Šta je novo?

Koje miševe imate?

Upravo naručih ova tri miša sa Alija. Da vidim koji oblik mi najviše odgovara pa će najverovatnije jedan ili dva na doboš. Mada s obzirom da su poprilično slični, možda ih ostavim za rezervu.
Mislim da je od ta 3 miša Rapoo najbolji, Attack Shark i Ajazz imaju neke bagove. A Rapoo ima i 4kHz dongle, jesi li tu verziju uzeo, ili običan na 1kHz?
 
Klot verzija bez 4k dongle-a. Ne igram nista competitive, tako da mi ne pravi razliku.
Glavna stvar mi je wifi, samo da mogu iz kreveta da odigram nesto casual. :)
Na poslu cu najverovatnije da nastavim da koristim viper mini jer mi oblik odgovara, a kabl mi ne smeta za stolom,
 
Klot verzija bez 4k dongle-a. Ne igram nista competitive, tako da mi ne pravi razliku.
Glavna stvar mi je wifi, samo da mogu iz kreveta da odigram nesto casual. :)
Na poslu cu najverovatnije da nastavim da koristim viper mini jer mi oblik odgovara, a kabl mi ne smeta za stolom,
Za attack shark se neki žale da ima neki bag, kad se pritisne capslock miš blokira, a za Ajazz neki kažu da im je wireless konekcija bagovala. Za Rapoo nisam video da se neko žalio na neke bagove, a ima i najveću bateriju od ta 3 modela, 600mAh.
 
Klasični kineski bagovi :D
Videćemo za 20ak dana

Mada do nekle i da progledaš kroz prste kad koštaju 25e, jedino ako baš često gubi konekciju...
Sa druge strane, dati 100+ evra za miša i klikovi posle par meseci krenu da baguju, mi je skroz neprihvaljivo.
 
Pa za Rapoo nisam još naišao da se bilo ko žalio na neke bagove, a koriste i pouzdan SOC, Nordic 52840 je u pitanju, tako da mislim da ti je to najbolji izbor od ta 3 miša.
 
Ajd samo da kazem da, po meni, sa stanovista baterije je najposteniji RAZER sa opcijom za koriscenje zamenljivih AA/AAA baterija.
Meni licno baterija koja se haba i nezamenljiva je prilicno kvari filing. Naglasavam IMO.
 
@xSeptimus
Zato ja već godinama koristim Logitech G305 i punjive AAA baterije sa adapterom na AA. Laka zamena i dugo trajanje baterije iako miš nije idealne ergonomije i kvaliteta switch-eva.

 
Ajd samo da kazem da, po meni, sa stanovista baterije je najposteniji RAZER sa opcijom za koriscenje zamenljivih AA/AAA baterija.
Meni licno baterija koja se haba i nezamenljiva je prilicno kvari filing. Naglasavam IMO.
Ali i taj pristup je ognraničen time što su standardne AA/AAA baterije teške, pa i Razer u svojim ultralaganim esports modelima miševa koristi integrisanu punjivu bateriju.
 
Jurim vec neku nedelju novog pacova, vise iz "hira" nego potrebe posto mi za sad DA V2 XHS sljaka ok, odgovara mi oblik ali bih da promenim na opticke i noviji senzor.

Gledao i "opipao" par modela u MM-u i frapiran sam koliko su nove serije miseva supljikave i plastika je nakekako nekvalitetna - posebno Razer DA v3.
Nije mi jasno stvarno kako i zasto ljudi ih ljudi hvale toliko za kvalitet izrade jer ono u ruci ne opravdava one napucane cene - na stranu dobar ergo koji dosta podseca na Zowie miseve odnosno MS Intelli...

Veliki broj miseva koje sam video kao da je dizajniran za midzite, samo 2-3 modela je bilo ergo...
Bukvalno samo 3 izlozena modela mi je "leglo" - Roccat Kone Air Pro (meki prekidaci), SS Prime wireless (zastereo tech, nova verzija izlazi '24) i DA v3 (zali boze novca za obe verzije)...

Dodjoh kuci, upalim YT "recenzije" svi imaju mahom neke probleme sa izradom koje planiraju (ili ne) da peglaju kroz naredne revizije, pritom utisak uzivo se uopste ne poklapa sa onim sto sam imao prilike da "opipam" na licu mesta - u smislu da je kvalitet daleko od onoga sto valjaju na YT
Razmisljam da narucim Asus Gladius 3 Aimpoint, iako mi se nije svideo "obican" Gladius 3 i Chakram kada sam probao pre godinu dana zbog nekako "jeftine" plastike-supljikave izrade i losijeg skrola...Ako nista drugo makar daju/imaju hotswap (rezervne) prekidace, klizace i grip tape... Lako moze da se otvori i servisira jer je prakticno sve na "izvol'te".

Ne znam sta se desava sa industrijom, toliko copy-paste hajpa i svi guraju/promovisu miseve za male sake i ultra-light price ispod 60gr koji su nekvalitetni...
Imam utisak da je nikad veci a u stvari nikad manji izbor i da se prica opet svodi na samo par modela za vece sake koje je vec odavno pregazilo vreme...

Pritom i "recenzenti" za miseve nikad gori...
Jedina tri "objektivnija" kanala a da nisu" copy-paste spec promoteri" na koje sam naleteo su - hausgaming, pistaciio i 4etech (ovaj poslednji je svaba ali ima listu i in-depth testiranje sa vise od 100 miseva na trzistu, uz pzogel-a mozda i najbolji tester miseva danas)
 
Razmisljam da narucim Asus Gladius 3 Aimpoint, iako mi se nije svideo "obican" Gladius 3 i Chakram kada sam probao pre godinu dana zbog nekako "jeftine" plastike-supljikave izrade i losijeg skrola...Ako nista drugo makar daju/imaju hotswap (rezervne) prekidace, klizace i grip tape... Lako moze da se otvori i servisira jer je prakticno sve na "izvol'te".
Potpisujem. Chakram je stvarno izrađen od čudne plastike, sa nekom čudnom teksturom koja odaje utisak kao da je miš stalno prašnjav. A navikao sam na teže miševe, pa mi Chakram deluje nekako lagano i šupljikavo, kao što si naveo.
Mada, ta plastika skoro da uopšte ne skuplja otiske prstiju, i nije mnogo klizava, pa zaslužuje prelaznu ocenu. Ipak, sam miš na slikama deluje više premijum i kvalitetnije, nego što odaje takav utisak pri korišćenju.

Skrol je ispod očekivanja za tu klasu, tu pre svega mislim na zvuk. Ali sam se na to navikao i radi kako treba ovih 12+ meseci, tako da ne mogu da navedem kao veliku manu.

Fazon je što se veoma dobro pokazao, ovako pri svakodnevnom korišćenju (programi, posao, FPS igre), i to je razlog zašto sam ga zadržao. Na pomenute mane sam se navikao, a hot swap zamena prekidača je ubedljivo najveća prednost, kao i činjenica da je za pola minuta, na veoma jednostavan način, moguće modovati miš sa plavim prekidačima za gaming, odnosno vratiti tiše i uglađenije prekidače, kada nije ''gaming sezona''. Kada ovakve mogućnosti i funkcije ponude Razer, Logi i ostali premium brendovi, razmotriću neke od tih miševa. Do tada će i Chakram biti više nego dovoljno dobar za sve.
 
Ne znam sta da kazem ali stvarno skoro nikakav je izbor "gaming" miseva za saku 20.5/11

Nije mi uopste jasan hajp oko malih i ultra-light miseva gde se definitivno gubi na kvalitetu izrade plastike odnosno integriteta same skoljke pacova.
Ja zaista nemam problema sa misem od 80-90gr pri duzem koriscenju, a verujem da je tu negde i limit za bezicne (pa i zicane) ispod koga moraju da budu kompromisi po pitanju kvaliteta izrade.
Pritom mi deluje da je navala kineskih brendova koji prakticno koriste YT influensere da uvaljaju svoj proizvod i koriste kupce kao beta testere.
Ili sam ja jednstavno ispao iz stosa ili zaista ti kineski prepakovani OEM misevi vrede 80-100+ evra koliko traze - Vaxee, Lamzu i ostali noviji brendovi ne videh nigde izlozene kako bi se isprobali uzivo.

Nista mi se do sada (i u trenutnoj ponudi) od optickih (opto-mehanickih) nije svidelo osim na SS Prime wireless koji je najblizi bio tom mehanickom osecaju klika,
Koliko videh kasnije i on ima problema, pritom koristi neki budzet senzor (koriste u misevima od 30ak evra) a cena je premium.

Pre kupovine DA V2 XHS imao sam na 2 nedelje i DA V2pro i meni su ti Razer v2 opticki bas previse mekani. Ovi na DA v3 su jos gori, da li zato sto su izrabljeni u radnji ili jednostavno brze degradira onaj "crisp" osecaj u kliku zaista ne znam... Definitivno nista ne moze da zameni osecaj mehickog prekidaca.
I same skoljke na DA v2 seriji nisu bile nesto ekstra kvalitetne, ali ova nova serija zaista deluje jeftino.

Btw. Roccat Kone Pro Air je ostavio prilicno dobar utisak (izrada, skrol, ergonomija, coating skoljke) ali im je m1/m2 klik nekako netaktilan, kao i kod ostalih optickih, nedostaje feedback mehanickog klika...
Za njih videh dosta po nemackim forumima da imaju problema sa skrolom posle 3-6 meseci ali da su kao sredili sa novom revizijom koja ujedno dolazi sa rezervnim klizacima. (po tome se prepoznaje)

Logitech jos uvek ima relativno kvalitetno odredjene modele, ali meni iz te nove gaming ponude nista ne odgovara... G502 mogu da korisitim ali vise kao multimedia mis (najvise smeta onaj bocni aim taster), da makar odrade refresh g703 jer mi nekako najvise lezi i pored velikih saka...
Videh da je Corsair izbacio novu liniju sa opto-mehanickim Omron prekidacima, deluju kvalitetno ali previse RGB gejmerski za moj ukus...
 
Isti slučaj (20.5/11), i Chakram mi je nekako previše uzan miš. Da nema džojstika mislim da ne bih mogao da ga koristim, ili bih dugo morao da prilagođavam način grip-a.
Pritom, totalno nepotrebno su izdužili ovaj model, bukvalno je mogao da bude 5mm kraći, i malo širi, to bi bile idealne dimenzije.

Težinu miša bukvalno ne osećam (stvar navike verovatno) i to mi je bukvalno poslednje na listi prioriteta pri kupovini. Ne razumem hajp vezan za ultra-light miševe, osim ako nisu u pitanju takmičarski eSports modeli.
 
Chakram sam izbacio iz jednacine jer sam imao Steelseries Rival (i MX master) i to je bio isti osecaj - udoban i odlican palm mis ali je problematican za neki hibridbni claw/pincer grip koji zatreba nekada u igrama. Bukvalno te forsira na samo jedan stil drzanja.

Zowie/Benq se ocigledno nije maknuo zadnjih 20ak godina sa EC serijom - izuzetan ergo ali deluje da je premaz (coating) isti i klizav kao pre, kao i da koriste iste krs skrolove.
Doduse imam u fioci negde EC1 i dalje sljaka ali mu je skrol proklizao...

Ono sto meni odgovara je taj neki ergo mis sa "vecom pozadinom" i malo visim srednjim delom koji ti se takoreci ukopa u dlan tj blizu korena- gde mogu da palm-ujem misa za "normalno" koriscenje i koristim vrhove prstiju (hybrid claw/pincer) za neke brze "preciznije" situacije u fps/rts-u.

Razer Basilisk/G502 mi otpadaju jer zbog cudnog oblika mogu samo kao mm mis da ih koristim, uvek krenu grcevi u kaziprstu nakon duzeg igranja.

Na trenutnom trzistu G703 i DA v2 (i DA XHS) mi tu nekako nude najbolji ergo, DA v3 ih prati i istoje ok po pitanju ergonomije ali sam kvalitet je neubedljiv...I coating mi deluje da je vrlo slican Zowie misevima, sto znaci da ce relativno brzo da postane glossy i vrlo klizav za upotrebu.
Roccat KPA deluje dobro ali otkad znam za njih imaju probleme sa skrolom i duplim klikom kod mehanickih verzija, inace su im misevi uvek bili u samom vrhu izrade i ergonomije...
Dok rade tih 6m do godinu dana odlicni su... :)

Ostao je jos RoG Gladius, sada nije bilo izlozenih primeraka (verovatno se ne prodaju kao pre) osim Spathe, ali po onome sto se secam kada sam uzimao DAv2, jedino mi je G3W "legao" iz njihove ponude. (a nisam se odlucio za Asus zbog subjektivno losijeg skrola i plastike skoljke u odnosu na druge izlozene modele)

Ne videh da ima ista slicno jos na trzistu u tom obliku, ostatak ponude je uglavnom za manje sake i taj neki copy-paste GPX/Viper fazon od koga mi se cela saka ukoci.
 
pulsar? lamzu? glorious? xtrfy?
 
^
Glorious kuburi sa QC-em.
Gledajuci recenzije za novi model D2 pro wireless (EC1 klon) primecuje se da gurnu pod tepih lose opto-mehanicke prekidace+skrol na koje se ljudi zale po forumima.
Mozda bih kasnije uzeo u razmatranje kada izbace poboljsanu reviziju, sto isto vazi i za Razer modele.

Od Pulsara samo Xlite V3 eS mi je delovao kvalitetnije ali je po dimenzijama manji i ne verujem da bi mi legao..

Svi imaju uglavnom modele za manje sake, nema ih nazalost nigde uzivo da ih isprobam a sudeci po dimenzijama verovatno bi mi stvarali grceve u saci kao i GP wireles
GPW sam bas probao da forsiram jedno vreme i nije mi nikako odgovarao. Sve ispod EC1 dimenzija, cak i EC2 shape, mi jednstavno ne lezi.
A da narucujem 5-6 modela sa Maxgaminga, jer samo oni valjaju te novonikle brendove, i da se posle zezam sa vracanjem zaista mi ne pada na pamet...

Pritom osim Pulsara i Xtrfy koji su vazili bas za budzet marke sve ostalo mi deluje kao sto sam naveo gore - nahajpovan gear za mladje narastaje koji se fokusira na pogresne stvari: napucane senzore, opto-mehanicke prekidace (cija je taktilnost losa) i da se sto vise redukuje tezina na ustrb integriteta kucista misa.
Tu su i losi skrol tockici (samo logi, roccat i 1 razerov model imaju krstene skrolove), kao i generalnu kontrolu kvaliteta prekidaca koji su nekonzistentni.

Gledajuci 4etech cini mi se da su u pitanju samo par OEM-a od koga se nabavljaju/sklapaju copy-paste modeli po potrebi za ove nove gaming brendove i qc im je vrlo nekonzistentan...
Zbog toga bih radije da dam novac nekom "renomiranom" brendu nego li ovim sto jasu na trenutnom talasu YT recenzenta koji menjaju "glavne" miseve kako dune vetar i sponzor...
Vecina tih manjih "brendova" i nema krstenu podrsku ukoliko nesto zaskripi u garantnom roku.

Takodje sam primetio kod vecih recenzenta da odrade downplay problematicnih stvari kod nekog misa, jer sam ih imao rukama u radnji i znam da nema sanse da nisu primetii "cheapness" nekih elementa. (recimo skrol i switcheve, kao i supljikavo kuciste DA v3 vs DA v2)
Ali hbga, svaka veca kritika bih ih uskratila buducnih besplatnih primeraka i ranih YT pregleda.
 
Poslednja izmena:
Imam G305 vec oko tri-cetiri godine. Pre oko pola godine se pojavio dupli klik na levom tasteru, pa sam uzeo M330 silent kao brzu zamenu. Svidelo mi se sto su klikovi necujni, pa sam porucio Kailh 6*6*7.3 Silent Switch sa Alija i ubacio ih za levi i desni klik. Bio sam bas zadovoljan sa ovom kombinacijom sve do juce kada su ponovo poceli da se pojavljuju dupli klikovi na levom tasteru. Da li mozda neko zna da li postoje neki necujni prekidaci ili neki koji ne zvece bas, ali da traju duze, ne otvara mi se bas mis na svake pola godine :)
 
 
^
Meni je taj zapao za oko pre 7-10 dana, verovatno je bio launch. Ali dzaba kada je mali, pritom i cena je 140e (njihova sa EU sajta), nisu neki brend sa tradicijom da mogu toliko da zalepe cenu...
Inace na prvu deluje kao solidna opcija ali steta sto nije barem 126-128mm...
Nazalost ono o cemu sam pricao, ocigledno da se za trziste tempiraju manji misevi za nalozenu klincadiju koja fercera mp igre...

Recenzent deluje kao da je totalno odlepio, zadnji put kada sam upalio njegov kanal nije imao ni jednu tetovazu na sebi.
A cini mi se da mu klipovi ciljaju mladji auditorijum i da se nije ovoliko kezio i prenemagao...
Pritom mu je svaki mis "najbolji do sada"... :D


+edit
@illidan

Ti si bese imao Glorious Model D?
Jel beli Glorious D bio iste velicine kao i crni? 🥴
 
Poslednja izmena:
vidim da covek ima bas veliku saku :)

imao sam O, obican i wireless. odlicni misevi ako volis rupice :D
iste su velicine i crni (imao sam O minus crni) i beli (imao sam O minus wireless beli)
inace preferiram ambidextrous miseve, prija mi vise nego ergo oblik

trenutno "vozim" lamzu atlantis mini, dosta kvalitetan mis, za unknown brand :) imaju i ergo varijantu Thorn

sada imaju ovaj Pro model koji je hard shell, nema rupa. (imali su i pre, ali je bio neki group buy fazon...)
 
^
Meni je taj zapao za oko pre 7-10 dana, verovatno je bio launch. Ali dzaba kada je mali, pritom i cena je 140e (njihova sa EU sajta), nisu neki brend sa tradicijom da mogu toliko da zalepe cenu...
Inace na prvu deluje kao solidna opcija ali steta sto nije barem 126-128mm...
Nazalost ono o cemu sam pricao, ocigledno da se za trziste tempiraju manji misevi za nalozenu klincadiju koja fercera mp igre...

Recenzent deluje kao da je totalno odlepio, zadnji put kada sam upalio njegov kanal nije imao ni jednu tetovazu na sebi.
A cini mi se da mu klipovi ciljaju mladji auditorijum i da se nije ovoliko kezio i prenemagao...
Pritom mu je svaki mis "najbolji do sada"... :D


+edit
@illidan

Ti si bese imao Glorious Model D?
Jel beli Glorious D bio iste velicine kao i crni? 🥴
Xlite V3 ide u 3 velicine, vidim da je najveci 126mm
 
Gledao na njihovom EU sajtu, nisam video nigde opciju da se izabere velicina....
V3 i V3 eS dolaze u "size 2" sto je 122mm odnosno EC2 klon.
Mozda ubace kasnije u asortiman, sacekacu jos malo nisam u zurbi.
Na papiru deluje odlicno, posebno p&p koriscenje bez softvera, sto najvise preferiram kod Zowie miseva

Xlite v3 eS

Xlite V3 size 2

+edit
Generalno ne volim ultra-light miseve jer je moj subjektivan osecaj da deluju previse jeftino u rukama.
Juce sam opet svratio u prolazu do MM-a i uporedio DA v3 sa DA v2, skoljke i klikovi su definitivno losiji na v3 verziji (cak i skrol deluje previse lako) vs V2(pro i hxs).
Pritom i V3 wired verzija ima bocnog flexa. Premaz na v3 mi deluje kao onaj sa Zowie miseva (ne toliko glossy) i definitivno taj materijal je vise klizav nego onaj PBT sa v2 verzije.
Jedino sto odgovara je novi ergo koji bolje lezi nego v2, posebno suzeni prednji deo koji nudi vise kontrole/preciznosti.

Bilo je i par komada ISY/Sharkoon miseva (klonovi DA v2/v3 sudeci po obliku) ali sa rupicastom skoljkom -> ono sto rade Glorious/Pulsar, i definitivno meni se taj fazon ne svidja

Od Corsair ponude bio je i Sabre Pro, odlican oblik za vece sake ali su skrol, m1/m2 i bocni tasteri uzasno meki.
Ironclaw isto nije los za vece sake, ali opet mis je "zastareo" i koliko sam video koristi Omron prekidace, kao i Logi, koji ce pre ili kasnije da razviju dupli klik.
Corsair inace deluje sasvim ok sto se izrade tice. Od njih me interesuje ova nova serija sa opto-mehanickim Omron, koje nazalost nije bilo.

Kapiram da ce sada za Bozic biti ciscenja lagera kako bi prodavci izbacili nove modele u asortiman tako da cu sigurno da pecam za RoG Gladius 3 wAP, DA v2 pro i Roccat Kone Pro Air.
Eventualno Pulsar v3 eS ako bude u L verziji.
 
Poslednja izmena:
Gledao na njihovom EU sajtu, nisam video nigde opciju da se izabere velicina....
V3 i V3 eS dolaze u "size 2" sto je 122mm odnosno EC2 klon.
Mozda ubace kasnije u asortiman, sacekacu jos malo nisam u zurbi.
Na papiru deluje odlicno, posebno p&p koriscenje bez softvera, sto najvise preferiram kod Zowie miseva

Xlite v3 eS

Xlite V3 size 2

+edit
Generalno ne volim ultra-light miseve jer je moj subjektivan osecaj da deluju previse jeftino u rukama.
Juce sam opet svratio u prolazu do MM-a i uporedio DA v3 sa DA v2, skoljke i klikovi su definitivno losiji na v3 verziji (cak i skrol deluje previse lako) vs V2(pro i hxs).
Pritom i V3 wired verzija ima bocnog flexa. Premaz na v3 mi deluje kao onaj sa Zowie miseva (ne toliko glossy) i definitivno taj materijal je vise klizav nego onaj PBT sa v2 verzije.
Jedino sto odgovara je novi ergo koji bolje lezi nego v2, posebno suzeni prednji deo koji nudi vise kontrole/preciznosti.

Bilo je i par komada ISY/Sharkoon miseva (klonovi DA v2/v3 sudeci po obliku) ali sa rupicastom skoljkom -> ono sto rade Glorious/Pulsar, i definitivno meni se taj fazon ne svidja

Od Corsair ponude bio je i Sabre Pro, odlican oblik za vece sake ali su skrol, m1/m2 i bocni tasteri uzasno meki.
Ironclaw isto nije los za vece sake, ali opet mis je "zastareo" i koliko sam video koristi Omron prekidace, kao i Logi, koji ce pre ili kasnije da razviju dupli klik.
Corsair inace deluje sasvim ok sto se izrade tice. Od njih me interesuje ova nova serija sa opto-mehanickim Omron, koje nazalost nije bilo.

Kapiram da ce sada za Bozic biti ciscenja lagera kako bi prodavci izbacili nove modele u asortiman tako da cu sigurno da pecam za RoG Gladius 3 wAP, DA v2 pro i Roccat Kone Pro Air.
Eventualno Pulsar v3 eS ako bude u L verziji.
Moguce da nije jos uvek dostupan, siguran sam da sam citao/gledao za L verziju a vidim da postoje i dimenzije na eloshapes.com
Pulsar Xlite V3
122 x 66 x 43 mm55g
 
Ljudi, nemojte da me banujete, ocajan sam. Trazim Logitech G604 da je u okej stanju i da neko hoce da ga proda za neke pristojne novce. Potreban mi je zbog mog konstantnog menjanja miseva jer imam dual setup i jednostavno mi za dizajn odgovara on zbog vise dugmica, i ima infinite scroll i dual povezivanje BT i lightspeed.

Svaka pomoc je dobrodosla.
 
 
^
Trenutno moze na Amazonu(de) da se pazari za 50e uz 10e promo vaucer (koji trenutno nude i samo se cekira)
Samo prodaja nije direktno od Amazona, sto je veliki turnoff
Znam za Ajazz tastature. mislim da im je Epomaker/Akko OEM (ili isti koje rade za EPO), solidan brend za neku budzet varijantu.
I opet se vracamo na onu pricu i "poplavi" kineskih miseva...

Ja narucio Roccat Kone Pro Air i SS Prime Wireless, za 45 i 40e, koji mi bude manje legao vraticu nazad...
Mada po tim cenama mogu i oba da zadrzim (jedan ode kao poklon)
 
Kakav je kineski Zaopin Z1 Pro, probao neko?
 
Ovo je zastarelo, u međuvremenu su Kinezi izbacili nekoliko jeftinih modela sa PAW 3395, tipa Attack Shark x3, Rapoo VT9Pro, Ajazz AJ119, Darmoshark M3...
Misliš da ovo vredi uzimati pored Logija G304 za 24$?
 
Po specifikacijama su bolji, za kvalitet izrade javljam kad stignu.
Što se oblika tiče, za mene teško da postoji gori miš od G102/203/304
 
Pa G304 je gotovo identičan miš kao AJ199, bukvalno preslikan.
 
Darmoshark m3 izgleda jako primamljivo, pogotovo sada kada je bio na superdeals za 3100.
 
Nazad
Vrh Dno