Šta je novo?

Koji 22" TFT?

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,607
Poena
570
ima li kod nas Acer AL2216W? To je 22" monitor za 400e (na zapadu).
 
Benq, zbog dvi izlaza. A imas i Benq G2222HDL za 115e, takodje sa dvi izlazom i predstavlja bestbuy monitor u ovom cenovnom rangu. Posle njega samo neki od 23,24 incha.
 
Jack, sta mislis o ovom benq/G2222HDL/koji si pomenuo i LG w2240T-PN,koji je osetno skuplji.Mislim da je ovaj benq ubedljivo najjeftiniji monitor koji ima dvi.Da li mislis da idem na benq kupovinu ili da dodam malo novca za ovaj lg ili neki drugi model do 150 eura.Video sam i ovaj model koji je pristupacan sa cenom ViewSonic VA2248-LED.
 
Poslednja izmena:
Jack, sta mislis o ovom benq/G2222HDL/koji si pomenuo i LG w2240T-PN,koji je osetno skuplji.Mislim da je ovaj benq ubedljivo najjeftiniji monitor koji ima dvi.Da li mislis da idem na benq kupovinu ili da dodam malo novca za ovaj lg ili neki drugi model do 150 eura.Video sam i ovaj model koji je pristupacan sa cenom ViewSonic VA2248-LED.
Evo ja sam pazario ViewSonic VA2248-LED.
Glavni razlog kupovino ovog monitora su odnos cene - karakteristike (na papiru).
Nisam ga gledao pred kupovinu, uzimao iz VP. Najvise me privukla cena :) (oko 10k VP).
Evo posle dana korišćenja mogu reći ULTIMATIVNI BEST BUY.
Monitor nije neko cudo od kvaliteta, ali DVI i LED za cenu koliko su do juce isli obicni TFT sa analognim ulazom.
Evo nekih zapazanja:
- Uniformnost nije najbolja narucito ako se gleda od gore iskosa. Ali od napred sasvim ok.
- Uglovi gledanja odlicni, recimo mnogo bolji nego kod vecine TFT obicnih monitora.
- Boje i na default podesavanju sasvim zadovoljavajuce.
- Vrlo bedan stalak i nozica. Ceo monitor se trese.
- Glupavi tasteri smesteni sa desne strane iza.
- Za one koji mozda misle da kace monitor na zid i slicno, imace problema jel se svi prikljuci nabadaju od nazad pod pravim uglom, tako da morate imati podosta prostora iza ili pazariti L tj G kablove.
- Deklarisani odziv 5ms vise nego dovoljan. Primetnog ghostinga nema.
- Pomalo čudan dizajn, monitor je lagan i tanak.
- Odvratni visoki sjaj finiš (možda neko voli)
- Probijanje osvetljena po ivicama postoji, ali neznatno.
- Oštrina odlična.
- Ni jedan pixel problem za sad.

Sve u svemu jedina realna mana uniformnost.
poz
 
Odlučio sam da kupim novi monitor, pa mi treba pomoć malo stručnijih ljudi od mene. Znam da ih ovde ima dosta, pa ne bi bilo lose da malo pomognu :)

Budžet je 100-110 evra
Dijagonala ne sme da bude ispod 21.5-22" (wide screen)
Da bude Full HD

Ostalo, sve što može bolje za te pare. :)

U ovoj konkurenciji, koji je, po vašem mišljenju, najbolji?

BenQ 22" LCD monitor G 2220HD
LG 22" LCD monitor W2246S BF
LG 22" LCD monitor W2240S PN
BenQ 22" monitor G2225HD
Benq 22" LCD monitor G2225HDA
Asus 22" LCD monitor VW227D
Samsung 22" LCD monitor B2230N
Asus 22" LED LCD monitor VH228D
Philips 22" LED LCD monitor 221S3LSB 01 LED
LG LED LCD monitor E2211S BN
Philips 22" LED LCD monitor 226V3LAB LED SLIM

Da napomenem da nisam gamer, niti profesionalac, za video obradu, pa da mi treba high end monitor, vec prosecan korisnik (surf, filmovi, osnovne stvari...).

E, interesuje me koliko su bitni "osvetljenje", posto vidim da se krece od 200-300 cd/m2 i kontrast (ispod kojih vrednosti ne bi trebalo da bude) i koliki uticaj to ima na kvalitet slike. Za odziv znam da je bolje da bude sto manji, da se ne bi javljao ghost efekat.
 
BenQ GL2250 LED
img01.jpg

http://www.emmi.rs/monitori-monitor-215-benq-gl2250-led.11.html?productId=18997
Philips 227E3LSU/00 LED
2_17093.jpg

http://www.emmi.rs/monitori-monitor-215-philips-227e3lsu-00-led.11.html?productId=18061
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam Philips 227E3LSU/00 LED. Monitor je odlican za te novce medjutim cini mi se da ima jednu sitnicu (na mom primerku) koja mi lici na ili mrtve pixele ili nesto na panelu iznutra. U pitanju je kao neka svetla flekica dimenzije mozda 1x2mm nepravilnog oblika. Na tom mestu ekran je svetlij i vidi se samo na beloj i sivim podlogama. Na bojama i tamnijim sivim ili crnoj ili na fotkama se uopste ne vidi nista. Znaci samo kad je bela ili svetla siva podloga. Ono sto je zanimljivo cim malko iz ugla gledam to se ne vidi! Vidi se samo kad se direktno u visini ociju gleda u monitor ili kad se gleda iz vrlo blagog ugla. Na samom ekranu nema ama bas nista. Klasicnih mrtvih pixela nema a slika je odlicna u svim aspektima. Pokusao sam da slikam... evo na sivoj pozadini:

mrljica1.jpg


Onda sam narihtao levelse u photoshopu da vidite taj oblik jer se tesko razluci na fotki:

mrljica2.jpg


U sustini se tesko primecuje osim ako se ne zagledate dobro ili ako znate da je tu ta flekica.

Da li mogu da reklamiram monitor, sta mislite?
 
U sustini se tesko primecuje osim ako se ne zagledate dobro ili ako znate da je tu ta flekica.

Da li mogu da reklamiram monitor, sta mislite?


Pa nemoj da zagledas :D

Mislim da su ti kod nas corava posla sto se tice reklamiranja ovog problema :S:

Evo ti tudje iskustvo:
I had originally given this monitor "5 stars" but have now downgraded it to "4 stars" because of a visual nuisance I've noted on the screen that hasn't resolved. I've noted a "dirty translucent smudge"-type spot about the size of a thumbprint on the screen... at first I thought it would clean off - but it hasn't with anything I've used. I don't think it's a pixel problem as images show through the spot. When you look closely at the spot at different angles - it almost disappears and yet it's there... Maybe it's inbetween the matrix and the screen? It's most noticable viewing a light or white background as it isn't noticable unless it's a very light or white background.

I'm not sure that I can take looking at that spot for the next several years - so I'm going to be contacting Amazon about possibly exchanging it for another one within the return timeframe. Stay tuned...
I contacted customer service using Amazon's chat... The "uncleanable smudge" would be considered a defect and I was offered a choice to return the monitor for a refund or I could have it replaced. I like the monitor just fine - so I chose to have it replaced with another one. I was issued a return shipping label with instructions via email. I thought that this resolved the issue, but when I printed out the return label/info; I was surprised that it said that I was requesting a refund under "action requested" even though Return Details stated I wanted a replacement. I initiated another customer service chat - and got a different person and had to start again, but it got rather complicated as it appears the monitor is now sold from an outside source (I bought it direct from Amazon)which adds shipping charges and the price has gone up $25 since I bought it... so the only solution offered to get a replacement monitor was to order another one from the outside source, thus creating several new transactions on the creditcard, etc... lots more chances to get it more messed up... So I decided that it would be best to cancel all actions, refunds, replacements, etc... and just keep the monitor I have. Customer service was very apologetic for causing any inconvenience to me and credited $20 to my account for accepting the monitor with the defect.
I think that after all was said and done - keeping the existing monitor was best for me... It's not a functional problem and is only a nuisance when viewing very light backgrounds. It's still an excellent monitor and performs beautifully... Still a solid 4 stars!

I komentari na citiran text :type:

Ako ti bas smeta, mozes da probas da reklamiras, ali se naoruzaj zivcima :trust:
 
Nema sta da se naoruzam zivcima, novi zakon o potrosacima je jasan - u roku od 7 dana od kupovine mozes da dodjes, kazes ne valja, daj drugi i dovidjenja. Mislim, stvarno je taj "spot" mali ali ja sam perfekcionista pa cak iako ga ne vidim u "mozgu" mi je " :D

A ako krenu da zatezu, radim u velikoj medijskoj kuci pa da vidim kako ce zatezu kad im nabacim neki zanimljiv prilog :D
 
Nema sta da se naoruzam zivcima, novi zakon o potrosacima je jasan - u roku od 7 dana od kupovine mozes da dodjes, kazes ne valja, daj drugi i dovidjenja. Mislim, stvarno je taj "spot" mali ali ja sam perfekcionista pa cak iako ga ne vidim u "mozgu" mi je " :D

A ako krenu da zatezu, radim u velikoj medijskoj kuci pa da vidim kako ce zatezu kad im nabacim neki zanimljiv prilog :D


Vidis da je covek na kraju zadrzao monitor ;)

I ja sam perfekcionista pa sam zato gledao monitor pre kupovine, a i tebi savetujem da uradis tako da ne bi dobio jos gori primerak :trust:

BTW, u kojoj "velikoj" medijskoj kuci radis (kad se vec hvalis)?
 
I ja sam ga gledao dobro pre kupovine, testovi su pozitivni svugde, i pregledao sam ga pri kupovini, ali nisam imao na licu mesta gde da ga prikljucim. Nisam cak ni primetio to odmah, vec recimo sutradan (sad u nedelju). Radim u kuci koja izdaje jedne od najboljih magazina na svetu... tako da imamo veze sa svim drugim medijima (TV i izdavaci)... i skoro nisam video, cak i kod jeftinijih monitora, neki sa falinkom. Zato mi je ovo cudno. Skoro smo za saradnike uzimali neke krsice i svi su odlicni... (cena ispod 100e). Zato mi je i glupo da skuplji monitor ima ovakvu falinku. Kolege iz IT-a mi kazu da mozda neki kablic ili komponenta monitora ne stoji dobro i da je mozda pritegla panel iznutra pa izaziva tu flekicu. No, zvacu prodavnicu danas pa cu da vidim...
 
Zvao sam Tehnomaniju i Kimtec servis, bez problema se menja monitor u roku od 7 dana od kupovine, uslov je da imate originalnu kutiju (sto uvek cuvam). Ukoliko na lageru nemaju doticni model (koji je stvarno super i vidim da ga trenutno imaju na lageru) koji da uzmem, do 13.000 din plafon? Kakav je BenQ 22" LED LCD GL2240M?
 
Rekli iz servisa da nisu mrtvi pixeli vec da je fabricki nesto, kao nema potrebe da vucaram u servis. Uzecu isti, posto je monitor stvarno OK.

Fala na pomoci...:)
 
Zamenjen monitor. Uzeo sam isti, proverili smo na licu mesta (pogledali su stari, videli flekicu, dali novi i to je to...) da nema falinki. Tako da znate da imate rok od 7 dana od kupovine da zamenite uredjaj novim ukoliko kupljeni ima neku manu. Cim prodje taj rok, aktivira se garancija i radi se servis...
 
BenQ 21.5" GL2250 LED za 10k din
ili se ispruziti jos malo pa uzeti
Philips 23" 236V3LAB/00 za 12.5k din

2500din vise za 1.5" deluje OK, al nisam video Philips monitor od 14" crt-a sto sam imao :)

Benq sam koristio i znam da su skroz OK.

Jos jedno dodatno pitanje znam da je preporucljivo DVI koristiti, ali taj port ce mi zauzeti konzola, pa me zanima kako se ponasaju ovi monitori preko VGA.
 
2.5K din za 1.5" se isplati sigurno, vidim da kuce tipa metro i slicne forsiraju te filipse a kakvi su nemam pojma.......licno bih isao pre uvek na neki samsung ili benq.
 
Razmisljam da kupim ovaj monitor i ima ga za 10.500, sto je po meni ok cena, ali me buni ugao vidljivosti


Zar je moguce da je tako mali. Kod ostalih monitora, vidim da je standard 160/170


Dobra mu je rezolucija, a ni odziv nije za bacanje :p

Vidis da je i osvetljenost losa :S:

Najbolje da dodas jos koju crvenu i uzmes neki proveren model :trust:
 
Nazad
Vrh Dno