Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Mozda sam i pogresno okrivio avast, izbrisao sam ga sa njihovim cistacem iz safe mode-a, i dalje ista stvar, stavio sam stariji flash, i dalje ista stvar.

Opera 12.16, Opera Next 18, Opera Developer 19, Cyberfox 25.1, Nightly 28 64-bit, Comodo Dragon 30, apsolutno u svakom na Vimeo zauzece 100%.

Jedino u IE11, radi na 30 do 40%. Ostao sam bez ideja sta je... :mad:
Ne bih znao šta je ali šta nije to je sigurno.
Hardverski ovo problem nije.

"system restore nema poente"
Uradi prvo system restore kao što sam ti predložio, izgubiti ne možeš ništa.

Šta god da je, ne pogadja @peja i mene, a verovatno i većinu članova.
Nije dakle ni do sajta ili tako nešto.

Jedino ume da se nosi IE11 s Vimeo.
A i sa browserima je sve u redu, u mom videu su korišćene najnovije verzije Firefoxa, Chromea i Opere.
 
Poslednja izmena:
Pazi to su dva nepovezana racunara, i jedina zajednicka stvar koju imaju je Win 7 i avast. Zato sam dosao do zakljucka da je on kriv.
Ovde sam uklonio avast i dalje ista prica, i potpuno me zbunjuje.
 
Moraš druge stvari probati, zato sam ti i pisao u prethodnim komentarima.
Ili to ili ostaviti kako je, ali samo od sebe je malo moguće da će se vratiti na staro.
Ako su radili bez tog problema ranije radiće i ponovo ali moraš ići na system restore, reinstal sistema ili neku treću opciju.
 
Ne vidim razlog zbog koga bi AV testirao video stream sa net-a. Sad sam proao kod mene .. zauzece procesora je 6-10%. Nemam nijedan AV. Firewall je standardni, windowsov.
 
Cim otvorim glavnu stranicu vimeo.com, nod odma zakucava 50% zauzece svih jezgara.
Ugasim potpuno Chrome i dalje ista stvar, do restarta nix. Sada sam im prijavio problem, pa neka se oni dalje akaju sa ovim.

Ovo je vise za temu verovali ili ne :D
Pada mi jos na pamet graficki drajver i sama HA u browseru.
 
Ne vidim razlog zbog koga bi AV testirao video stream sa net-a. Sad sam proao kod mene .. zauzece procesora je 6-10%. Nemam nijedan AV. Firewall je standardni, windowsov.

WEB Shield kod avasta testira stranice, za maliciozni kod, i malware prilikom download-a. Tako da moze da brljavi do mile volje.
Ispada da nije iskljucivo avast kriv, sada jos samo da ustanovim sta jeste.
 
Jel moguce da je Kaspersky Anti Virus toliki fail da mi je napravio 2Tb upisa na ssdu sa skeniranjem sistema? Dakle da ne verujes, imam storage WDRed 3TB sa gomilom ISO fajlova a Kaspersky sve to lepo raspakuje na sistemski disk, znaci napravio mi je 2Tb upisa na ssd za dve nedelje, da ne verujes prosto. Cisto da upozorim korisnike ako neko vec nije, mrzi me da citam temu od pocetka 215 stranica.
 
Jel moguce da je Kaspersky Anti Virus toliki fail da mi je napravio 2Tb upisa na ssdu sa skeniranjem sistema? Dakle da ne verujes, imam storage WDRed 3TB sa gomilom ISO fajlova a Kaspersky sve to lepo raspakuje na sistemski disk, znaci napravio mi je 2Tb upisa na ssd za dve nedelje, da ne verujes prosto. Cisto da upozorim korisnike ako neko vec nije, mrzi me da citam temu od pocetka 215 stranica.

:zgran: To je ludilo, mozes da mu iskljucis verovatno da ne dira ISO.
Ili da promenis na neki drugi.
 
^^
niceeee :)
ja uzeo KAV upravo :)

Cekam email jos....
nadam se :)

edit:
stigao kljuc, sve u redu :)
E sada posto ja imam vec to, treba li nekom :)
 
Poslednja izmena:
hehe, ma nije
imam Kingstona vec pooodavno a i KIS vec par godina....sve ok :)
 
Uzeo i ja jedan KAV. Da li je ovo skroz legalno za koriscenje u firmama ( msm na nasu inspekciju ) ?
 
Imam par prijatelja koji koriste u firmi, i za sada nisu imali problema....
E sada da li ih niko nije cackao ili ne, ne znam :)
Znam za Office da ima privatne i korporativne licence, pa to ne moze... Za Kaspera msm da moze
 
Mislim da je licenca za PC. Dakle, nije bitno da li je Windows Home ili Pro ili KAV - imas licencu za taj PC i to je to. Office ima volume licensing i to je druga stvar.
Za antivirus deal - drago mi je da ste pazarili. Nadam se da ce se neko isicimati meni za ESET... :D.
 
Jel moze neki info kako ste uspeli da pazarite KAV na neweggu? Ja pokusavam preko paypala i ne prolazi. Izbacuje poruku:

We apologize that we are not able to authorize payment for your order now.

We encourage you to try again if you feel this message was prompted in error.

To opt for another payment method and proceed with checkout, Click here.
 
Poslednja izmena:
Verovatno ti treba Americki PayPal. I verovatno je i key za Americki region...
 
A mozda nema dovoljno love na PP.
 
Ja sam imao iste probleme sa dovoljno novca - zato sam i pitao ovde.
 
Nek se oglasi onda ko je na prosloj strani pisao kako je kupio .
 
Ja pazario preko domace kartice - mastercard, ali je sve islo preko zamaskirane ip adrese. I adresa, broj telefona, postanski kod sve je moralo da se popuni sa americkim podacima
 
Koji antivirus od onih sa spiska preporucujete za slabije masine? Da li je avg dobar izbor?
 
Bitdefender je meni mnogo smetao pre nego što sam proširio ram sa 2 na 4gb, sad je ok, a nemam ssd. Oseti se njegovo prisustvo, ali nije strašno. Verujem da se na ssd-u ni ne primećuje.
 
Bitdefender Internet Security 2013, plaćena verzija.
 
Nazad
Vrh Dno