Šta je novo?

Koji 15 incha TFT monitor do 300 eur-a?

woolfika

Čuven
Učlanjen(a)
02.03.2003
Poruke
47
Poena
609
Pitanje je u topicu pa ako mozete da preporucite nesto
 
17-tica

Ne bi ti preporucio ni jedan. Sve 15-ce su bacanje para. 17 ti je sada oko 400e i ne mogu da se porede. Bar po meni, ona rezolucija 1024*768 je mnogo mrsava. Ako bas moras vidi LG, Acer, Adi. Pogledaj pa odluci, nista ti ne znaci dok ne vidis kako to izgleda u tvom radnom okruzenju. Nemoj da se zajebes pa da kupis bez DVI, kao ja sto se zajeba. To je isto veoma bitno
 
pa nije tesko zakljuciti da je 17-ica bolja...ali covek ima para tol'ko kol'ko ima :)

mene je ok sluzio LG 1510s, ali probaj neki koji ima dvi, stvarno
 
a sta mu to toliko bitno donosi DVI?
 
Ramdac

TFT su digitalni, kao i video signal, tako da je DVI njemu nesto kao prirodno okruzenje. To znaci da nema konvertovanja signala iz digitalnog u analogni pa ponovo u digitalni, sto dovodi do gubitaka performansi i kvaliteta slike, inace sve to ide preko ramdac-a. Tako da RAMDAC vise nije potreban.
 
cvx je napisao(la):
Ne bi ti preporucio ni jedan. Sve 15-ce su bacanje para. 17 ti je sada oko 400e i ne mogu da se porede. Bar po meni, ona rezolucija 1024*768 je mnogo mrsava. Ako bas moras vidi LG, Acer, Adi. Pogledaj pa odluci, nista ti ne znaci dok ne vidis kako to izgleda u tvom radnom okruzenju. Nemoj da se zajebes pa da kupis bez DVI, kao ja sto se zajeba. To je isto veoma bitno

Nesto nisam siguran da moze da se nabavi nov TFT sa DVI konektorom za 300 eura, pa makar i 15"...
 
Zorro je napisao(la):
Nesto nisam siguran da moze da se nabavi nov TFT sa DVI konektorom za 300 eura, pa makar i 15"...

verovatno si u pravu... :(
 
Na 15'' DVI ne znači skoro ništa (osim što ti u drajveru piše 'Digital Flat Panel'). Mislim, u teoriji jeste bolje ali se razlika ne primeti.
 
Nazad
Vrh Dno