Šta je novo?

Koje napajanje uzeti???

Podjebant

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
17.03.2012
Poruke
80
Poena
159
Kao sto tema kaze koje napajanje uzeti da isprati ovu konfiguraciju.

MB LGA1155 iP67 Asrock P67 PRO3, PCIe/DDR3/SATA3/GLAN/7.1/USB3

Intel i5-2500K 3.3GHz 6MB 64bit

AMD Radeon 7850 Sapphire OC 2GB/DDR5,/DVI/HDMI/DP/256bit

MushkinU 8GB (2x4GB) 1866MHz DDR3 Redline 997007

Jedino se oko toga jos dvoumim. Hteo sam da uzmem nekog Chieftec-a od 650 w ali je taj model koji sam msilio da uzmem podat i neznaju kada ce ga opet dobijati. Pa me sada zanima Jer moze na ovu konfiguraciju i nesto slabije do 600 wati ili mora ipak neko jace posto ipak planiram neki overklok da radim.

Ovo napajanje gledam i uzimam u razmatranje. ThermalTake SMART 80PLUS, 12cm fan/SLI/PFC/SP-730 ili koji je vas predolg??? Hvala
 
Ne Chieftec, pazi ono je solidno napajanje ali ako budeš imao para za zaista kvalitetno napajanje pazi SAMO Seasonic.

Verovatno možeš da prođeš i sa 520 W, evo modela: http://www.itsvet.com/proizvod/seasonic-ss-520gm-520w/comp_comp_powersupply/725/590


A ako misliš da je to slabo za tvoju mašinu i ako nećeš da rizikuješ jer planiraš da klokneš mašinu, onda je 620 W za tebe verovatno sigurnije.

Evo dva modela, mislim da je razlika što je ovo skuplje modularno:

http://www.itsvet.com/proizvod/seasonic-ss-620gb-620w/comp_comp_powersupply/725/589
http://www.itsvet.com/proizvod/seasonic-ss-620gm-620w/comp_comp_powersupply/725/588


Pročitaj OBAVEZNO šta kažu korisnici o ovim napajanjima.
 
Pa onako, Thermaltake su poznata kao dosta bučna napajanja i nemaju tako dobru regulaciju napona kao Seasonic, tako da ako čovek ima para najbolje je da pazari Seasonic. U svakom slučaju, da sam na tvom mestu, Podjebant , pozajmio bih se tih 30 evra ili koliko ti već fali i kupio bih ono Seasonic od 620 W.
 
Nema potrebe da pozajmljuje pare, pogotovo što je Toughpower serija koja ima 5 godina garancije i znantno bolju regulaciju napona u odnosu na Litepower seriju, na koju si ti verovatno mislio.
 
Pa kao prvo pare nisu problem ali ako bih sa ovim napajanjem ThermalTake ToughpowerXT MODULAR 80PLUS, 14cm/EPS/A-PFC/ imao siguran i stabilan racunar i za neke overklok onda bih se za njega odlucio, jer nebih da se rasipam sa parama i kupujem nesto sto je skuplje a isto radi kao i ovo jeftinije. Sto se tice overklokovanja koje pominje ono ce biti tek nesto malo vise jer uzimam i5 2500k procesor koji radi na 3.6 a ja bi ga digo na 4.2. Kontam da bi mi za tako nesto bilo onda dovoljno i ono napajanje od TT od 575 wati.

Hvala na predlozima
 
TT kupi slobodno, mislim da ima čak i 5 godina garanciju, modularno je, ima snage i za overclock, a jeftinije je 40 E u odnosu na SS 620GM.
 
Aj jos jedno kratko pitanje, kao sto vidite konfiguracija je manje vise gore sklopljena i ceka se samo jos kupovina iste. Pitanje je sada oko napajanja jel ipak bolje da uzmem tog TT od 675 wati pa iako racunar ne bude trosio toliko neka ima lufta ili mu je dovoljno ovih TT 575 wati pa da bude tu u granicama da full iskoristenosti.

Kontam da je bolje da na 675 wati bude potrosnja 50-60% nego na 575 wati 70-80%, jer ako ima vise lufta u energiji onda ce i same komponente da duze traju. Ili vec kolika bi bila potrosnja jer pored tih komponenti doalze jos dva harda od po 640 gb i jedan rezac. I sve to ce biti upokovano u ovo kuciste Cooler Master Elite 372.
 
Poslednja izmena:
Ako možeš doplati 15 E i uzmi TT 675W.Možda ti ispadne jeftino neka ploča koja podržava SLI/CF, pa uzmeš još jednu grafičku:)...
 
Poslednja izmena:
Uzimaj TT 675 dok ga jos ima po ovoj ceni, prosle godine si za isti novac mogao da uzmes TT 775, a pogledaj mu sad cenu.
Tu je naravno i 5 godina garancije, sto je pravo cudo za ovu zemlju gde ti na skoro sve daju samo dve godine garancije, jer tako zakon nalaze.
 
Pa definitivno se uklapam u cenu tako da cu uzeti TT 675 wati a sto se tice SLI to necu uzimati jer krastavac i ovu graficku sto cu da uzmem kosta 25k a odakle jos toliko za drugu, nego mozda uzmem neku nVidia 9800 GTX pa je ubacim da obradjuje PhysX detalje ili vec neku graficku koja je ima a da me izadje dosta povoljno. To znam da moze samo sto to nikada nisam radio pa neznam ni kako se to postavlja i ukljucuje ali zato je tu Google pa cu istrazim kada za to dodje vreme, ili ako neko ima vremena neka ostavi uputstvo sta i kako ili link gde je o tome opsirono napisano. Hvala
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno