Šta je novo?

Koja podloga za misa - problem sa bolom u zglobu ruke

adamovic

Slavan
Učlanjen(a)
31.08.2006
Poruke
39
Poena
309
Pozdrav, koristio sam A4Tech X7 Gaming i imao sam problem da prosto na delu gde ruka dodiruje sto tj podloga stvara mi se trauma. Onda sam probao Hama mini podlogu sa jastukom, i u pocetku je nestalo ali mi se javila posle trauma na drugom mestu, tu gde jastuk pritiska ruku. Probao sam i neku Hama debelu podlogu, ali nazalost ta je jako losa dosta je tvrda i lose prijanja na sto.

Sad bih trebao naruciti jos neke da isprobam pa imate li neke predloge? Ona bi idealno trebala da neutralise jak dodir sa ivicom stola.
 
O kakvom tipu traume je rec, da ti se tare ruka o sto/podlogu ili vise bol u zglobu sake ? Takodje da li ti se tare ruka u blizini lakta o sto ?
 
Sad citam detaljnije poruku i ova izjava da neutralise jak dodir sa ivicom, mislim da ti treba visa stolica sa podesivim naslonom za ruke, pre nego nova podloga.
 
Ja imam sto koji lici na poklopac koncertnog klavira. Desnu ruku (podlakticu) mogu da naslonim u potpunosti na sto, tako ne pritiskam zglob sake i garantujem da ce ti biti mnogo udobnije.
 
Ja licno imam sto koji je dovoljno sirok da mi se i leva i desna podlaktica naslone kompletno do lakta i evo vec pet godina nemam problema da mi trni saka ili da me bole ruke posle duzeg rada za racunarom. Cekamo da adamovic odgovori, da malo precizira u cemu je tacno problem :)
 
Ne moze on pisati, izgleda da mu je ta ruka istraumatizovana skroz. :D A problem je kad se podlaktica nasloni na ivicu od stola, par sati tako i krv u manjim kolicinama dolazi do prstiju šake. Vremenom ta vena postaje ostecena i cak u normalnom polozaju ne dovodi dovoljno krvi. Stolica da se podigne da se ruke ne oslanjaju na ivicu stola i smanjiti sedenje za racunarom.
 
Možda da nabaviš novi sto, tj ergonomičniji, na kojem miš stoji malo niže ili još bolje na kojem se može se podešavati visina. Ne verujem da podloga i sam miš može rešiti problem.
 
Sudeci po mom znanju anatomije i mehanizama hemostaze, tuda niti prolazi vena niti ce doci do smanjenog dotoka krvi, a jos manje do pasivne hiperemije podlaktice :D Kada se oslanjas celom rukom na sto, do lakta, vrsis pritsak na misice i kozu i tu nece nastati ostecenja, a u svakom slucaju tezi a ruke, iako mala, ce biti rasporedjena po celoj povrsini podklatice. Nema brige dok god podlaktica ne visi sa stola, tada vec postoji rizik od razvoja carpal tunel sindroma.
 
O da, preporodio sam se kada sam presao na povrsinu stola. Koji sam prostor za mis dobio, strasno, a i ruka prestala da boli, win win situacija :D
 
Kasa5033 izgleda da imas odlicno znanje anatomije svaka cast. Da izgleda da je problem u fioki koju je stolar napravio kracu nego sto sam zeleo pa onda nije potpun oslonac sa rukom.

Pokusacu privremeno da podignem misa i tastaturu na glavnu plocu. Podicu i stolicu koliko mogu da mi to ne smeta.

Ako neko zna neku podlogu koja je mekana i moze da se naruci kod nas i dalje ima smisla jer je ova A4Tech dosta tvrda kad se spusta ruka sa tastature na misa oseca se dodir sa podlogom.
 
Podloga veze nema sa tim problemima sto ti imas,vec polozaj ruke. I jastuk kada bi stavio, ruka bi ti bila u nenormalnom polozaju.
Nemoj da dizes privremeno gore,nego za stalno. krastavac, tako mora ako cesto koristis racunar. Ono na izvlacenje je cista zezancija za decu, nema sanse da se tako koristi stalno.
 
Nazad
Vrh Dno