Šta je novo?

Koje je dobro napajanje?

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zbog ucestalih pitanja na benchu tipa "koje napajanje da kupim", resio sam da postavim ovde jedan thread da se ljudi informisu.

Evo prve korisne informacije:
UL Online Certifications Directory
Na ovoj adresi mozete da unesete broj koji cete pronaci na nalepnici na svakom krstenom napajanju, format broja je E123456.

Druga je review site i to jedan od mojih omiljenih -- Silent PC Review. Tu mozete naci prilicno kompetentne testove napajanja i coolera, a sve u cilju smanjenja buke vaseg racunara.

Za sada toliko od mene.
 
Zna li neko nesto vise o ovim Njoy napajanjima? Ova Titan serija je na papiru ok cak je i bolja od aktuelnih modela na nasem trzistu u cenovnom rangu 5-6000din. Opet kazem samo na papiru, nigde ni jedan test....:trust:
 
Ima Super Flower Golden Green PRO SF-550P14XE za ~8300 din.

Nema ga. Ortak hteo prosle nedelje da ga uzme, zvao Baito Monitor i Comtrade nema niko, uzeo na kraju SF-450P14XE i njemu je to full jer mu konfa trosi ispod 300w.

Kontaktirao sam Baito jutros mailom za SF-550P14XE i evo sta su mi odgovorili

"Nemamo,

Nece ga ni biti zato sto je promenjena sertifikacija za evropu.

55 i 650 modeli vise najverovatnije nece biti dostupni, sada mozemo da nabavimo 450 i 750W, ceka se jedan dan."
 
Zna li neko nesto vise o ovim Njoy napajanjima? Ova Titan serija je na papiru ok cak je i bolja od aktuelnih modela na nasem trzistu u cenovnom rangu 5-6000din. Opet kazem samo na papiru, nigde ni jedan test....:trust:

Taj Titan Njoy bi trebalo da je nesto u rangu sa Chieftec GPS/GPA serijom, s tim sto niko nema tacne informacije sta ima unutra.
Bolje je dodati jos neku crvenu i uzeti Antec VPF550 ili Thermaltake modularni 630/530W. Kao budzetsko napajanje sa nekih 400-450W LC 600H je najpovoljniji.
 
Pozdrav, trebao bi mi predlog za napajanje za sledeću konfu

A8 - 7600, 2*4GB DDR3, SSD 120GB.

Dakle nema OC, nema diskretne grafike ( i ako je bude biće tipa neka koja se napaja samo sa PCIx16 slota ) Eventualno jedan još HDD za podatke.

Cenovno pa negde do 5000din
 
Super Flower SF-450P14P ne bi trebalo da je loše, a može se naći za 4.000 rsd. Ja imam 14HE i jedino je malo bučno. Ne znam da li je to normalno za SF napajanja, ili sam ja imao sreće :D
 
Jel bi LC600H-12 bilo dovoljno jako da istera HD5870 i jedan i5 ili bi moralo neko drugo i ako da, koje? Pored toga koja je razlika izmedju LC600H-12 i LC600H-12 2.31, koje je bolje?
 
Koje uzeti za
I3 4170-H81-2X4GB-HDD,sada koristim integrisanu grafiku,planiram za par meseci da uzmem najverovatnije neku R7...

Cooler Master
B500 ver.2

Corsair

CX430M
CX500M
VS550
VS450

THERMALTAKE

Smart SE 530w

hvala
 
Poslednja izmena:
Nikako CX, osim ako ne zivis negde gde ambijentalna temp ne prelazi 25. Rated su za rad na 30 stepeni.
 
Pozdrav ljudi, interesuje me da li ima kod nas da se kupi napajanje LC-Power 75 Watt LC75ITX i ako ima gde ?
I druga napajanje dolaze u obzir ali da su ovog tipa a pre svega dimenzija...
 
Ako sam dobro shvatio LC600H-12 i THERMALTAKE SPS-530M su najbolji u svojim cenovnim rangovima? Koje je najbolje za fx6300+r9270x ? I kakva su ona lc power silent napajanja,jel su stvarno silent?
 
Pogledaj kod Madjara koliko je EVGA G2 650w, on je najbolji izbor ako ulazi u budzet. Ako je preko budzeta, Antec je kvalitetnija platforma istog tog seasonica, ali nije modularan.
 
ako nije neka prevelika investicija,a sam OEM je dobar i dobra je platforma (npr onaj seasonic za 1000 i kusur dinara sto se spominjao na forumu) aj sej go for it,ali da se pukne npr 70e je vec suludo,kad za malo novca vise moze da se uzme jako ozbiljno napajanje sa sve full garancijom.iako prvi zagovaram da se malo popusti sa overkill-ovima sa napajanjima sa 40+a na +12v za konfe koje ne vuku ni 400w iz zida cinjenica je da napajanje si kupio sad i ko zna kad i nema nekog rezona bas gledati du da se ustedi.
 
Posto kod madjara ne moze da se nadje G2, dvoumim se izmedju corsair RM550x ili XFX XTR550W? Cine mi se slicna, samo corsair ima 7 godina garancije. Sta mi predlazete, meni je bitno da je sto tise. Tera konfg iz potpisa, samo sto je uplanu u narednom periodu da se grafa zameni ali nista ultra mega giga jako.
 
Treba mi napajanje za i5-4460 i GTX970 g1...Ova napajanja su mi ponudjena iz madjarske..
Da uzimam to ili da idem na nesto drugo,Antec nemaju preko,a kod nas je 110e 650W..


COOLERMASTER B600 v2 RS600-ACABB1-EU - 52 eur
CHIEFTEC GPS-600A8 600W - 54 eur
CHIEFTEC GPS-650A8 650W - 56 eur
THERMALTAKE BERLIN 630W - 60 eur
THERMALTAKE Smart SE 630W - 64 eur
 
Nazad
Vrh Dno