Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Od čega tačno štiti MCShield? Šta on pokriva u odnosu na Panda + Malwarebytes kombinaciju?
Stiti od prijetnji sa USBova, i ne samo da stiti, nego i uklanja malware sa USB-a. Ni jedan AV ne moze to odraditi kao MC koji je specijalizovan samo za to.

Stiti od USB stick virusa ali zar Panda nema vec tu zastitu u sebi? Sta ce mi onda MCShield ?

Panda vakcinise na taj nacin da onemoguci autorun.inf na USB-u i time onemoguci automatko pokretanje malwarea na USBu koji se "upisao" u taj autorun kad ustekas memoriju na racunar. Medjutim to nije uvijek dovoljno, ali bolje i to nego nista.
 
Poslednja izmena:
Ako imam oba kao sto imam, hoce li se oba aktivirati u isto vreme posto udenem USB stick?

Iskljuci Panda Vakcinu naravno.

Eto to ti je trenutno najLIGHTWEIGHTnija zastita koja se moze iskombinovati na trzsitu ako si ljubitelj iste (neko voli featurea dosta), sto ne znaci da si 100% siguran. Vodi se racuna i dalje i razum prvenstveno preovladava. :)
 
Poslednja izmena:
Iskljucio sam Panda vakcinu, znaci sada ubodem USB stick i sam se aktivira MCShield po defaultu? MCShield sam klasicno instalirao tipa next, next, next... :) Nisam cekirao nista spec, jel to to?
 
Iskljucio sam Panda vakcinu, znaci sada ubodem USB stick i sam se aktivira MCShield po defaultu? MCShield sam klasicno instalirao tipa next, next, next... :) Nisam cekirao nista spec, jel to to?

Da. Cim ubodes USB, automatski ga skenira i cisti ako sta treba i izbaci log mislim ako sta ocisti.
 
Sada sam na Pandi i bas mi se svidja a za anti malware tool je situacija toliko konfuzna da nema best varijante vec sam odustao od toga pa kada se "zarazim" trazicu resenje ovde i onde kao i uvek dosada nazalost :( Steta sto to Panda nema u sebi ugradjeno :(
Ako tražiš best zaštitu promeni operativni sistem.
Ne postoji tako nešto kao najbolja zaštita na windowsu.
 
Pogrešno si shvatio situaciju.
Čovek je pitao za preporuku
Jos jedna stvar, koja je najbolja moguca protekcija od spyware-a i malware-a, onih browser highjackera i slicnih gluposti dakle sve sto ne spada u viruse a pravi teske gluposti po sistemu?
preporučeni su Malwarebytes i još par odličnih rešenja
a za anti malware tool je situacija toliko konfuzna da nema best varijante vec sam odustao od toga pa kada se "zarazim" trazicu resenje ovde i onde kao i uvek dosada nazalost :(
Nisu mu dovoljni ili mu ne odgovaraju ili mu je situacija konfuzna.
Bilo kako bilo, na konto toga je komentar da best zaštita kao takva ne postoji na windowsu, pa ako traži takvu zaštitu nema mu druge nego da promeni OS.
 
Nod 32 + mc shield solidna kombinacija.
 
Tako je, to sve imam na laptopu. + sam povremeno koristio Emsisoft emergency i za Adw za tool barove po potrebi. Ccleaner cisti nepotrebno djubre i miran si. :)
 
Doduse mb ima neke bagove u poslednje vreme desava se ako nemas neki update da oce da restartuje pc i tako neke gluposti, inace super stiti sem sto ima tako neke cudne "tikove"
 
Prepirucujem jos Unchecky i Admuncher (bataliti istale ad blockere) mnogo znace. Sve je to malo, nezahtjevno a mega korisno.
 
Poslednja izmena:
Ok, stavicu Malwarebytes i to je to :) Znaci Panda 2015 + Malwarebytes + MCShield = dobitna kombinacija za prosecnog balkanca?
Malwarebytes real time možeš i da isključiš, samo povremeno da skeniraš. Trebalo bi da ti završava posao, nisam koristio nikada Pandu duže od pet minuta, jer mi se ne sviđa, pa ne znam kakva je u realnom radu.
 
Prepirucujem jos Unchecky i Admuncher (bataliti istale ad blockere) mnogo znace. Sve je to malo, nezahtjevno a mega korisno.

Prvi put cujem za ovaj Unchecky, daj nemoj zezati da si ovo instalirao? Ovo je za ljude koji instaliraju po sistemu next-next-next-next-finish.
 
Moja preporuka za comodo. Instaliran na vise racunara i odlicno radi.
 
Prvi put cujem za ovaj Unchecky, daj nemoj zezati da si ovo instalirao? Ovo je za ljude koji instaliraju po sistemu next-next-next-next-finish.

:D Od skoro instalirao, svgidjelo mi se. Ne instaliram naravo po tom principu (odcekiram sav dodatni nepotrebni software i opcije i toolbarove i sl. i nikad mi nije promaklo do sada), ali nekad se moze desiti da omanem, ili da neko drugi instalira nesto pa da mu promakne. Ko bi se kasnije rijesio toga.

Neka ga, ne smeta, sakrivena ikonica u systrayu, a zauzima RAM cirka 1MB, nista mi ne smeta, a moze biti od koristi, zato i preporucujem. Dosta njih ide na next-next pa iz tog razloga i savjetujem da se instalira...
 
Ja savetujem da se koristi minimalni nivo inteligencije i pameti. Kad je već imamo.
 
Ja instaliram "ručno", i sebi i drugima.
Po navici, u ranijim vremenima nije bilo drugih opcija.
Kad smo već kod toga, Ninite instaleri su 100% provereni i čisti, reputacija im (i zarada, postoji i pro usluga) zavisi od toga.
Tako da kome odgovara može i tako instalirati freeware popularne programe i biti siguran da dolaze bez "poklončića".
 
Da li vama Panda otvara onaj svoj pop-up za apgrejd na Pandu Pro? Mislim da ga pokaže jednom po paljenju računara, par minuta nakon paljenja.
 
Ajd evo i ja sam se registrovao pa ću vidjeti. Danas ne možeš ništa uraditi a da im ne daš email adresu :trust:
 
Nece te pojesti, niti si im neki bitan faktor, a i ne spamuju nista. Pa i za Avast mislim da jos treba email, ostali ne traze. :)
 
Nazad
Vrh Dno