Šta je novo?

Koje napajanje za phenoma 1055t? Moze li kinez 450w?

nesic1

Čuven
Učlanjen(a)
07.08.2008
Poruke
7,210
Poena
570
Koje bi ste mi napajanje preporucili da je sto jeftinije za:

phenoma 1055t,
msi 790gm-p21 (integrisana graficka)
2x4 gb ram patriot,
500gb sata2 hdd,
dvd rw?
Imam trenutno nekog kineza starog 2 godine od 450w kupljen sa kucistem u listu, pa me zanima da li moze da tera masineriju gore pomenutu? Overclock me ne interesuje za sad, neki upgrade u buducnosti tesko, mozda neka graficka jeftinija ali nista u skorijij buducnosti


hvala
 
Korišćenje takvog napajanja je kao vožnja auta na potpuno ćelavim gumama. Verovatno će biti ok barem neko vreme, ali na prvoj krivini ode u jarak...
 
makar neko lc power od 450w da uzmes...nemoj da rizikujes sa tim starim nepouzdanim napajanjem...polovna dobra napajanja mozes da uzmes za 15e npr neki chieftec od 380-400w ili slicno
 
sad gledah sta mi pise na napajanju i one vrednosti su vece nego na nekim jacim koje sam gledao? evo vrednosti pa mi recite jel vredi nesto?

na napajanju pise " Nomak" px-450, vredi li ovo ista?

+3.3V-------36A (MAX )
+5V---------40A (275W)
+12V____21A
-5V_____0.5A
-12V____0.8A
+5Vsb___2.5A


1350901032_448877166_2-Nomak-px-450-atx-12v-Krusevac.jpg
 
Poslednja izmena:
Ma to je klasik krsh RexPower brendovan kao Nomak :d .
To što piše na njemu ko da piše i na tarabi :S: .

Da sam primoran da time gonim takav komp razmislio bih da isključim bar 2 ako ne i 3 jezgra na tom Tubanu.
Vidi bar nešto polovno,najmanje LC Power 500H .

Ko što reče McSteel,radiće ali ...
 
sad gledah sta mi pise na napajanju i one vrednosti su vece nego na nekim jacim koje sam gledao? evo vrednosti pa mi recite jel vredi nesto?

na napajanju pise " Nomak" px-450, vredi li ovo ista?

+3.3V-------36A (MAX )
+5V---------40A (275W)
+12V____21A
-5V_____0.5A
-12V____0.8A
+5Vsb___2.5A


Pogledajte prilog 101408

moze da pise na njemu da je najbolje na svetu,papir sve trpi. dolazili su mi kompovi sa takvim i slicnim napajanjima na servis gde je sve izgorelo kad je "crklo"napajanje. ti sad vidi da li ces nas poslusati ili ne
 
aj dok ne istrosim pare da pitam samo, moze li ovo kung fu da tera, amd fm2 a8-5600k ili a10-5800k cenim da manje trose od fenoma+graficke, 4gb ddr3, 1tb hdd, dvdrw? nebih bas da ga menjam ako ne mora
 
@nesic1

Bolje sad daj 20-30€ za napajanje,nego da ostanes bez 200€ kada taj "kinez" ispusti dusu...

"kinezi na tri slova" su za konfiguracije koje trose oko 100W...
 
aj dok ne istrosim pare da pitam samo, moze li ovo kung fu da tera, amd fm2 a8-5600k ili a10-5800k cenim da manje trose od fenoma+graficke, 4gb ddr3, 1tb hdd, dvdrw? nebih bas da ga menjam ako ne mora
Računaj da A8 5600 APU ima 100 W TDP dok onaj Tuban gore ima 125 W TDP tako da prelaz na APU i nije neko smanjenje potrošnje.
Sa druge strane,HD3xxx na toj 7x0 ploči je slabih mogućnosti spram 7560 u APU ,ali i zanemarive potrošnje.
Najzad,1055 ima i u verziji sa 95 W TDP a tu je i 1065,isto sa 95 Wati.
Ja i dalje msm da je bolje uzeti Tuban pa u nuždi isključiti par jezgara (do boljeg napajanja).

Koju ti tačno ploču za Fenoma računaš,pošto ne nalazim baš 790gm-p21 ?
Da nisi malo pogrešio u pisanju a mislio si na msi 760GM-P21 ??
 
e da ta je, 760 greskom sam napisao 790, koliko vidim 760gm-p21 podrzava phenoma, rekoh kao da smanjim malo W sa apuom ali slaba vajda

primamljiviji mi je bio a8 jer sam mislio i da igram poneku igru, nista zahtevno i u fulhd-u, znaci neki srednji-nizi rang "gamera" ako mogu to da kazem, neka jeftinija solucija

koliko sam shvatio a8-5600k ima integrisanu grafiku u rangu neke sa bandwidth-om oko 30gbps koja bi kostala oko 3-5.ooo i na cpubenchmark sajtu ima oko ~4.5k poena i to me privlaci pa sam u nedoumici
 
Poslednja izmena:
Uhh,kad u priču uključimo i gaming onda tu integrisani HD3000 ide u aut odma' .
Meni je HD3300 još u sad već matorom CoD:WaW toliko očajno radio da sam odmah batalio igru!
HD3000 je još sporiji plus na toj ploči verovatno nema ni opciju nekog OCa (low budget mbo).

U tom pogledu APU je mnogo bolje rešenje.
Meni se APU nesviđa jedino zbog ograničenja socket-a .Ono,2 generacije 2 socket-a dok sa druge strane čak i na ploči od 30-40€ (760GM npr.) imaš izbor procesora od 30 do preko 130€ ...

Možda najbolje da ovu priču kreneš od početka iznošenjem želja i mogućnosti :D ?
 
uh, pa da krenem ali vec sam se izgubio :D

imao sam laptop amd3500+/512ram, i konfu athlon xp2600+/512ram itd... e sad posto sestra zavrsila faks i laptop joj ne treba ja sam nekako dosao na ideju da nadogradim laptop i prodam ga jer cu veci novac da uzmem kad ga nadogradim (ne trebaju mi 2 kompa), i sa tim novcem kupim neki solidan desktop. nadogradjujem lap na 1.7gh dualcore i 2gb rama, za stari desktop dokupujem 1.5gb rama, ali nije toto, zatim kupujem AM2 mobo+cpu+ram, pa opet nije toto, pa s775 dualcore E5700 pa sam i njega prodao ali sam se pokajao na kraju dobro je radio, sad imam kuciste sa napajanjem i kao da kupim neke komponente nadogradim ga i prodam, nesto malo zaradim ali ne mnogo, a i da budem jeftiniji od ostalih, znaci da bude zadovoljan i kupac i ja kao prodavac, i dk bih prodavao komp da odigram neku malo ozbiljniju igricu nisam odavno.

e sad se neckam, da li da sklopim neku jeftiniju konfu ili slabiju? jedan komp bih prodao laptop ili desktop ali posto ozbiljne ponude nisam nasao onda da prodam desktop.

sad ne znam ni ja sta napisah ni sta hocu :d :S:

vidim po oglasima guraju neke kompe srednje jacine na neka napajanja 350-400-450 W pa sam mislio da i ja nesto tako "spakujem" odigram neku igricu onako i prodam ga
 
Poslednja izmena:
uh, pa da krenem ali vec sam se izgubio :D

imao sam laptop amd3500+/512ram, i konfu athlon xp2600+/512ram itd... e sad posto sestra zavrsila faks i laptop joj ne treba ja sam nekako dosao na ideju da nadogradim laptop i prodam ga jer cu veci novac da uzmem kad ga nadogradim (ne trebaju mi 2 kompa), i sa tim novcem kupim neki solidan desktop. nadogradjujem lap na 1.7gh dualcore i 2gb rama, za stari desktop dokupujem 1.5gb rama, ali nije toto, zatim kupujem AM2 mobo+cpu+ram, pa opet nije toto, pa s775 dualcore E5700 pa sam i njega prodao ali sam se pokajao na kraju dobro je radio, sad imam kuciste sa napajanjem i kao da kupim neke komponente nadogradim ga i prodam, nesto malo zaradim ali ne mnogo, a i da budem jeftiniji od ostalih, znaci da bude zadovoljan i kupac i ja kao prodavac, i dk bih prodavao komp da odigram neku malo ozbiljniju igricu nisam odavno.

e sad se neckam, da li da sklopim neku jeftiniju konfu ili slabiju? jedan komp bih prodao laptop ili desktop ali posto ozbiljne ponude nisam nasao onda da prodam desktop.

sad ne znam ni ja sta napisah ni sta hocu :d :S:

vidim po oglasima guraju neke kompe srednje jacine na neka napajanja 350-400-450 W pa sam mislio da i ja nesto tako "spakujem" odigram neku igricu onako i prodam ga

safetyfirst26.jpg
 
evo, kupih AMD Athlon II X3 455, samo sad da vidim da mi ne uvale kamen posto mi postom salje decko :d , kad stigne onda pazarim plocu MSI 760GM-P21, 4gb ddr3 imam, i za sad ce terati kineza sa integrisanom grafikom
 
Nazad
Vrh Dno