Šta je novo?

Koji 20" TFT?

jero

Slavan
Učlanjen(a)
20.06.2006
Poruke
9
Poena
301
ljudi posto ima i nas koji hocemo 20" tft reci te nesto i o njima ko ih ima neka kaze neka iskustva itd??
 
vrlo prosto
ono sto je nekad bio Sony, sad je Samsung
ta firma je ulozila ogroman novac i njena tehnologija izrade TFT je definitivno najbolja
nemam podatak ko od brand firmi koristi njihove ekrane, to znaju serviseri,
prosetajte internetom, videcete
samo bez placenih novinara i njihovih testova
samo jos nesto
odnos cene i kvaliteta...
 
...nemam podatak ko od brand firmi koristi njihove ekrane, to znaju serviseri...

Zapravo, da si malo prošetao forumom, video bi da i oni koriste tuđe panele. Da su veliki, jesu, ali da s**eš, s**eš.
Žao mi je što moram da koristim ovakav rečnik, ali, please, samsung definitivno nije najbolji po odnosu cene i kvaliteta.

P.S. forum ne radi cenzuru reči, ali ja sam mnogo fin pa sam to sam uradio :D
 
Poslednja izmena:
nema sta tu, korektni i pristojni, bacas flejm (koji btw nije dozvoljen)...
promenio sam vise od 5 samsung monitora i znam da ipak nisu najbolji...mozda su pristupacniji u nekim slucajima od drugih, ali to ne znaci da su najbolji...
viewsonic, iiyama, eizo,...verovatno za njih nisi cuo!?
 
Poslednja izmena:
posto sam ja pokrenuo razjasnjenje na temu "sirok pojam rec tehnologija":

samsung samo koristi tehnologiju u koju neko drugi ulaze novac da bi usavrsavao ili iznedrio nesto novo - USA je vodeca zemlja tehnoloskih inovacija, koje se zatim na istoku zbog jeftinije primene iskoriscava (tice se elektronike), tj veliki giganti (poput samsunga) kupuju tehnologiju da bi je iskoristili u dobro osmisljenom finalnom proizvod, a i u tim gigantima opet rade ljudi koji su u najvecem slucaju u americi stekli znanje ili se usavrsavali, i novac kojim ti veliki giganti kupuju tu tehnologiju u velikoj meri dolazi sa zapada

da skratim, samsung je proizvodjac gotovih, namenskih proizvoda i u maloj meri delova za njih, u vecem slucaju kupuju polufabrikate od drugih

paralelna prica je i sa AMD procesorima - neko bi rekao kako je vrhunska tehnologija izrade cipova njihova, a da je IMB neka tamo fabrika koja riknjava pa Lenovo mora da je spasava :)
 
Poslednja izmena:
da skratim, samsung je proizvodjac gotovih, namenskih proizvoda i u maloj meri delova za njih, u vecem slucaju kupuju polufabrikate od drugih

Izvini na izrazu, ali lupas i iznosis netacne informacije do kojih si stigao letimicnim pregledanjem nekih tamo sajtova. Samsung je zvanicno NAJVECI SVETSKI PROIZVODJAC poluprovodnika, kao i poluprovodnickih proizvoda i svoje polufabrikate prodaje mnogim jako poznatim brendovima, koji ih dalje sklapaju u gotove namenske proizvode.
 
Poslednja izmena:
link za wiki sam dao cisto u vezi: tehnologije <-> samsung, mada pise nasiroko o svemu, pa priznajem da nisam sve procitao, i moguce je da sam izneo netacne informacije

sa druge strane, nije wiki jedini (i nemora da bude tacan) izvor informacija, i neke stvari sam bio pre toga proverio (sto se tice tehnologija panela) i na drugim adresama

a sa trece strane, mogao si i ti da pogledas i van wiki-ja pa da mi dokazes da lupam

cetvrto, moja je greska sto sam se upleo u proizvodnju kada je bila poenta vlasnistvo tehnoloskih resenja

malo cu dublje da kopam

hvala na opaskama
 
Izvini na izrazu, ali lupas i iznosis netacne informacije do kojih si stigao letimicnim pregledanjem nekih tamo sajtova. Samsung je zvanicno NAJVECI SVETSKI PROIZVODJAC poluprovodnika, kao i poluprovodnickih proizvoda i svoje polufabrikate prodaje mnogim jako poznatim brendovima, koji ih dalje sklapaju u gotove namenske proizvode.

Izvini druze ali to sto si rekao u ovom postu meni izgleda na lupanje...proguglaj malo vise i uverices se da nisi u pravu...INACE za tvoju informaciju najveci proizvodjac je SHARP (TFT panela) a ako znas sta znaci TFT znas na sta mislim..tft je poluprovodnik jel da?A ova tvoja izjava pada u vodu....

:type:
 
Kad smo kod Samsunga 206BW, jbt, jel ja nešto nisam dobro spojio po pitanju kućišta, kad ne mogu da ga spustim ka sebi tako da sa stolom čini manji ugao od 90 stepeni? Proveravao sam, i sve sam uštekao kako treba, bem li ga, ako sam.

Neverovatno mi nekako.
 
@MarcusS
...da, tako je i kod mene, na, majkemi "prav ugao", ali ne vidim potrebu da ga naginjes jos vise ka sebi, jedino ako ti je podnozje monitora u visini ociju ili vislje ?!? ..mada..ni tada nema potrebe, obzirom da je vertikala vidljivosti i vise nego dobra, tj. bez ozbiljnijeg i uocljivog izoblicenja kontrasta/boje, itd..
 
dvoumim se izmedju samsung 2023bw i lg l206wtq-sf, koji model je bolji za igre, filmove i najobicniji rad u win.???

jos nesto, da li neki od njih ima problema sa mrtvim pikselima i da li uopste postoje neki problemi sa pikselim kod monitora sa odzivom od 2ms??

;)
 
dvoumim se izmedju samsung 2023bw i lg l206wtq-sf, koji model je bolji za igre, filmove i najobicniji rad u win.???

jos nesto, da li neki od njih ima problema sa mrtvim pikselima i da li uopste postoje neki problemi sa pikselim kod monitora sa odzivom od 2ms??

;)

Ja uzeo 2032bw dobar je platio sam 260 ja sam zadovoljan mada nisam video taj LG ako je slican kvalitete slike a jeftiniji uzimaj ga.Samsung je odlican monitor boje su lepe mada cim se izdignes iza njega boje blede.Nije strasno ali a napomenem.Verovatno je tako i na drugim nikad nisam obracao paznju ali kad vec cebidlacim.
 
dvoumim se izmedju samsung 2023bw i lg l206wtq-sf, koji model je bolji za igre, filmove i najobicniji rad u win.???

jos nesto, da li neki od njih ima problema sa mrtvim pikselima i da li uopste postoje neki problemi sa pikselim kod monitora sa odzivom od 2ms??

;)

Ja uzeo 2032bw dobar je platio sam 260 ja sam zadovoljan mada nisam video taj LG ako je slican kvalitete slike a jeftiniji uzimaj ga.Samsung je odlican monitor boje su lepe mada cim se izdignes iznad njega boje blede.Nije strasno ali da napomenem.Verovatno je tako i na drugim nikad nisam obracao paznju ali kad vec cepidlacim.:wave:
 
Dvoumim se izmedju samsunga 2032bw i 206bw! Studiram arhitekturu, a po onome sto sam procitala 2032bw nije bas najpogodniji za AutoCAD! Pomoc!!! :)

Za autocad su dobri uglavnom monitori sa kvalitetnijim panelima tipa PVA,MVA i slicno,sto ne znaci da 99 % firmi za projektovanje nema TN panele,konkretno arhitektonski biro, sa kojim saradjujem, ima 8 razlicitih monitora,od samsunga 913N do 223bw,svi su TN paneli i kad sedis sa strane imaju los ugao vidljivosti,u odnosu na monitore u mojoj firmi ovi su s**nje svi do jednog, mi imamo stare,ali profi samsung 193p.
Konkretno i ja se dvoumim trenutno sta da uzmem manji, a kvalitetniji ili veci a losiji!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno