Šta je novo?

Hardver Koje kućište

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

limba

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2005
Poruke
158
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
I5 13600k, Jonsbo HX6250
Matična ploča
Gigabyte Z790 UD AX
RAM
32GB Kingston DDR5 Fury Beast 6000 MHz
GPU
SAPPHIRE AMD Radeon RX 6700 XT
Storage
SAMSUNG 1TB M.2 NVMe SSD, 990 Pro
Zvuk
Altec Lansing VS 4621
PSU
Corsair RM750X
Kućište
RAIJINTEK Black with Thetis window
Monitor
HP X27i
Imaš trenutno na lageru u G za te pare NZXT H5 Flow, recimo.
 
pita covek postoji li bolja stvar za isti novac
 
Taj Phanteks je ok kuciste sa dobrom cenom.
 
Molim da mi objasnite , sta kod tog Phanteks-a opravdava 3-4 puta vecu
cenu od MS Industrial V305 ?
Ovo je kao da si pitao šta to kod Mercedesa opravdava nekoliko puta veću cenu u odnosu na Zastavu.
Fenteks i MS (Indastrial) nisu ista klasa proizvođača, i to što MS ima dobrih kućišta u nižoj klasi (i sam sam nekih godinu dana koristio Armor V715, koje je za 35 evra, koliko sam ga platio odlično kućište), Fenteks je ipak renomirani proizvođač kućišta, kulera i ventilatora i sigurno spada u sam vrh. Sasvim je druga stvar što kod nas imaju jače cene, pa je veoma moguće da ovo konkretno kućište ne vredi toliko.
Što se mene tiče, dobra stvar što Fenteksa uopšte ima na našem tržištu. A previsoke cene kod nas su nešto uobičajeno.
 
Hvala svima, porućeno Antec DF700 Flux.
 
Malopre me zovu iz Monitora. Kažu nemaju Antec DF700 Flux za koje su mi poslali predračun i koje sam uplatio. Ima li šta slično ili da idem na ovaj Phanteks. NZXT H5 Flow ne mogu da nađem nigde.
 
Malopre me zovu iz Monitora. Kažu nemaju Antec DF700 Flux za koje su mi poslali predračun i koje sam uplatio. Ima li šta slično ili da idem na ovaj Phanteks. NZXT H5 Flow ne mogu da nađem nigde.
 
Nema ga ni on, sada sam ga zvao.
Čudno, ima ga na iponu...



Pošalji poruku i link (ovaj gore) sledećem prodavcu, ima sigurno.

 
Ugrađuju se duplo na popularne modele. Zato sam ja kupio Fractal Design Focus 2 lokalno, pa neka je skuplje nego preko.
 
Focus 2 nije loš, jako mi se dopadaju neke stvari...koliko je koštao?
Previše kod nas, oko 11000 kućište, i uzeo sam USB-C dodatak za front panel koji je posebno 1800. Sviđa mi se izrada, svaki element je baš solidan i dobro urađen; sviđa mi se što je svo "prazno", bez nepotrebnih kerefeka u centralnom prostoru, pa je airflow odličan. 14" ventovi koji dolaze naprijed su fantastični i apsolutno nečujni... ne sviđa mi se cable management, iako može da se uradi, samo su mogli neke stvari bolje da prilagode za različita napajanja, ventove itd. Prostor iza je za trunku premali za moj ukus. Takođe, sad kad sam sproveo kablove od napajanja, ako budem htio da ubacim HDD ili SATA drajv, biće malo muke da se uklopi. Sve u svemu sam zadovoljan, za pare koliko košta preko bilo bi no brainer, ovako... mlaka preporuka.
 
Da ne otvaram novu temu, koja je dobra alternativa za Antec NX360 u tom cenovnom rangu (ATX i <7500rsd)? Fighter V305 nema nigde a ni FSP CMT212 koliko vidim.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam uspeo da istrazim, za ispod 10k rsd ima solidan izbor kucista koja ce biti dovoljna za 95% slucajeva:

-FSP CMT 211(A)
-FSP CMT 212(A)
-Antec NX360
-Antec NX410

Svidja mi se sto se Antec donekle vratio na trziste sa pristupacnim i funkcionalnim kucistima.
 
Dopada mi se 212A, djeluje zaokruženo za te pare, a četiri 120mm kulera koji dođu s njim nisu RGB nego je ugrađeno dvije trake u prednju masku, što je po meni plus.
 
Meni fali 85mm u Focus 2 da bi mogao moju 3060 dvaput da uglavim. :D
 
Da ne otvaram .. , ovo kuciste ima samo jedan ulaz za hard disk?

kuciste.jpg
 
Piše da ima 1 ležište za HDD 3,5'', međutim piše i da ima 2 ležišta za SSD koji su 2,5''. Postoje HDD koji su 2,5'' formata oni se obično koriste u Laptopovima.
Sve zavisi od broja HDD uređaja koje poseduješ i kojeg su oni formata.
 
Imam dva klasicna hdd i jedan ssd. Dakle nema mesto za srafiti oba hdd?
 
Pokušavam naći bilo kakav snimak ili sliku unutrašnjosti kućišta da skontam ima li mu mesta, ali ne uspevam. Deluje da bi moralo u delu kod napajanja da ima mesta za još negde spustiti HDD, ali tada bi morao neko iskusniji reći kakvu podlogu staviti i kako ga odvojiti od samog materijala kućišta jer nije pametno samo ga spustiti na dno kućišta....
 
Opusteno ionako ga sad vidim nemaju na stanju 🍺
 
Treba mi preporuka za kuciste, greskom sam porucio arctic liquid II 360, i ne moze da stane u postojece kuciste :)
Treba mi neko lepo sa pristojnom cenom i da moze da se nadje kod nas..
Hvala
 
Nazad
Vrh Dno