Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Neću da pitam sto bi to neko radio ;)
Što bi postere stavljao sa filmom jedino ako tu nema neta, ako ima sam će po nazivu filma da doda sliku, a nisam siguran ali trebalo bi da ukoliko je ima i prikaze je...
Sa kastom skinom, osnovnim, može da se napravi da budu samo dva taba, u kojima bi se napravila biblioteka za filmove i serije sa sorsom na flesu, i koja bi čitala šta je na njima, ukoliko se nešto sa fleša izbriše, izbriše se i iz biblioteke...
Jeste vraćanje jedno 20 god unazad, al ko voli...
Sta onda preporucujes?
 
Sta onda preporucujes?
Ne preporučujem ništa, svako ima svoje prohteve, želje i načine korišćenja kako kodija tako i drugih aplikacija za gledanje filmova, serija i sl.
Sam se reši šta hoćeš, i kakve su ti potrebe i mogućnosti...
Većina ovde sada ako koriste Kodi su u varijanti strima Fen Lite + real debrid + titlovi addon, i varijacije... Plus po još neki addon po potrebi... Što se uredjaja tiče i tu se vode polemike ;)
Rešiš se gde i kako ćes Kodi ili Libreelec instalirati, i onda skineš moj repo, tamo imaš sve što ti treba, pa polako probaj, nameštaj... Ali bez RD nećeš daleko stići, ako nameravas da gledaš online...
 
Šteta što Fen više ne povlači IMBD wacthlist, bila je to dobra funkcija. Sad opet ukucavanje peške naslova u pretragu...
 
Da li neko ima problema da podesi nasa slova na kodi 21 omega. Vucem filmove i titlove iz lokalne mreze, karakter set sam probao sa central europian windows i central europian iso ali nece da mi prikaze meko i tvrdo c. Na kodi 17 je sve radilo i prikazivalo bez problema
 
U Interface-> Regional i Player->Subtitles mora biti na Central Europe(Windows).
 
U Interface-> Regional i Player->Subtitles mora biti na Central Europe(Windows).
Hvala, previdio sam bio ovo u Pleyer-u
Imao sam i taj problem da nije htio da mi pusti ni jedan film vec ga pokrene i krasira poslije sekundu ili dvije. Problem se javlja kad je SRT u istom folderu kao film i nosi isti nazi.
Nasao sam rjesenje pa ako kome zatreba evo ga
To fix the srt playback crash issue, go to settings -> services -> SMB client and change chunk size to 64 kb.
Default value was changed from 64 to 128 in v21 updat
 
Pitaj boga kada sam namestio IMBD watchlist na Umbrella, ali nije hteo da radi,

I sad kad je vrisnula ta funkcija za Fen i kad su kolege napisale da šljaka na Umbrella i Trakt, uđem da vidim što meni ne radi... Kad ono, pogrešan log za jedan simbol i kad sam se logovao ispravno - radi.

Tako da oni koji hoće da sinhronizuju IMBD watchlist sa tim appovima, mogu to da urae istom metodom kao i za Fen - otvore IMBD wacthlist i loguju se na Umbrella ili Trakt kopirajući onaj deo linka koji počinje sa "ur".
 
Kada pustim film ili seriju preko elementuma dok infobar stoji slika ide normalno ali čim on nestane slika počinje da koči i kad pomerim miš i infobar se pojavi slika opet normalna , dok preko stremia sve radi ok inače da napomenem ovo sve se dešava preko kompa .Šta bi mogao da bude problem?
 
Jeli moguce napraviti u kodiju da ti pokazuje ikone od aplikacija?
Onda bih stavio da se kodi pali na start androida i imao bih sve na klik?
62.jpg
 
Jeli moguce napraviti u kodiju da ti pokazuje ikone od aplikacija?
Onda bih stavio da se kodi pali na start androida i imao bih sve na klik?
Pogledajte prilog 443025
Pa zar kodi u Androidu već ne radi to, ja ga ne koristim pod androidom, ali koliko se sećam kad sam probao, pod android tv-om ima tab apps gde se nalaze instalirane android aplikacije odakle se mogu startovati... Ne znam da li to ima na skinu koji ti koristiš ali na default bi trebalo da ima, mada verujem da bi i na nekom drugom moglo da se namesti...
 
Zamolio bih nekog ko je upućeniji od mene da mi potvrdi ovo: kada se u Kodiju namesti autodownload i automatsko učitavanje titla, to nije moguće sa titlovi.com već samo sa opensubtitles (mada mi sada nakon reinstalacije Kodija traži da postanem VIP član na opensubtitles da bih mogao da koristim ovu funkciju iako na Stremiu i dalje radi), ili grešim?
 
Ja ću izgleda morati da napišem jedan tutorial sa sve slikama za često postavljana pitanja u vezi titlova ;)
Sve ljudima omogućiš al ne vredi kad numeju da koriste...
1. subloader
2. ne instalirati zvanične addonove već iz mog repa
 
Ja ću izgleda morati da napišem jedan tutorial sa sve slikama za često postavljana pitanja u vezi titlova ;)
Sve ljudima omogućiš al ne vredi kad numeju da koriste...
1. subloader
2. ne instalirati zvanične addonove već iz mog repa
Pa to sam i uradio, ali mi ne učitava automatski već moram ručno da biram, a podesio sam sve, čak i prikazuje da je skinut externi titl ali ga jednostavno ne učitava. I izlazi poruka da postanem vip član da bih dobio titlove.
 
Pa to sam i uradio, ali mi ne učitava automatski već moram ručno da biram, a podesio sam sve, čak i prikazuje da je skinut externi titl ali ga jednostavno ne učitava. I izlazi poruka da postanem vip član da bih dobio titlove.
Već pisah, i kao što rekoh, nateracu se da napišem jedan tutorial...
Subloader koristiti samo za startovanje addona za titlove, ne i za skidanje preko njegovog internog opensubtitles, sad čak razmišljam da tu opciju izbacim iz samog addona, posto očigledno ne radi jer api nije apdejtovan...
Ljudi što hoće da im se titl samo učita bez dizanja menija za izbor, greše 99%, jer ništa ne gube sa tih 5s koje će izgubiti na klik ili izbor titla, jer ako bi dozvolili da addon sam skine prvi titl i pusti ga, bez ljudske interakcije, siguran sam da bi u preko 50% slučajeva bio skinut pogrešan titl ili kao što u dosta slučajeva za "AKA" filmove ili serije mora da se ručno unese pretraga jer ga addon ne nalazi i onda bi to gubljenje vremena na ponovno pokretanje i skidanje bilo mnogo veće...
 
OK, ali onda je subloader višak jer svakako ručno biram titl. Meni je bio ok da mi sam izabere i učita prvi titl pa ako vidim da ne odgovara, promeniću. Evo sada sam opet pročitao tvoj post i zapalo mi je za oko ovo dizanje menija.Zaboravio sam da ima tu mogućnost da ti se automatski otvori meni za izbor titla. Klik manje. Hvala!
 
Poslednja izmena:
Koji widget da dodam u Fentastic (i da li uopšte postoji taj path) da bi mi prikazivao nedavno puštane i nedovršene filmove/serije , ali da kada kliknem odmah nastavi izabrani strim bez ponovnog izlistavanja rezultata?
 
Za filmove "In Progress", za serije "Next episodes", oboje u jednom koliko znam nema.
 
Ne znam za sigurno da li izlista ili ne linkove. Neki put krene epizodu istog ripa neki put ne.
Mislim da ne može, bar za Fen, zajedno film i serija. Moraš da link staviš za filmove npr., pa odatle koji ti konkretno treba.
Kao što je iznad navedeno, stavi In progres, next, watched... Pa vidi kako ti najbolje leži. Sigurno sam bar tri puta to promenio do sada 🙂
 
za sve ovo sto hoces tebi je najbolje da uzmes netflix, hbo, apolon ..i na jedan klik sve imas ..i titlove i nastavljas gdje si stao sa gledanjem..tvoje je samo da placas svaki mjesec 40-50e haha
mada ima i tu posla. prvo moras naci gdje si zaturio daljinski, upaliti tv , otvoriti aplikaciju pa tek onda kliknuti i izabrati film ili seriju, pa izabrati epizodu..nije bas sve tako lako :)
ne znam sta koristis ali npr na fenu a i na subloaderu ti skida prvi izabrani titl...i te opcije auto downloada rade...nisam dugo testirao ali mislim da to radi i na umbrelli. treba samo u setingsu ispravno sve podesiti.
za ovo drugo mislim da nema opcija bez izlistavanja rezultata, osim ako ne koristris history sa rd clouda. i trakt, svakako.
 
Poslednja izmena:
Malo sam zarđo za ova podešavanja :) a i ne sećam se da sam to mogao podesiti - kako da izbacim ovo Files da mi ostane samo addons na confluence
iyxUGom.png

Teško je ženama objasniti :ROFLMAO:lakše obrisati. A neću nikave prečice da stavljam na naslovnu.
 
Poslednja izmena:
za sve ovo sto hoces tebi je najbolje da uzmes netflix, hbo, apolon ..i na jedan klik sve imas ..i titlove i nastavljas gdje si stao sa gledanjem..tvoje je samo da placas svaki mjesec 40-50e hahah
Placam Netflix preko Nigerije 4e,Skyshowtime 4.5e Apollon i Hbo preko operatera,RD 4e tako da ne iznosis tacne informacije sto se cene tice
 
za sve ovo sto hoces tebi je najbolje da uzmes netflix, hbo, apolon ..i na jedan klik sve imas ..i titlove i nastavljas gdje si stao sa gledanjem..tvoje je samo da placas svaki mjesec 40-50e haha
mada ima i tu posla. prvo moras naci gdje si zaturio daljinski, upaliti tv , otvoriti aplikaciju pa tek onda kliknuti i izabrati film ili seriju, pa izabrati epizodu..nije bas sve tako lako :)
ne znam sta koristis ali npr na fenu a i na subloaderu ti skida prvi izabrani titl...i te opcije auto downloada rade...nisam dugo testirao ali mislim da to radi i na umbrelli. treba samo u setingsu ispravno sve podesiti.
za ovo drugo mislim da nema opcija bez izlistavanja rezultata, osim ako ne koristris history sa rd clouda. i trakt, svakako.
Što je najgore imam i NETFLIX, i HBO MAX, i DISNEY +, i SKYSHOWTIME, plus sve kataloge u EON video klubu, ali neki đavo me tera da gledam baš ono što nemam: APPLE +(mislim da sam pogledao gotovo svu njihovu produkciju) ili AMAZON PRIME :). I onda izgubim ceo dan da bih namestio nešto, što izgleda ne može, umesto da izbindžujem neku seriju. Uspeo sam da u podešavanju Fen lighta namestim autoplay, ali kada pusti ne bira prethodno izabrani source već obično prvi sa liste ( iako sam i to podesio). E ovde dolazimo do problema da za serije/filmove koje prvi put hoću da pustim ne bira automatski prvi rip, već mi dozvoli izbor. Ovo bi moglo da se jednostavno reši da kada klikneš na izabrani sadržaj samo izađu dve opcije: resume i choose source. Inače postoji opcija da se dobije extra menu u widgetu, ali nema ovih opcija. Ovako preostaje da koristim Last Played addon, ali nekako jadno izgleda, nije baš pregledan i čini mi se da mnogo usporava ceo Fentastic. Kako su sve ovo jednostavno rešili u Stremiu, samo nema dodatak za titlovi.com inače bi bio savršen. Makar da postoji Stremio addon za Kodi...
 
Uspeo sam da u podešavanju Fen lighta namestim autoplay, ali kada pusti ne bira prethodno izabrani source već obično prvi sa liste ( iako sam i to podesio).
pa sve sto si poceo da gledas mozes da nadjes u dijelu My services ... tu izaberes rd, i imas foldere cloud storage i history..oba foldera mozes da favorizujes ili prebacis na pocetni meni.
i onda ce ti otvarati sve bez pretrage... prethodno mozes sve serije cak i kompletne sezone i filmove koje zelis da gledas, da dodas u cloud...izaberes link i duugo ok i add cloud..poslije sve otvaras i gledas sa clouda...
ps
u zadnje vrijeme takodje najvise serija sam gledao sa apple+, odlicna produkcija. :)
 
Nazad
Vrh Dno