Šta je novo?

Ko sme da potpise ADSL ugovor?

MIB

Slavan
Učlanjen(a)
06.02.2006
Poruke
774
Poena
330
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Jasno pitanje, ko je jedini ovlascen da potpise ugovor izmedju ADSL provajdera i korisnika?
Danas su cimnuli kevu za ADSL i rekli jos da samo vlasnik tel. prikljucka sme da potpise ugovor tj. moj cale posto se vodi na njegovo ime. Posto mi je cale stalno u nekoj guzvi, mene zanima da li ja mogu da odradim tu rabotu ili moram da cimam caleta ili da ponesem njegovu LK ili mu odnesem ugovor pa vratim licno ili kako :)
 
Jasno pitanje, ko je jedini ovlascen da potpise ugovor izmedju ADSL provajdera i korisnika?
Danas su cimnuli kevu za ADSL i rekli jos da samo vlasnik tel. prikljucka sme da potpise ugovor tj. moj cale posto se vodi na njegovo ime. Posto mi je cale stalno u nekoj guzvi, mene zanima da li ja mogu da odradim tu rabotu ili moram da cimam caleta ili da ponesem njegovu LK ili mu odnesem ugovor pa vratim licno ili kako :)

Kopiraj caletovu licnu kartu i odnesi im na uvid,ne bi trebalo da bude problema
 
Jasno pitanje, ko je jedini ovlascen da potpise ugovor izmedju ADSL provajdera i korisnika?
Danas su cimnuli kevu za ADSL i rekli jos da samo vlasnik tel. prikljucka sme da potpise ugovor tj. moj cale posto se vodi na njegovo ime. Posto mi je cale stalno u nekoj guzvi, mene zanima da li ja mogu da odradim tu rabotu ili moram da cimam caleta ili da ponesem njegovu LK ili mu odnesem ugovor pa vratim licno ili kako :)

kod sezama recimo mozes bilo koga da posaljes da potpise ugovor ;) trebas samo navesti na koga se "vodi" linija na kojoj ce biti adsl (a i to je zbog provere stanja racuna i placanja istih za dati broj)
 
Ja sam podnio zahtjev na moje ime i stize mi racun odvojeno od racuna za telefon (kod Telekoma). Problem je sto ugovor potpisuje onaj na cije je ime podnijet zahtjev
 
Verovatno zavisi od politike provajdera, mada je ta vrsta insistiranja da samo vlasnik broja sme da potpiše, najblaže rečeno smešna. Plaćanje interneta ionako nema apsolutno nikakve veze sa telefonom (u administrativnom smislu, naravno).

Kod PTT-a sam ja potpisao ugovor iako tel. broj nije registrovan na moje ime.
 
Poslednja izmena:
Kod PTT-a i Sezama je totalno nebitno na koga se vodi telefon. Sve zavisi od provajdera.
 
Jasno pitanje, ko je jedini ovlascen da potpise ugovor izmedju ADSL provajdera i korisnika?
Danas su cimnuli kevu za ADSL i rekli jos da samo vlasnik tel. prikljucka sme da potpise ugovor tj. moj cale posto se vodi na njegovo ime. Posto mi je cale stalno u nekoj guzvi, mene zanima da li ja mogu da odradim tu rabotu ili moram da cimam caleta ili da ponesem njegovu LK ili mu odnesem ugovor pa vratim licno ili kako :)

Koji je provajder u pitanju?
Kod Sezama i Beotela može bilo ko da potpiše ugovor, treba samo navesti na čije ime se vodi telefon (i valjda poneti poslednji tel. račun(?) - zaboravio sam)
 
Ja sam kod Euneta uzeo ADSL bez ikakvog potpisivanja ili fotokopiranja licne karte (vlasnika telefonske linije), doduse pre godinu dana.
 
Neznam za vas ali ja u telekomu sam morao da dodjem sa ocem da potpisem ugovor.Naglasavam da sam prvi put otiso sam ,gde su mi rekli da mora vlasnik broja da potpise ugovor.
 
Ja sam kod Euneta uzeo ADSL bez ikakvog potpisivanja ili fotokopiranja licne karte (vlasnika telefonske linije), doduse pre godinu dana.

Yep, samo sam otisao i upisao svoje ime na odredjeno mesto. Tel. se ne vodi na mene ofc.
 
@Cat

Telekom ADSL

Zaboravio sam reci :)
 
Kod Verat-a ti treba licna karta !!!
 
У Телекому мора власник/власница ЛИЧНО, не помаже ни оригинал његове/њене личне карте.
 
Kao sto vec rekoh, onaj na cije ime se vodi zahtjev - dakle, ne mora da bude vlasnik broja, nego da podnese zahtjev na svoje ime. Ja sam tako uradio, posto pojma nemam ni ko je, ni gdje je zena na koju se vodi ovaj broj u stanu gdje sam.
 
Da ne otvaram novu temu, pošto je tematika slična, pa ću pitati ovde.
Da li se još kod nekih provajdera osim Telekoma (na 12 meseci) i Beotela (na 3 meseca) potpisuje ugovor gde postoji ugovorena obaveza da se ADSL koristi određen broj meseci, a u suprotnom se plaća penal?
 
У Телекому мора власник/власница ЛИЧНО, не помаже ни оригинал његове/њене личне карте.

Kakav debilizam, znači ako sam iznajmio stan od lika koji je u inostranstvu, mogu da se slikam sa ADSL-om :p
 
@outlaw: podneses zahtjev za ADSL na svoje ime i to je to - dobijaces racun za ADSL posebno.
 
Ma naravno, to sam rekao čisto radi reda, ja sam srećan i zadovoljan sa mojim EUnet ADSL-om :D Ali ne mogu da verujem da Telekom tupi do te mere da traži lično prisustvo vlasnika tel. priključka. A šta ako je vlasnik umro, npr.?! Gomila ljudi ima telefone koji se vode na njihove babe i dede?! Šta onda?! :(
 
Pa sta ja pricam ovdje cijelo vrijeme :wall:

Jos jednom, JA nisam vlasnik broja, podnio sam zahtjev za ADSL na MOJE IME i to je to, dobijam racun odvojeno od racuna za telefon.
 
A šta ako je vlasnik umro, npr.?! Gomila ljudi ima telefone koji se vode na njihove babe i dede?! Šta onda?! :(

Au, brate grew up. Pa nece tvoji praunuci da imaju fon koji se vodi na tvog dedu. Odes lepo u telekom i prenesesh vlasnistvo broja na sebe. Cini mi se da to kosta oko 400 din (nisam 100% siguran).
 
znachi nije to tako jednostavno ...
znachi meni su rekli dovedi babu ...
a baba ono sparta samo po kutji ....
pa sam morao da donosim babinu licnu, maminu krshenicu, maminu lichnu,
moju krshtenicu .. .moju lichnu da bi dokazao da sam ja moje majke sin
a ona svoje majke tjerka da bi prebacio na babu kutjni telefon...
posle toga sam uveo 3xISDN na sebe i uzeo sebi 3xADSL :)... a to je druga
pricha :)
 
Lično potpisao ugovor u Sezamu. Bez ikakvih računa i fotokopija ličnih karti.
 
Ha,otkinuo si ih! Isplatilo se cimanje :smoke:

moze me nisi razumeo ... a mozda se ni ja nisam dobro izrazio ...
smuchilo mi se to da moram cimam moje za sve shto hotju oko phone-a
pa sam sam sebi na tu adresu uveo 3 ISDN ... znachi prvo jedan da prodjem
proceduru ... posle odmah zahtev za josh 2 :0) i nemam vishe problema sto
se tiche telefonskih potreba :) ... odmah na iste i ADSL i to sam sve na ISDN
dobio ADSL 2+ plochice... sto ej reshilo dovod interneta za neko vreme ..
sad dodajem josh SBB ovih surf 15xx/192 ... :)

jeste da je ISDN 16000 din ... al daju na 6 rata preko rachuna itd..
superishka :)
 
Nas kucni tel. se vodi na caletovo ime, ali sam zahtev za adsl licno podneo, tako da kad je moj slucaj:) dosao na red ja sam potpisao ugovor iako nisam vlasnik tel. linije. Nemojte siriti neistinite price da kod telekoma ugovor moze da potpise samo vlasnik broja. Potpisuje ga podnosilac zahteva, koji prilikom potpisivanja treba da ima licnu kartu. Znaci da vi maloletni podnosioci zahteva ipak morate pozvati matorce da potpisu:)
 
У Телекому мора власник/власница ЛИЧНО, не помаже ни оригинал његове/њене личне карте.

Nas kucni tel. se vodi na caletovo ime, ali sam zahtev za adsl licno podneo, tako da kad je moj slucaj:) dosao na red ja sam potpisao ugovor iako nisam vlasnik tel. linije. Nemojte siriti neistinite price da kod telekoma ugovor moze da potpise samo vlasnik broja. Potpisuje ga podnosilac zahteva, koji prilikom potpisivanja treba da ima licnu kartu. Znaci da vi maloletni podnosioci zahteva ipak morate pozvati matorce da potpisu:)

Мислио сам на власника поднетог захтева :)
 
У Телекому мора власник/власница ЛИЧНО, не помаже ни оригинал његове/њене личне карте.

Meni (podnosiocu zahteva) su u Telekomu rekli da mora vlasnik linije da potpise.
Punomocje (overeno u sudu) i "gvozdena vrata otvara":d
 
mnogo bitnije od provjadera je GDE se nalazite.
meni je to totalno apsurdno ali pazite ovo: za aktiviranje nekih usluga ovde u nbg samo okrenes 9813. u selu, sta god da sam hteo da radim, MORA da dodje vlasnik licno. :trust:
 
Nazad
Vrh Dno