Šta je novo?

kockice

ralekrusevac

Cenjen
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruke
18
Poena
154
danas mi se desilo da sam sa dv kamere prebacio na komp filmic sa letovanja,ali su mi se pojavile kockice i veoma los kvalitet slike.na forumu je bio isti problem kod jos nekoga ali ne mogu da pronadjem taj post.koristio sam windows mouvie maker za prebacivanje,a za konvertovanje u dvd format program dv to dvd converter.u cemu je problem zna li neko?hvala unapred.
 
sad sam se setio to se valjda zove deinterlace .ako je to to onda neka mi neko objasni sta treba da uradim?hvala unapred
 
pomoc

ako moze neko da mi detaljno objasni kako se sa dv kamere prebacuje nimak na comp preko firewire kabla i kartice?kada ukljucim kameru odmah mi pali i windows mouvi mejker.
 
Pozdrav! Pretpostavljam da ti je taj snimak mnogo bitan (kao i u mom slucaju, gdje mi ljudi zaista pomazu) Nemam iskustva sa DV kamerama (koristim AVC Full HD) Dajem ti savjet, da opises problem i time stvoris uslove za za konkretne savjete! Da li se sa kamere na TVu uocava taj problem? Koja je kamera? Opisi kako si uradio CAPTURE tj prebacivanje na HDD/PC i koja je extenzija fajla (probaj u nekom boljem programu...Premiere, Vegas ili u bilo kojem drugom) Detaljno objasni sve da bi se otklonili ili pretpostavili uzroci tvog problema! Ovako samo znamo da imas kockice...
 
Ukoliko su se kockice pojavile posle kompresije, onda si verovatno kompresovao sa malim bitrate-om.
Ukoliko se kockice pojavljuju i na sirovom materijalu (pre kompresovanja) onda ti je verovatno traka riknula (ili ako si je mnogo puta snimao/brisao)

Inace bez problema mozes da koristis Windows-ov movie maker za prebacivanje sa kamere na komp.

Pozz
---
 
kockice 2

kamera je samsung vp-d381 .sa kamere na tv direktno povezane se ne uocava problem.prebacivanje na hdd sam obavio puteh fajervajer kartice i kabla .cim ukljucim kameru otvara mi se windows mouvie maker jer samo njega i imam.za ekstenziju fajla nemam pojma posto sam totalni pocetnik.traka nije sigurno jer je samo jednom brisana inace je sony traka .kazu da su one najbolje pa sam nju i uzeo.
 
Nazad
Vrh Dno