Šta je novo?

koje zvucnike za komp uzeti?

manicic

Čuven
Učlanjen(a)
22.04.2001
Poruke
229
Poena
620
Prvenstveno za slusanje muzike preko kompa.
4.1 ili 5.1
u klasi do 150 eura i oko 200eur (ako se odlucim da dam malo vise)

kakvi su Altec 641?
i logitech u odnosu na ostale (meni su oni najlepsi, a da li dobri?)

pozdrav
 
Za slusanje muzike bolje potrazi neki stereo sistem, 2.0 ili 2.1 i to npr. Megaworks 210D.
U klasi 4.1 najbolji su Logitech Z560.
Mislim da oba sistema probijaju tvoj budzet ali ne bih uzimao nista slabije.
Pozdrav
 
Genius Wooden? On je oko 150€... sta mislis o njemu?
 
Ubedljivo najbolji zvucnici kod nas su Altec 641.Oni su za 2 kategorije ispred Z560,kako po kvalitetu zvuka tako i po galami koju proizvode.Z560 sem sto se dere kao magarac,nije nista posebno.
Kako si naveo da su ti zvucnici namenjeni slusanju muzike,nema potrebe da dajes visak para za neke 4.1 ili 5.1.
Ako se zadovoljavas 2.1 zvucnicima,najbolja kupovina je Altec 321,jer za 70+€,dobijas stvarno odlican sistem.
 
Nek se Logitech drzi misheva, to im ide...Zvuchnike mogu da prepuste nekom ko se time bavi u zivotu (van Matrixa:))
 
Uzimaj Altec lansing 5100... oko 150eura...
Najbolji sistem. Prezadovoljan sam... :D
 
Kako mi topic notification neradi od kad je server prebacivan na novu adresu, nisam ni primetio da mi je neko odgovarao u postu...
Naime zvucnike sam uzeo pre 10tak dana. Uzeo sam Jazz 9940.
Utisci:
Dizajn je ono sto privlaci kod njih. Ocenio bih ga kao odlican, mada je centralni zvucnik mogao biti bez onog ruznog potenciometra sa velikim brojevima.
Zvuk: Woofer je dominantan i prejak, malo spor kod brzeg ritma (neki trance ili sl., to i neslusam pa mi nije bitno). Malo je bilo sale sa drustvom, orman mi nije kompatibilan sa sistemom :D naime trese se i krci pa kvari zvuk, a kad se woofer utisa visoki previse dolaze do izrazaja.
To im je i mana - prejak woofer, takodje su i osetljivi na kvalitet zvuka, losije kompresovani MP3-jevi lose zvuce. Ocenio bih ih 4-kom (u intervalu od 1 do 5).
Filmovi: Divx - Nema sta da se prica - odlicno i previse za moje potrebe . Dao bi mu 4.5.
DVD- nisam jo probao.

Nedostaci: Centralni i zadnji zvucnici su od plastike. Na daljinskom fali podesavanje visokih (dosta bi znacilo jer ih treba pojacavati za filmove u odnosu na muziku).

Napomena: Namenjeni su za prostor od 20 do 25 m2. Ja sam ih stavio u sobu od 16m2 tako da se zvuk malo "preplice".

Hvala svima na savetima, takodje ko zeli da ih proba i vidi moze da dodje.
Ja takvu mogucnost nisam imao, znam koliko znaci jer je subjektivan utisak najvazniji.

pozdrav
 
prvo ne slazem se da logitec treba da se drzi miseva sta ima bolje od z680 ?
altec l. su stvarno odlicni ali..
neznam ja imam genius home theatre i zadovoljan sam sto se tice odnosa kvalitet-cena tu su ubedljivo najbolji
nekazem da ih nebi menjao za z680 ako neko hoce neka se javi :))
 
Nazad
Vrh Dno