Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Kao što rekoh, proveri verziju repo-a, poslednja je 1.0.5 i mora se instalirati ručno ili iz Roooar! Repo-a, jer je Tikipeter ukidanjem repo-a zeznuo autoupdate...
 
Pozz, desava li se nekom da nikada, ali nikada prvi, eventualno drugi i treci strim Kodi V21 alpha ne pusti kako treba, ili secka ili ukopa se totalno, apogotovu gde ima opcija DV (dolby vision)/ Nvidia Shealds je u pitanju, a od ddona koristim Seren i Fen lite. Tek ovi nanize slabiji strimovi rade kako treba?????
 
Pozz, desava li se nekom da nikada, ali nikada prvi, eventualno drugi i treci strim Kodi V21 alpha ne pusti kako treba, ili secka ili ukopa se totalno, apogotovu gde ima opcija DV (dolby vision)/ Nvidia Shealds je u pitanju, a od ddona koristim Seren i Fen lite. Tek ovi nanize slabiji strimovi rade kako treba?????
Meni se desava. Upravo DV stream. Isto Fen lite addon. Kodi v21 instaliran na TCL C805. Povecao sam cak buffer size (512 mb) . Pre par dana odgledao film (DV) od 80gb bez problema, juce mucenje sa 60 gb, prebacio na kraju neki od 34 gb odgledao bez problema.
 
Pozz, desava li se nekom da nikada, ali nikada prvi, eventualno drugi i treci strim Kodi V21 alpha ne pusti kako treba, ili secka ili ukopa se totalno, apogotovu gde ima opcija DV (dolby vision)/ Nvidia Shealds je u pitanju, a od ddona koristim Seren i Fen lite. Tek ovi nanize slabiji strimovi rade kako treba?????
Ogromna je zabuna oko podrske raznih uredjaja i playera (aplikacija) za DV. Brkaju se web izdanja sa streaming servisa (ili DV u official streaming servisima) sa BD-REMUX DV FEL profile 7 varijantama koje su predvidjene za hardverske Blu-ray plejere. Jedno je pustati to offline, a drugo je streaming preko aplikacija.


Ono kad se samo predje preko toga i kaze "Podrska za dolby vision i dolby atmos" nikad ne podrazumeva sve profile, posebno ne taj. Exo player mozda najbolje stoji sa dolby visionom, ali i on ima problema sa tim profilom, just player ima opciju koja to resava.

Kodi tek dobija podrsku za DV, ali taj profil se ponasa bas kako si opisao.

Postoji build koji je napravljen da pusta i to bez zastajkivanja i sa mogucnoscu ubrzavanja, ali su se nesto posvadjali po forumu, pa je obustavio razvoj i nije otkrio kako je postigao :D

Evo uploadovacu, pa probaj.

Instalira se posebno, nece poremetiti kodi koji vec imas, pa je cool za probu. Meni radi savrseno :D

 
Poslednja izmena:
Bitno je i koji uređaj koji DV profil podržava a i tu je haos što se tiče informacija.
 
Kodi 20.3 Nexus
 
Da li postoji mogucnost da se u default kodi skinu iskljuce oni chapter markeri na liniji (vizuelni)?
 
Iskače mi Trakt kod dizanja Kodija traži neku autorizaciju. Da budem iskren ne znam čemu i služi taj addon.
Da li mi treba registracija i autorizacija. Može malo kontexta?
 
Služi za praćenje progress-a (dokle si došao da gledanjem neke epizode ili filma, da nastaviš gde si stao ako gledaš iz više puta) i da na Trakt.tv profilu obeleži nešto kao odgledano.
1000004471.png
 
Poslednja izmena:
Takođe u istom napraviš svoju listu filmova i serija koju možeš da apdejtuješ preko telefona/tableta/računara... uostalom poseti sajt ili app i samo će ti se kazati.
 
Ogromna je zabuna oko podrske raznih uredjaja i playera (aplikacija) za DV. Brkaju se web izdanja sa streaming servisa (ili DV u official streaming servisima) sa BD-REMUX DV FEL profile 7 varijantama koje su predvidjene za hardverske Blu-ray plejere. Jedno je pustati to offline, a drugo je streaming preko aplikacija.


Ono kad se samo predje preko toga i kaze "Podrska za dolby vision i dolby atmos" nikad ne podrazumeva sve profile, posebno ne taj. Exo player mozda najbolje stoji sa dolby visionom, ali i on ima problema sa tim profilom, just player ima opciju koja to resava.

Kodi tek dobija podrsku za DV, ali taj profil se ponasa bas kako si opisao.

Postoji build koji je napravljen da pusta i to bez zastajkivanja i sa mogucnoscu ubrzavanja, ali su se nesto posvadjali po forumu, pa je obustavio razvoj i nije otkrio kako je postigao :D

Evo uploadovacu, pa probaj.

Instalira se posebno, nece poremetiti kodi koji vec imas, pa je cool za probu. Meni radi savrseno :D

Hvala sto si ovo podelio sa nama. Koristim ga vec neko vreme. Sada Dolby Vision odlicno radi. 🍻👍
 
Pozz, desava li se nekom da nikada, ali nikada prvi, eventualno drugi i treci strim Kodi V21 alpha ne pusti kako treba, ili secka ili ukopa se totalno, apogotovu gde ima opcija DV (dolby vision)/ Nvidia Shealds je u pitanju, a od ddona koristim Seren i Fen lite. Tek ovi nanize slabiji strimovi rade kako treba?????
Shield pro 2019 pokriva sledeće što se tiče DV:

Imaš i par ostalih uređaja i tv-a na listi koga zanima.
 
Nažalost, čak ni to nije dovoljno za način na koji mi gledamo sadržaj ovde.

Za neki profil koji uređaj ne podržava rešenje može da bude opcija u plejeru koja konvertuje profile 7, za problem sa premotavanjem takođe.

Generalno je DV u MP4 kontejneru problematičan za mnoge plejere i uređaje, MKV je bolje rešenje.

Probao sam čak i Ugoos AM8 sa Amlogic S928X-J čipom koji može da dekodira dva video streama, pa samim tim čak i DV FEL i opet bi neko ko prosto kupi taj uređaj i očekuje da sve radi imao probleme sa nekim DV fajlovima što zbog plejera, što zbog mp4 kontejnera (premotavanje i ona blokada na početku) , što zbog nečega što i dalje nije sređeno u firmware-u.

Hoću da kažem da (nažalost) ne postoji lista ili tabela koju čovek može da sagleda i na osnovu toga kupi nešto i očekuje da mu sve radi. Mnogo zavisi i od navika (plejer) i koliko ste spremni da se cimate da bi puštali takve fajlove (mislim na streaming preko ovakvih aplikacija i real debrid recimo).

Shield je najbolji primer (najpopularniji). Važi priča da "sve radi", a ne radi sve. Zna se šta ljudi misle pod tim, hoće da puste bilo šta i da prosto radi, a nije tako.

Važi za sve uređaje bukvalno za ovo kako mi gledamo. Nadam se da će softver još malo da uznapreudje, pa da moze i neko manje upućen da prosto "pusti sve" što mu se ponudi.

Ovo kako je sad traži i znanja i filtriranja zavisno od uređaja.
 
Ova je lista napravljena od iskustva ljudi zato što nigde ništa slično ne postoji. Nije loše da se dopunjava. Ako je moguće da određeni plejer konvertuje sadržaj u profil koji uređaj može da pusti onda to i nije tako loše. Koji je najbolji plejer pored Exo koji si već pomenuo?
 
Na osnovu ovoga što sam ja probao i gledao, svi imaju neke probleme.

Default Exo ne pušta profile 7 DV, just player ima opciju da se to ispravi (i još neke mane "golog" exoplayer-a), ali ima i on svoje mane, recimo titl ne može da se poveća preko neke granice, što je baš glupo. Svaka podvrsta exoplayera ima problema sa DV fajlovima u MP4 kontejneru (premotavanje itd).

MX player uopšte ne podržava Dolby Vision ni auto frame rate.

Kodi zvanično (sa play store-a) takođe ne podržava, mora pre-release verzija 21. Ona u official varijanti isto ima problema sa premotavanjem i startovanjem nekih fajlova, kao što su ljudi pisali.

Ispada da za svaki problem postoji određeni build kodija koji ga rešava, ali možda pravi problem sa nečim drugim ili se ne razvija više (kao ono što sam ja kačio).

Rusi masovno koriste Vimu player, ali mi ovde imamo posebne zahteve sa titlovima, pa nam rešenja gde toga nema na pravi način ne znače mnogo. I ne puštamo offline, nego je streaming u pitanju. Svuda ima neko ALI.

U syncler će sad da ubace filtriranje mp4 DV fajlova, što je zgodno, bar eliminiše takve fajlove.

Znam da sam probao kodi build koji rešava DV profile 7, postoji opcija da ga konvertuje, ali u njemu ostaje problem sa premotavanjem.

Vidim da je Nova plejer na dobrom glasu, mada meni se uopšte nije svideo i takođe nije rešenje za titlove kakvo mi očekujemo.

Nije slučajno kodi popularan, ali baš nema kompletnog rešenja 😅
 
Nema "all around" uređaja naravno zato biram "hybrid" gde imam mogućnost fallback na drugi format hdr-a ako dotični DV profil ne prođe.
 
Iako znam da verovatno ne moze, ipak da pitam:

Posto kodi korisitm samo kao plejer (uz Stremio npr.), nezgodno mi je da se svaki put ucitava ispocetka, posebno sa nekim skinom (koristim Arctic Fuse). U keymap editor-u sam podesio da kad ide video back dugme bude stop, a jos jednom back minimize, da bi kodi ostao aktivan i samo se instant podigao kod sledeceg videa.

To radi, ali bih da pojednostavim i da dok je fullscreen video aktivan, jedan kllik na back bude stop + minimize. U keymap editoru sigurno ne moze, ali da li postoji mogucnost da editujem neki fajl i dodelim takvu funkciju (ili su to dve) koje ce se izvrsavati kad pritisnem back?

Moze da se podesi da back dugme bude samo minimize, ali onda prethodni video ostane aktivan kod sledeceg podizanja kodija i to mi se ne svidja.

Znam da vama koji koristite kodi za sve ne zvuci logicno, ali kad se koristi samo kao plejer, meni je mnogo zgodnije i bez onog standardnog smaranja sa zaustavljanjem videa i izlaskom iz kodija.

Pricam o Android TV verziji, naravno.

Drugo, nevezano pitanje:

Da li u kodiju postoji nacin da se jednostavno koristi voice search (ili asistent) tako da pretrazi i addonove? Mislim na jednostavnu varijantu, pritisnem voice dugme, kazem sta hocu i on sve pretrazi?

Hvala
 
Poslednja izmena:
skrenuo bih pažnju da postoji posebna tema za DV

 
Da li u kodiju postoji nacin da se jednostavno koristi voice search (ili asistent) tako da pretrazi i addonove? Mislim na jednostavnu varijantu, pritisnem voice dugme, kazem sta hocu i on sve pretrazi?

Hvala
Nisam nikada probao, jer ne volim glasovnu pretragu ali probah sada na Shieldu(Kodi omega). Radi onako polovično. Mora da se ide na search i zadrži se srednje OK/select da se pokrene glasovna pretraga. Nađe film, ali ne pusti ili ne znam koja je komanda za puštanje recimo iz tog i tog addona.
 
Jeste moja prijateljica jer gleda samo neke ultra nepoznate i stare serije i titlova ima samo na OS. Čim je u januaru videla da nema više besplatno da se skida uplatila je odmah godinu dana, ne sećam se koliko je platila, možda oko 12-15eur.
 
Da li nekom izbacuje ovu gresku prilikom pustanja filma? Da napomenem samo, probao sam na vise mesta Kodi i nove instalacije cak i Nightly malo pre. Od neki dan izbacuje tu gresku. Magic Dragon addon i Real Debrit…
 

Prilozi

  • IMG_0618.jpeg
    IMG_0618.jpeg
    175 KB · Pregleda: 42
Nikad čuo za taj addon. Što ne koristiš ove Fen ili Umbrella?
 
Nazad
Vrh Dno