vreme automatski skida poruke.
 
Jer znaš možda kako da ga podesim da kada se pali računar bude u startupu i da na određeno vreme automatski skida poruke.

Prekopiras precicu u Startup folder, Start -> More Programs -> Startup
 
Mozs i operu da koristis.
 
Od placenih, Outlook 2010, sjajno radi, pogotovo za one koji se kace na Exchange, dok je recimo problematicno kacenje na Gmail sa 2step sertifikacijom(do dana danasnjeg ne uspeh da se nakacim)... Dok sa TB nisam mogao da prodjem autentifikaciju na Exchange(svi parametri double and triple checked)

Da rezimiram: Generalno najbolja free varijanta je TB, od placenih, po meni Outlook, pogotovo ako se kacis na MS servise.
 
Da rezimiram: Generalno najbolja free varijanta je TB, od placenih, po meni Outlook, pogotovo ako se kacis na MS servise.

Istina. Pogotovu što je podešavanje mail-a prosto k'o pasulj sa novijim verzijama ovog mail clienta (mislim na TB). Ukucaš samo mail adresu, svoje podatke, lozinku i gotov pos'o.
 
Poslednja izmena:
Koji e-mail klijent da instaliram na poslu? Trebao bi mi neki koji ima mogućnost automatskog preuzimanja poruka kao i bekup poruka.
Bekap poruka (tj. ne samo poruka vec svih podesavanja) je prost da ne moze biti prostiji, i svodi se na kopiranje profiles foldera.
Dakle i od mene preporuka za Thunderbird.

Jer znaš možda kako da ga podesim da kada se pali računar bude u startupu i da na određeno vreme automatski skida poruke.
U Account Settings, pod Server settings, cekirati Check for new messages every X minutes. :)
 
Po meni najbolji i najozbiljniji e-mail klijent je The Bat! Professional .
 
Poslednja izmena:
Ajde malo drugacije pitanje:

Kako da namestim da server sam forwarduje svaki mail sa poslovne email adrese na moj gmail, nevezano od mog poslovnog kompjutera? Stvarno se izvinjavam ako je trivijalno pitanje, nikada nisam koristio email klijent na samom PCu, tako da ne znam ni kako funkcionise.. smarao sam se danas 2 sata sa time i uspeo sam da forwardujem samo tekst bez attachmenta, i to sa nekim greskama.

Takodje me zanima koje su uopste prednosti Outlooka 2010. u odnosu na Gmail?
 
Ja već duže vreme koristim Thunderbird i na poslu i kući i apsolutno sam zadovoljan. Na poslu imam bazu oko 5GB mailova i sve radi bez problema.

Ali, kako je Mozilla skoro objavila kako "usporavaju" razvoj Thunderbirda i da će se fokusirati samo na bezbedonosne ispravke i ispravljanje bugova, malo sam pogledao šta nam može biti eventualna alternativa.
http://lifehacker.com/5924072/thund...elopment-focus-on-security-and-stability-only

Jedino ozbiljno mi je delovao program, gle čuda, zasnovan na Thunderbidu, Postbox. Jedina mama mu je što nije besplatan, nažalost.
http://lifehacker.com/5924554/postb...y-999-is-a-perfect-alternative-to-thunderbird
http://www.postbox-inc.com/blog/entry/an_awesome_alternative_for_thunderbird_users/

www.postbox-inc.com
 
@ Supreme.50,

Ako si se odlučio za Outlook 2010, evo ti uputstvo kako automatski namestiti redirekt mailova drugim ljudima, zaista možeš puno toga odraditi preko outlook-a: http://www2.lse.ac.uk/intranet/LSES...crosoftOffice/outlook/Forward-your-email.aspx

Pošto mi imamo dignut exchange, kompletna AD kontakt lista je importovana u outlook, u mom slučaju 7k korisnika sa svim potrebnim podacima. Dalje, ima odlično arhiviranje i bekap mejlova na lokalnom drajvu, i još hiljadu drugih podešavanja na koje nisam naišao na gmail-u. Btw, gmail mi je primarni privatni mail, dok exchange i outlook koristim na poslu, i da mogu sve bih nakačio na outlook jer je stvarno toliko dobar ali zbog gremlina, gmail odbija saradnju sa outlook-om (samo kod mene, inače je potpuno podržan)
 
Hvala probacu u ponedeljak, bio sam zauzet ovih dana. Mada koliko vidim nesto slicno sam i probao vec, mozda isto ovo. Jel moram na poslu da probam, ili mogu kuci da podesim to? Da li je porebno koristiti taj mail vezan za server ili mogu i od kuce? I gde se cuvaju ova podesavanja, npr mail forwarding? Sta ce se desiti kada reinstaliram windows? Znam, stvarno glupa pitanja ali apsolutno se ne razumem u ovo, nisam imao potrebe za ovim, nemam ni dalje ali eto, moram.

Meni outlook ni ne treba jer mail ne koristim za klijente nego samo za kolege koje preferiraju Outlook vrv bas zbog toga sto si ti naveo, a i to je pravilo kompanije zbog backupa. Meni realno ne treba jer klijente ni nemam, hocu samo da dobijem mail u pisanoj formi i eventualno koji word/indesign dokument/link.
 
Nazad
Vrh Dno