Šta je novo?

Ko sta ima od Hi-Fi komponenti?!

Da, samo sto Darko nije ukapirao da uredjaj moze da radi bez video out-a pa je i mene doveo u zabludu :)

Htedoh da mu pisem, ali me mrzi.
 
Да, то стоји али већи проблем је што нема битперфект и све иде на 44/48.
 
Центар много значи. Клипш има добрих модела, само их извуци напред... изненадићеш се променом.
 
Центар много значи. Клипш има добрих модела, само их извуци напред... изненадићеш се променом.
Znam, imam u planovima da uzmem ali oteglo :) Satelite cu ostaviti ove Canton jer su mi Klipsch bas golemi.
 
Постоје Клипш зидни модели, бипол/дипол.
 
Bih prešao sa Beolab 8000 na Beolab Penta 2 model, je li imao ko prilike da čuje i jedne i druge, cjenovno su isti rang koliko vidim?
 
IsoAcoustics nosaci ili podloske.
 
Нема добро звука док то не буде на пристојним сталцима.
 
Biće Dali stalaka kada prođe sezona odmora. 😁
 
Ne moraju da budu. Za te zvucnike (nisu tezi od 10 kg) su ISO-Puck mini dobra varijanta, a cena za set od 8 komada je 100 dolara.

Nece za manje para nabaviti ni stalke + ako nema gde da stavi stalke dzabe mu da moze i za duplo manje da ih napravi / nabavi.
 
Ja kupih za 79$ “pukice”, nove, a ni harač nisam platio.😜
 
Update: stalci samogradnja. Punjeni najrafinisanijim akvarijumskim antibaktericidnim peskom 😝. Naravno Dali-ji su procvetali. Perfekcija.


1658427381037 (Large).jpg
 
Pravi potez 👍

Sad ubaci neki tepih na te plocice. Ne prevelik, ne previse čupav i po mogucnosti od prirodnih materijala.
 
Odlicni su ti stalci za namestaj,mogu fino da posluze. Ja sam napravio stalke za zadnje satelite,treba jos malo da se ofarbaju neki detalji,da se napune peskom,i eventualno neke spajkove da krknem umesto ovih nozica.
 

Prilozi

  • PXL_20220624_192256925.jpg
    PXL_20220624_192256925.jpg
    90.5 KB · Pregleda: 92
  • PXL_20220625_151523099.jpg
    PXL_20220625_151523099.jpg
    86.6 KB · Pregleda: 96
Песак пуните 75% висине сталака, не до краја.
 
Скроз пуни сталци утупе звук. Ко има воље нека проба и пренесе утиске.
 
Ja bih ove gore zvučnike razdvojio još za po barem 20-30cm ako imaš prostora, zbog boljeg stereo efekta. I meni su ovako zbijeni do TV-a ali ja nemam prostora pa je u odnosu na mene jednakokraki trougao sa zvučnicima umjesto jednakostranični.
 
Положај зависи од самих звучника и просторије. Можда негде једнакокраки звучи боље од једнакостраничног.
 
Al' bez dobrih sprava - dzabe ti najbolja soba i akustika na svetu.
Ne ide jedno bez drugog.

Dobra analogija bi bila za uspesne sportiste - 2% talenat, 98% trening. Bez tih 2% talenta ne vredi ti ni 150% treninga.
 
Наравно, добра соба и добри уређаји су добитна комбинација. У адекватној просторији можеш добити боље резултате са слабијим хифи него врхунским хифи у лошој просторији.
 
Ne postoji magicna formula koja kaze sta je bolje od toga... Svakako je isplativije, alj dzabe ako zena ne da :D
 
Meni ne da džukac, čim pomerim stalke počne da se vrzma oko njih.
 
Обележи сам територију, да зна ко је главни. :)
 
Nazad
Vrh Dno