Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Proradio i kod mene Trakt,odnosno ono obeležavanje šta sam gledao. Ali me ne pita ono da ocenim ono što sam gledao. Mada dovoljno mi je da obeležava . Koristim Elementum već nekoliko dana i mogu reći da je odličan.
E, sad se setih, ima u Elementumu da se namesti da radi sinhronizaciju sa Traktom svaki put kada pokreneš Kodi i nakon toga na određen broj sati.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kako vam radi Elementum u smislu da možete pokrenuti veliki fajl koji premašuje veličinu memorije? Jeste li probali?
Ако га подесиш како треба, ради без проблема.
Претпостављам да питаш за андроид бокс.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Ако га подесиш како треба, ради без проблема.
Претпостављам да питаш за андроид бокс.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
Može li se pokrenuti hipotetički fajl od 30-40 GB?
 
Kako vam radi Elementum u smislu da možete pokrenuti veliki fajl koji premašuje veličinu memorije? Jeste li probali?
Na mom beelink mx 3_2 elementum ne radi kako treba jer download brzina nikako da se popne iznad 5mbit.verovatno je problem što box podržava do 32gb sd kartice, a ja sam stavio od 64gb.
Ali zato quasar radi prihvatljivo. Redovno puštam fajlove preko 40gb. S tim što moram da čekam da se film skine, pa da ga onda stopiram u quasar, ugasim kodi i na kraju da premestim film u drugi folder. E onda radi sve kako valja,ne secka.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Elementum bi trebalo da pakuje u ram tako da nema veze koliki vam je storage već je bitna brzina download-a.
 
Malo sam guglao, nije ovo izolovan slučaj samo kod mene. Inače brzina je 50mbit. Neko je postavio uputstvo za podešavanje elementuma, ovde na forumu, pratio sam uputstvo ali nema promene. Stvarno ne znam do čega je. Ako imate neki predlog vojan sam da probam.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Može li se pokrenuti hipotetički fajl od 30-40 GB?
Да ли може да покрене хипотетички - појма немам.
Али знам да сам пуштао 4К филмове и по 50GB. Мада, ја сам на СББ, па немам проблема са интернетом.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Jesi li probao da ga spojiš kablom? Neki boksići na WiFi-u jedva izvlače 10Mbps kada su uz sam ruter. Takođe obrati pažnju na broj konekcija, podrazumevano je valjda da se zakači na max 50 seeders, povećaj to na 150-200.

Tako sam ja rešio drugarici pre nekoliko meseci, ako se dobro sećam.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
registrovao sam opensubtitles, rade lepo prvodi
Elementum razbija kako radi, plus stavio sam jedan addon sa tvaddons.co i stavio sam legalni netflix - sve lepo sljaka.
Previse mi je ono sto dobijam u green-u, a na kraju ne gledam skoro nista...
 
Pretpostavljam da Elementum nema svrhe instalirati na Android TV-u (manjak rama) ?
 
Pretpostavljam da Elementum nema svrhe instalirati na Android TV-u (manjak rama) ?
Ако је у питању Тесла серије S901, има итекако (2,5 GB RAM) и вероватно на неком Сони моделу. Ови кинешчићи са гигабајт радне тешко да могу.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Bitrate ima neko cudoviste od tv-a :)

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Meni Elementum bez privatnih trakera nikada nije privlačio pažnju. Namestiš seed i samo cepaš. Što više trakera to bolje, ali Filelist i Torrentleech pokrivaju brdo stvari.
 
Kako si podesio seed na Quasaru i Elementumu?
Nameštao sam seed 72 sata ali mi posle par sati više ne seeduje.
Treba pomoći zajednici, a svakako filmovi stoje na hard disku.
 
Kako si podesio seed na Quasaru i Elementumu?
Nameštao sam seed 72 sata ali mi posle par sati više ne seeduje.
Treba pomoći zajednici, a svakako filmovi stoje na hard disku.
Samo ga ne limitiram nego ga ostavim pa sam kontrolišem kad da prestane sa seedom. Znam da to limitiranje ne radi kako treba, tačnije upravo to posle par sati izbaci. Ovako samo staviš enable, staviš da čuvaš skinuto, da nastavi sa downloadom/seedom posle gledanja i seed limit ostaviš prazno i to bi trebalo da bude to. Ali ne moj iz Elementuma da pratiš torente, mnogo je bolje iz njegovog UI-a. U Elemetumu ne pokazuje lepo kad se nešto skida, seeda, ne znam ima neku grešku.

Dobar je ali nisam baš bio zadovoljan sa njegovom pretragom, pogotovo za serije. Ko nema Filelist, Torrentleech, nCore, UHDBits, NNM Club itd. Rutracker je odličan. Ali se isplati nabaviti Filelist.

Samo za Filelist mora se promeniti klijent Elementuma u Transmission 2.9. nešto. Ima samo jedan Transmission pa ga je lako naći. :D
 
Poslednja izmena:
јел има неки додатак за Deezer... наравно за премијум налог... нашао неки на Коди форуму али не може да се преузме.. имали нешто друго типа Mellow player за ГНУ-Линукс?
 
Ukratko, kako se ubacuju titlovi. Tek sam počeo da se bavim tim stvarima pa ako može pomoć.
 
Ovako,idi na Youtube i ukucaj LiveTv Serbia Titlovi,devet minuta klip traje sve detaljno objasnjeno

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ukratko, kako se ubacuju titlovi. Tek sam počeo da se bavim tim stvarima pa ako može pomoć.
Instaliraš addonove za titlove opensubtitles i titlovi.com. U prvi ide username i pass. To moraš otvoriti nalog na tom sajtu pa te iste podatke preneti u addon. Onda namestiš u samom Kodiju za koje jezike hoćeš titlove i nakon toga kad krene video imaš karticu za titl na koju klikneš i on sam nađe i skine. Tvoje je da ubodeš pravi titl, mada i ako ne pogodiš tu su odmah kontrole za podešavanje titla ako kasni ili obrnuto.

Ako pojma nemaš o čemu sam sad ispričao onda ti je jednostavno najbolje da odeš na youtube i vidiš kako se to radi. :D
 
Preporuka za Seren, juce sam ga stavio i mogu vam reci da je dobar i jedan od brzih...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ima li neki drugi addon za Kodi osim Live TV Serbia za gledanje SportKluba?

Imam problem sa ovim addonom jer nije kompatibilan sa verzijom Kodi 16.1 (najnovija koju mogu instalirati na Fox android tv-u).

Ima li njihov stariji addon ili bilo koji drugi da se može gledati SportKlub?
 
Mozes traziti sk po ovim addonovima sa ex-yu podrucja napr. balkan green, phoenix reboorn ...
 
Mogu li se na jednom android boxu instalirati više buildova, znači postoji li neka aplikacija kao zamena za kodi da u nju instaliraš drugi build. Koristim Balkan Green build u kodiju, isprobao bih Zadar, Osijek...
 
Spmc bi trebalo da može

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
My gica instaliraj i tu probaj mada green ti je top.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel zna neko adon za Arena Sport ali samo Arena Sport mi treba srpska a ne hrvatska

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
Odlično,ali za sada ovaj radi odlično bolje ne dirati ništa za sada,potrebni su addonovi novi za Sportske Kanale [emoji3][emoji3][emoji3][emoji3][emoji3]

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
Momci update-ovao sam kodi pa pobrisao sve.
Kad sam hteo Green da instaliram nisam uspeo,nemam u ponudi build za 18-cu.
27a1b5865f1f3bc082843c0f6fea60e0.jpg


Edit: Nasao sam .exe fajlove na sajtu,kako se ubacuju u Android Kodi 18?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno