Šta je novo?

Hardver Koje kućište da kupim?

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

Algol

Slavan
Učlanjen(a)
24.01.2005
Poruke
375
Poena
319
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 9 5950X + DeepCool LT720 360
Matična ploča
Asus ROG Strix X570-E Gaming
RAM
Kingston Fury Beast 128 GB, 3600 MHz
GPU
Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 6600 XT
Storage
Samsung SSD 970 Pro 512GB + SSD 970 EVO Plus 1TB + WD HDD Red 4TB + HDD Red Pro 6TB
Zvuk
ROG SupremeFX 8-Channel High Definition Audio
PSU
Seasonic Focus GX-750
Kućište
be quiet! Pure Base 600
Monitor
Dell P2714H
Ostale periferije
Asus Blu-ray rezač
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav, drugari! :)

Kupio sam novi procesor koji definitivno zahteva vodeno hlađenje, ali u moje kućište može da se instalira samo ono najosnoovnije s radijatorom i ventom od 120 mm, a ja sam se namerio na jedno od 360 mm, tako da mi je potrebno novo kućište. Ali, ne uspevam da nađem kakvo bih želeo, pa moram da pitam.
Znači - budžet mi je za početak 20k RSD, ali može i više, ako baš mora.

Kućište treba da ima sledeće osobine:
  • da bude crne boje
  • da bude full tower, može i midi tower, ali da prima ATX ploče
  • da ima filtere za prašinu, spreda, i gore
  • s prednje strane da ima kavez za bar jedan optički, 5.25 uređaj
  • unutra da ima bar 4 kaveza za HDD-ove od 3.25 inča
  • s prednje strane, između 5.25 i 3.25 kaveza da ima dva ventilatora od bar 120mm, a bolje 140mm
  • da može da mu se instalira 360 mm radijator sa tri venta (ovo AIO) ispod gornje strane
  • da mu je leva stranica staklena
  • da mu se može ugraditi standardno ATX napajanje, konkretno Seasonic Focus GX-750
  • po mogućstvu, ali ne i obavezno, da bude zaobljenih ivica, kao ovo što sad imam (Thermaltake S71 Urban)

Eto, samo to. :)
Za sad sam našao, najpribližnije što ja želim, be quiet! Silent Base 802, ali ono ne može da primi 5.25 optički uređaj (konkretno, moj blu-ray, DVD i CD rezač).

To bi bilo to.
Unapred zahvalan svakome ko doprinese rešavanju ovog mog problema!
 
Poslednja izmena:
Rešenje
Pure Base 600 mozda? Nisam siguran da li podrzava toliko kavezova za 3.5'' diskove...
Cosmos c700 definitivno zadovoljava sve sto trazis ali je papreno skupo.
mislio sam da predložim CM S600 ali ne može da stane 360-ica 🙁
 
Aha, lepo, elegantno kućište, šteta što ne prima 360mm. A baš mi treba AIO od 360mm jer se 5950X nenormalno greje i na malim zadacima, kakav je, na primer, backup.
 
Pure Base 600 mozda? Nisam siguran da li podrzava toliko kavezova za 3.5'' diskove...
Cosmos c700 definitivno zadovoljava sve sto trazis ali je papreno skupo.
 
@Xith

Pure Base 600 ću uzeti u razmatranje, hvala.
Samo, ePonuda kaže da ga nema nigde kod nas. Ako znaš da ga neka firma ima, šibni mi njeno ime na PM.
 
@djape08

Vau! Ultra-elegantno! Hvala!
Definitivno ulazi u razmatranje. :)
 
@djape08

E, ali jel podržava ovo Lian Li Evo klasičan rezač? Treba mi rezač pod moranje, jer imam ogromnu kolekciju omiljenih serija i filmova, što na CD-ima, što na DVD-ima, a koristio sam i Blu-ray za back-upove...?
 
E, super! :)
 
Ok, hvala svima koji su učestvovali. Uzeću ili Pure Base 600 ili Lian Li EVO. Neću odmah odlučiti, sačekaću da mi odluka "prenoći". Znate kako kažu - jutro je pametnije nego veče.
Hvala još jednom! :)
 
neb preporucio lian li evo. ako strpas dvd u taj cage za hdd i ssd od zada, onda nemas nigdje vise za 4 hdd. mislim non stop od zada trpadi cd dvd ni u ludilu..radije externi dvd..takodje pogledaj malo lian li lancol III..jedina mana opet nedostatak dvd rezaca..al sve ostalo zadovoljava..e sad dal novcano to ces i sam da vidis..al jeftiniji je od lian li evo..
 
Odlučio sam se za Pure Base 600, ipak. Lian Li je prelepo i veoma elegantno kad se gleda spolja, ali iznutra je čista avangarda. Previše inovativno i eksperimentalno. A ja sam više, onako, konzervativan čovek. Držim se više starih i dokazanih vrednosti. Zato mi više odgovara Pure Base 600.

Još jednom hvala svima na asistenciji! :)
Pozdrav!
 
Nazad
Vrh Dno