Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Avast AV nije nista bolji od Comodo AV-a.
Sto se tice Bit Defender-a odlican je i pored njega preporucujem USB Immunizer http://labs.bitdefender.com/projects/usb-immunizer/overview/
Evo jos jedne slike sa jednog foruma.

Pogledajte prilog 103393

Koliko sam skontao Immunet i Roboscan koriste Bit Defender engine.

Pogledajte prilog 103394
http://www.roboscan.com/home/home_main.aspx

Pogledajte prilog 103395
http://www.immunet.com/main/index.html

Jeste bolji avastov. Nije da je Comodo los.
 
Poslednja izmena:
Mada je stvarno impresivno sta Comodo IS 6 nudi i to besplatno, Sandbox (i automatski i manuelni), Behavior Blocker, Virtual Kiosk (koji dodje kao izolovani operativni sistem)... DNS (mada nije nesto narocito efikasan, ipak nije lose). Jedino mu za ozbiljnu manu uzimam to sto ne moze iz karantina automatski da stavi u izuteke od skeniranja, nego mora da se ide rucno, jedno po jedno. I rupa s avast proxy je popravljena. S toga njihov kompletan ili samo FW (koji ukljucuje BB) sa antivirusom koji ima bolje potpise npr: avira, avast.
 
Ma moze comodo da nudi sta oce kad je drugorazredni po svemu....... po meni kao AV je iza Avasta i daleko iza Avire, Kasperskog itd
 
Ma moze comodo da nudi sta oce kad je drugorazredni po svemu....... po meni kao AV je iza Avasta i daleko iza Avire, Kasperskog itd

AV im je gori. Ali je ostalo odlicno, s toga Comodo FW (sve mogucnosti osim AV) i Avast, Avira ko sta preferira. U Avastu samo iskljuciti sandbox i njihob behavior blocker, da ne bude konflikta.

Ja na dektopu koristim ceo IS, a na laptopu Comodo FW i avast. Cisto da vidim razliku.
 
Aj' i ja da napiskaram nesto i da pohvalim Avira Free. :)
Sasvim mi dobro radi posao vec jako dugo, sto ranije na XP-u tako i sad na Win7.
Inace, na laptopu imam mnogo bolju zastitu - Linux Mint. :D
 


Svim fanovima BitDefendera, evo sada ima i besplatan. Napomena, nema 0-day zastitu, sto znaci ako nema potpis za to nece da reaguje. Za razliku od avast, i Comodo, koji imaju behavior blocker i sandbox, od cega Comodo ima bolje. Nisam nista pokupio vec duze vreme, ali zanimljivo avast jedini detektuje infected url na sajtu bivseg klana mog brata http://wotklanzmaj.somee.com/Onama.aspx. Ni Norton ni Comodo (doduse ako je ukljucen njihov DNS kompletno je blokira).
 
Не би да умањујем значај АВ, али и само хром је мени блокирао страну, али тек када сам покушао да уђем на њу:

Danger: Malware Ahead!
Google Chrome has blocked access to this page on wotklanzmaj.somee.com.
 
Не би да умањујем значај АВ, али и само хром је мени блокирао страну, али тек када сам покушао да уђем на њу:

Ja se ne bih oslanjao na to. Kao ni na to da znaju sta posecuju, jer upravo vecina legitimnih sajtova bude kompromitovana nekim linkom koji iskoci, i najebao si. Tipa godinama sam isao na piratebay, i nikad nije bilo nista, sajt je sam po sebi bio cist, ali se pre par meseci desilo da krene da otvara jos nesto, nakon cega je Norton odlepio. Samo treba da otvoris stranicu i iskoristice rupu u browseru, skinuti se, a da ni ne vidis.
 
Jel neko probao ovaj Roboscan?
Deluje OK.

Sto se tice Bit Defendera ne svidja mi se sto radi sken kad hoce i brise sta hoce bez pitanja.
 
Meni na nerve ide sto Comodo ne pita, glup nacin na koji stavljas izuzetke. Ali je ostatak fenomenalan. Nikad cuo za Roboscan, ne bih eksperimentisao sa tim, osim ako ne koristis virtuelnu masinu, gde ces da uporedis s necim sto znas da valja... Na YouTube kanal ThePCSecurity, ima svasta, u principu ga smatram za pouzdanog.
 
Poslednja izmena:
Avast, Avira, ovaj Bitdefender free nisam probao ali i stari je bio vrlo dobar, malo nervozan ali dobar.
 
avast sam imao i koristio je dobro, sada sam presao na nod32 koji mi je super..
 
Samo jedno kratko pitanje, da ne otvaram temu...
Treba mi neki firewall u kom mogu da vidim na koju adresu se jedna aplikacija konektuje, znači odlazna konekcija treba mi web ili ip adresa.
Ne koristim firewall pa nemam pojma oko njih, ali kontam da neki sigurno ima ovo.
 
Samo jedno kratko pitanje, da ne otvaram temu...
Treba mi neki firewall u kom mogu da vidim na koju adresu se jedna aplikacija konektuje, znači odlazna konekcija treba mi web ili ip adresa.
Ne koristim firewall pa nemam pojma oko njih, ali kontam da neki sigurno ima ovo.

Ako hoces samo da vidis na sta se konektuje, mozes da koristis Comodo KillSwitch, pod network.
 
Samo jedno kratko pitanje, da ne otvaram temu...
Treba mi neki firewall u kom mogu da vidim na koju adresu se jedna aplikacija konektuje, znači odlazna konekcija treba mi web ili ip adresa.
Ne koristim firewall pa nemam pojma oko njih, ali kontam da neki sigurno ima ovo.

Nije firewall, ali će ti poslužiti TCPView.
 
Hvala vam, snašao sam se već sa ashampoo firewall-om, pokazao mi je adresu i port.
 
Ali ''for the record'', nemojte instalirati firewall da bi videli adrese na koje se kači neki program, tcpview (koji se uporedo ne instalira) završava posao savršeno. :)
 
Mene ova besplatna avira udavi ovim prijedlozima, snizenjima i akcijama. Ajde da se pojavi jednom dnevno, nego se to konstanto se pojavljuje i to prozorčina čitav ekran. Ima li neki način da se to ugasi?
 
na ovo mislis :D

avira.jpg

koliko kisobrana vidite :p
 
Ja koristim Avast! ima jedno 2 godine i sve lepo tera, updejtuje redovno, nijedu gresku u sistemu nemam, ne blokira nista, ne kolje se s programima, net radi super, ne opterecuje sistem, sve u svemu odlican :)
 
Ja sam odusevljen sa eset smart security na mom tabletu od kako sam promenio firewall u "interaktivni mod", za svaku konekciju programcica trazi dozvolu sto je sjajno :D
 
Avast je postao previse alav za memorijom.
Eset je sjajan ali nije free.:(
 
Nazad
Vrh Dno