Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Panda Cloud nije los, ima solidnu detekciju ali skoro pa i nema proaktivnu zastitu. Moj izbor su Comodo IS ili Qihoo360. Takodje BitDefender free nije los ali me nervira sto je sve na ''autopilotu''.
 
Ja koristim Panda Cloud na lt, na desctopu mi je Avira. Za Pandu imam najbolje misljenje, toliko je lagan da se ne oseca uopste, kao da ga nema. Vredi probati...
 
Ja se kao i većina držim Avasta, naravno ima i drugih antivirusa koji rade svoj posao kako treba. Jedina stvar koja mi se ne sviđa kod dotičnog Avasta jeste njegov plug-in, koji blokira Facebook like box na stranicama.
 
Evo upravo sam skinuo Avast sa jednog netbook-a i stavio BitDefender, i oseca se razlika, Avast definitivno trosi vise sistemskih resursa. Na jakim masinama je to neprimetno, ali Atom procesor i 2GB memorije lako pokazu sta je bloatware a sta sirovi AV.
 
Oseća se i na Celeronu 1000M!
 
Temp fajl Avire 2.7GB.

avira.png


Jel' joj se dešava ovo često?
 
Product version 14.0.2.286 09-Dec-13

Sasvim slučajno sam primetio. Pokrenuo cleaner i vidim temp 2.7 GB, ne znam da li se nakupilo vremenom ili je preko noći fantomski narastao.
 
Pozdrav!

Interesuje me da li neko ima iskustva sa Norton Internet Security 2014? Posto mi treba neki kompletniji AV softver za 2 racunara/korisnika naleteo sam na ovaj Norton za 28e na akciji...

Ima li neko iskustva koliko je ovaj Norton pouzdan, kako stoji sa detekcijom i gutanjem resursa i da li bolje resenje od kombinacije koju imam -Avast free AV+MB anti-malware free+ MS FW (vozio sam Comodo FW free ali mi je stvarao probleme tako da sam ga obrisao)? Inace sam do pre pola godine vozio Aviru IS za koju sam imao licencu na 18 meseci ali onda je poceo da brljavi... Presao na ovo sto sam naveo ali sam odradio skoro clean install i primetio da mi Comodo pravi probleme ovog puta....

U principu za taj novac bih mozda mogao da nadjem i GData ili Kaspersky AV (isto za 2 korisnika) ali znam da kaspersky zna da napravi probleme nekad, uspori komp ili odvali poprilican deo sistema prilikom deinstalacije (i jos uz to stvara probleme ako hocu nov da instaliram pa mi clean install windows-a ne gine)... Inace me interesuje neka All-in-one verzija AV softvera...
Inace vozim Windows 7 Ultimate ("narodnu" verziju) ako ista znaci....
 
Norton je u principu brz i relativno efikasan u zadnje vreme. Koristio sam ga neko vreme, ali sam prešao na Comodo IS. Norton uglavnom ne pravi probleme, osim ako nisu sjebali novu verziju.
 
Evo upravo sam obrisao Avast i nabacio trial verziju od 30 dana Norton Internet Security 2014... Videcu kako ce se ponasati pa cu odluciti u sledecih par dana...

Elem jedno glupo pitanje: uzeci u obzir da sam instalirao probnu englesku verziju NIS-a 2014, da li bih mogao da aktiviram sa tim kljucevima (direktnim unosom u program) koje bih dobio uz boxed verziju koju planiram da kupim ako je doticna nemacka verzija, tj da li bi kljucevi bili validni? U suprotnom moram da obrisem ovu englesku i instaliram doticnu verziju iz kutije? Nisam primetio da mogu mogu da izaberem jezik prilikom instalacije...

Mislim da ne bi trebalo da bude problema s obzirom da je samo lokalizacija za trziste ali opet, bolje pitati nego skitati...
 
Ključ bi trebalo da radi, do god je za adekvatnu verziju. Dakle ne može ključ za 2013 u 2014.
 
Inace iako imam ssd u lapu,evo odmah sam primetio da brze otvara stranice i ne gusi toliko browser kao Avast... I manje resurse guta.. Not bad...
 
Da li je moguce da je Avast kriv za totalno zabadanje sistema? Nekad POT plejer nece da otvori klipove po minut, nekad sta god pokrenem nece da se otvori, ono sto je do tad otvoreno radi, dakle ne zablokira se sve, ali novi programi nece da se pokrenu..
 
Da li je moguce da je Avast kriv za totalno zabadanje sistema? Nekad POT plejer nece da otvori klipove po minut, nekad sta god pokrenem nece da se otvori, ono sto je do tad otvoreno radi, dakle ne zablokira se sve, ali novi programi nece da se pokrenu..

Sve je moguce. Ugasi ga i videces da li je do njega.
 
Da li je moguce da je Avast kriv za totalno zabadanje sistema? Nekad POT plejer nece da otvori klipove po minut, nekad sta god pokrenem nece da se otvori, ono sto je do tad otvoreno radi, dakle ne zablokira se sve, ali novi programi nece da se pokrenu..

Meni je bio kriv za zabadanje YouTuba, pa moguce. On i AVG. AVG zbog njegovog "accelatora".
 
Otarasio sam ga se, sad skinuo Aviru i ne mogu da upalim real-time protection niti da skinem update. Ispratio sam i njihovo 'resenje' za ove probleme. O jbt, jel ima neki normalan AV..
 
^ Ima, Norton je jedan od njih :) NIS 2010-NIS 2014 i uzivas.
 
Hvala decjki, skidam Eset da se ne zezam sa krekovima na Nortonu.. mada vidim da ni Eset nije free, dammit! (jack bauer style)
 
Poslednja izmena:
U svakom slucaju uz njega evo vec 3,4 godine niakakvih situacija nisam imao.
 
Da ali malwarebytes je upakovao engine iz bitdefendera, ako se dobro secam da sam negde procitao.....
 
Nazad
Vrh Dno