Šta je novo?

Hardver koje 1000+W napajanje od ova 3

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

Scyter

Slavan
Učlanjen(a)
12.06.2010
Poruke
693
Poena
235
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel Core i9-13900KF, Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB (Push&Pull Arctic P14 Max)
Matična ploča
Asus ROG Maximus Z790 Hero
RAM
G.Skill 32 GB 6600 MHz Trident Z RGB
GPU
Asus GeForce RTX 4090 TUF Gaming OC
Storage
Samsung 990 Pro 1 TB, 980 Pro 2 TB
Zvuk
Altec Lansing VS2421E, Redragon Zeus 2
PSU
FSP Hydro Ti PRO 1000W
Kućište
Corsair 7000D Airflow (3x Corsair 140, 4x Arctic P12 PWM PST, 1x Corsair AF140 Elite)
Monitor
Dell 32 G3223Q 4K 144 Hz
Miš & tastatura
Logitech G9x, Redragon Kala
Ostale periferije
Driving Force GT
Mobilni telefon
Apple iPhone 14 Pro Max
Pametni uređaji
Samsung Galaxy Fit2
Pristup internetu
  1. Optički internet
Planiran da menjam napajanje uskoro, izbor je pao na 3 modela:

FSP Hydro Ti PRO 1000W
Seasonic Vertex GX-1200W
Be Quiet Dark Power Pro 13 1300W

Sva 3 su vrhunska, slatke muke koje odabrati… Cenovno su FSP i Seasonic tu negde, Be quiet je dosta skuplji.
 
Da, ono je nekako i meni zlatna sredina. Cenovno dosta jeftinije od Be Quiet, 200W vise od FSP, dakle vise future proof. Jedino je doduse sa Gold sertifikatom, ova 2 su Titanium. Ali je to toliko nebitna stavka za 1000+W napajanja po meni, da je i ne razmatram.
 
Koje god da uzmeš mislim da nećeš pogrešiti. Pridružujem se kolegi @Proday za Seasonic.
 
Ja sam pre mesec dana uzeo dva FSP Hydro G Pro od 750W i 650W iskljucivo zbog prekidaca koji omogucava da se ventilatori ne pale dok ne dostignu 30% opterecenja, jer mi oba kompjutera (server i kucni) stoje ispod stola u maloj sobici i prezadovoljan sam jer su bukvalno necujni (99% vremena mi oba kompa rade ispod 30% opterecenja). Pre toga sam hteo uzeti seasonic sa istom opcijom ali na youtube sam naisao na mnogo videa kako im tandrcu ventilatori iz nekog razloga.
 
Kupuje se na KP. Kod nas trenutno nema nijedno od ponudjenih, bilo je jedno vreme Seasonic, ali je ubrzo rasprodat.

Taj Asus nije ATX 3.0, zeleo bih da ako vec menjam napajanje, da ipak predjem na novi standard. Imaju novu Loki seriju, medjutim 1000W model je 400e. Ne dam im te pare iz principa.

Inace, ovo sto navodite za Seasonic i ventilator je nesto sto bi i meni smetalo, tako da ne bih da rizikujem u tom slucaju. Mislim da cu ipak ici na FSP. Ima sve sto mi treba, i taj prekidac za Eco mode, na kojeg sam navikao jer ga i sam imam na Evga G3 850W.
 
Ja sam poručio Vertex 1200w, iz mog dugogodišnjeg (15 godina) iskustva sa Seasonicom sa njima nema greške. Mene izašlo 245 eura.

BeQuet ne bi jer nema Eco Mode prekidač, Seasonic ne bi jer se dosta ljudi žalji na paljenje-gašenje ventilatora (i na ovom forumu). Tako ostaje FSP.

Gde kupuješ, na KP?
Imam Focus GX-750 pune 3 godine i Hybrid mode je ukljucen i nikad nikakvu buku nisam cuo.
 
Poslednja izmena:
Po ovom testu ventilator se jako lepo ponaša.
Beskoristan review, nemaju termalnu masinu, + to skakanje se ne vidi ni na jednom test-u gde su samo 1-3 komada testirana.


Ovaj iznad Pokazuje malo skakutanje ventilatora, ali nije na tom primerku bilo strasno kako se ljudima desavalo. Vertex je sasvim solidno napajanje, najbolji mid-range sto je Seasonic izbacio duze vremena, al ne moze da prismrdi FSP-u

Kod FSP se ventilator skoro ni ne okrece, ikad. samo za Corsair AX1600i moze da se kaze sa 100% sigurnoscu da je bolje, a u nekim pojedinacnim stvarima je FSP Hydro Ti Pro bolji.
 
Da li je to FSP napajanje o kome govoris Titanium ili Gold? Meni licno je Titanium/Platinum bacanje para.

Od ovih napajanja da li je GT PRO pandan Vertex GX-u?
 
Hvala svima na ucestvovanju u temi, uzeo sam na kraju FSP Hydro TI Pro 1000W. Vrhunsko napajanje, nisu ga dzabe u testovima proglasili za jednim od najboljih ikada. Topla preporuka od mene ko juri novo atx 3.0 napajanje.
 
Nazad
Vrh Dno