Šta je novo?

koja micro ATX ploca + procesor do 150€?

priest77

Slavan
Učlanjen(a)
12.10.2004
Poruke
4,467
Poena
450
Preporucite neku micro ATX plocu i procesor zajedno da kostaju do 150€.
Pozeljno sa integrisanom grafikom ali moze i bez. Koristice se uglavnom za filmove (ponekad i Full HD) i nezahtevan rad: net, office... retko photoshop.

Hvala! :wave:
 
Poslednja izmena:
Pentium G860 + Asus P8H61-M ili -M Pro ako hoćeš USB 3.0 i SATA3. Na ploči imaš sve video izlaze (VGA, DVI, HDMI), a grafički čip je u procesoru. Mada, moguće je uklopiti i i3-2100 i neku jeftiniju ploču, recimo ASROCK H61M-HVS. Ako ne bi da daješ svih 150e Celeron G530 će ti vrlo lepo završiti posao, a košta svega ~40e i na njemu možeš lagano da gledaš 1080p filmove, ne oseti ih.
 
Ja sam naručio i čekam Celeron G530 + Asus P8H61-M (ima i jedan PCI slot), a kao što reče Peja možeš i Pro.
Uzeću i 8GB rama jer je prejeftin, a sve se to uklapa u nekih ~130-140e.

Topla preporuka i tebi za nešto slično jer će ti završavati posao savršeno za ono što si naveo, a i mnogo više.
 
OK, uzecu tu plocu, sada samo za procesor ne znam da li je velika razlika u performansama izmedju G860 i i3?

P.S. Preporucite i neki RAM 4GB za tu plocu :wave:
 
Poslednja izmena:
Ako brzina nije bitna stavka, ja bih potrosio upola manje i pazario neku all-in-one plocu, AMD Fusion platforma. Svojim matorcima sam uzeo MSI (zaboravih oznaku, sad sam na mobu da ne trazim). Inace ne volim MSI ali nema sta da prigovaram. Ima jedan pci-e slot ako zatreba za neku dodatnu karticu, ima gigabitni lan, integrisanu grafiku na ploci koja fino pusta full HD na LCDu... Stavio sam win7 i ne mogu da kazem da leti, ali radi sasvim fino. Jedina primetna razlika u odnosu na isti taj win7 na nekoj jacoj konfiguraciji jeste sto mu prilikom boot-a treba par trenutaka vise da se opasulji, posle toga funkcionise normalno. Cak sam probao full HD film bez DXVA podrske da pustim, radio je uglavnom glatko. Inace ventilator na ploci je relativno tih ako je kuciste dobro ususkano, sto je meni bio isto veoma bitan faktor.

Naravno, ako si planirao vec da potrosis vise kinte sto da ne, uzmi nesto jace, ali za tu namenu ne vidim potrebu za jacim od AMD Fusion.
 
Nazad
Vrh Dno