Šta je novo?

Koja grafika za Q9550 @3.4GHz?

Pa sad da li gura valda gura,jer grafa je na 99% a on na 79%;)
 
Znaci gura q9550 R270 super okaci neki SS
 
Super je SS ali izbaci ako mozes neki SS iz testova, npr 3D Mark 11 ili neki SS iz OSD-a gde se vidi iskoriscenost grafike sa Q9550,

to bi me jako zanimalo, mogli bi da otvorimo novu temu stari quadovi i nove grafike.
 
Super je SS ali izbaci ako mozes neki SS iz testova, npr 3D Mark 11 ili neki SS iz OSD-a gde se vidi iskoriscenost grafike sa Q9550,

to bi me jako zanimalo, mogli bi da otvorimo novu temu stari quadovi i nove grafike.

Neznam dali ste me razumeli ili ne,reko sam da gura graficku i nije botenlek u igrama,a bencmarkovi i ostalo de svi jure zadnji FPS i frejm mene uopste ne zanima
Lepo sam reko da treba menjati i da su noviji procesori kud i kamo bolji,ali isto tako da q9550 za igre trenutno moze da isparati 7970 jer pisem ono sto imam i ono sto vidim drugo me ne zanima.
Ovo je vec preslo u offtopic tako da sovim sam zavrsio i izvinjavam se postavljacu teme sto smo skrenuli malo sa puta.
 
Neznam dali ste me razumeli ili ne,reko sam da gura graficku i nije botenlek u igrama,a bencmarkovi i ostalo de svi jure zadnji FPS i frejm mene uopste ne zanima
Lepo sam reko da treba menjati i da su noviji procesori kud i kamo bolji,ali isto tako da q9550 za igre trenutno moze da isparati 7970 jer pisem ono sto imam i ono sto vidim drugo me ne zanima.
Ovo je vec preslo u offtopic tako da sovim sam zavrsio i izvinjavam se postavljacu teme sto smo skrenuli malo sa puta.



Sa teme nismo otisli, lepo bi bilo da se baci neki SS da vidimo kolika je iskoriscenost GPU-a sa Q9550, radi komparacije

je l ako daje sa njom (7970) bar 80% sa R9 270X ce biti blizu 100%, ali vidim da je u pitanju sujeta i da od pomoci postavljacu teme

nema nista ???
 
Hahaha,koja sujeta ne razumem te mladicu,napisao sam sta sam imao da se ne ponavljam....
 
imam klokovan q9550 na 3.4 ghz sa 4 gb geil ddr3 1600 mhz na msi x48 platinum ploci zajedno sa powercolor radeon hd 4890 1gb ddr5 .... dvoumim se izmedju ati radeon 5970 i geforce gtx 580 !!!! koju da kupim da uz ovaj rocesor da bude taman onako....inace igram od igara gta 4 i 5 kad izadje,,,pes 15, nba 2k15,i cs 1.6 na steamu!!!! :)
 
Poslednja izmena:
a cuo sam da je i 270x dobra,,manje trosi,,brza je,,hvale je na sva usta,,,hvala za odgovor,,,nadam se da cu kad je uparim sa q9550 biti prava makina!
 
Kad pazaris grafu, baci neke cifre od bench programa i igara. Cisto da vidim gde bi ja bio kada bi uzeo istu grafu.
 
a cuo sam da je i 270x dobra,,manje trosi,,brza je,,hvale je na sva usta,,,hvala za odgovor,,,nadam se da cu kad je uparim sa q9550 biti prava makina!
Meni je q9550, 8gb i R9 270x bio pun pogodak
mnogo je bolja od hd4870 1gb
ne pricam o snazi kartice
nego optimizacija kartice
potrosnja, necujna.
 
Poslednja izmena:
dobro al koja je po vasem misljenju bolja,,,ati radeon 5970 ili gtx 580 ,,,,imam obe...koju da ubacim?
 
isprobas obadve i vidis koja ce tebi bolje da zavrsi posao.ja bih se kladio na 580,narocito ako nije stock hladnjak,zbog tisine.
 
dva cpu-a u jednom protiv jednog cpu-a ali mocnogg,,videcemo,,isprobacu pa cu jednu od te dve zadrzati a drugu cu prodati
 
Malo da osvezim temu. Kako vise gravitiram ka zelenom taboru, uzeo sam danas MSI GTX 760 TF2 zajedno sa DELL U2412M. Probao sam nekoliko igara i evo rezultata. Witcher 2 na max bez ubersamplinga baca oko 60-70 FPS, oko 80-85% GPU zauzeca u prvom gradu i 100% kada se zadje u sumu. Novi Tomb Raider je izuzetno dobro optimizovan za multitreading, pa je graficka na max (bez TressFX) stalno na 100%. Bioshock Infinite na max daje oko 50-60FPS, Alien isolation i nije nesto zahtevan i radi super. Sve u svemu mogu reci da sam prezadovoljan. Posluzice narednih godinu dana dok ne kupim neku Broadwell masinu, pa je posle toga udam za 100ku i uzmem nesto brze sto bude tada aktuelno.

EDIT: Ako nekog interesuje neki bench na ovoj kombinaciji, slobodno pitajte, pa cu videti sta mogu da izvrtim. Napomenite samo koja podesavanja i tako to, nisam u toku sa novim benchmark programima.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno